Neler Yeni

Pc ekran gelmiyor yardım

BeratColak5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Berat-Çolak
Arkadaşlar bilmiyorum doğru konuda mı açtım ama acil yardım lazım.
Dayımdan Lenovo bir bilgisayar aldım 1 2 gün kullanmalık bana pc nin çok yavaş olduğunu söyledi bende format attım içinde çok programlar falan yüklü olduğu için daha sonra win10 u kurdum driver yüklemeye başladım WLAN ve LAN driverlarını kurdum Lenovonun kendi sitesinden kendi önerdiği driverları en son bios için Bi update driver I vardı Ben bunu indirdim kurmaya başladım pc Bi restart attı ekraya yazılar geldi daha sonra pc tekrar bir restart attı şu an pc açık ama ekran gelmiyor ne yapabilirim?

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Arkadaşlar bilmiyorum doğru konuda mı açtım ama acil yardım lazım.
Dayımdan Lenovo bir bilgisayar aldım 1 2 gün kullanmalık bana PC nin çok yavaş olduğunu söyledi bende format attım içinde çok programlar falan yüklü olduğu için daha sonra win10 u kurdum driver yüklemeye başladım WLAN ve LAN driverlarını kurdum Lenovonun kendi sitesinden kendi önerdiği driverları en son bios için Bi update driver I vardı Ben bunu indirdim kurmaya başladım PC Bi restart attı ekraya yazılar geldi daha sonra PC tekrar bir restart attı şu an PC açık ama ekran gelmiyor ne yapabilirim?
Dostum RAM'ler düzgün bir şekilde takılı mı?

BeratColak5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Berat-Çolak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kurduğun BIOS dosyasının sistemin için olduğuna emin misin?
Lenovonun kendi sitesinden indirdim hatta indirmeden önce Lenovonun bir uygulaması vardı onu indirdim ordan site üzerinde pc yi taradı ve bana indirmem gereken driverları gösterdi Bende onları indirdim

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Lenovonun kendi sitesinden indirdim hatta indirmeden önce Lenovonun bir uygulaması vardı onu indirdim ordan site üzerinde PC yi taradı ve bana indirmem gereken driverları gösterdi Bende onları indirdim
Evinde HDMI girişi olan bir televizyon veya monitör var mı?

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Kasanın arkasından bütün kabloları çıkart, BIOS pilinide çıkart. RAM'leri de çıkart.

Power giriş yerinde yani fişin powera girdiği yerdeki kasanın arkasında 3 tane demir varya,

Kontrol kalemini o 3 demirin 2 tanesine değicek şekilde sıkıştır,yada tut,yani kontrol kalemi o 3 demirden 2 sine deysin,aynı anda da bilgisayarın power tuşunada basılı tut tam 3-4 dakika.ondan sonra herşeyi yeniden tak(pil, kablolar,RAM'ler...) PC'yi başlat...

Bu yöntem işe yarayabilir.

Sorumluluk senin tabii. :)

BeratColak5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Berat-Çolak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasanın arkasından bütün kabloları çıkart, BIOS pilinide çıkart. RAM'leri de çıkart.

Power giriş yerinde yani fişin powera girdiği yerdeki kasanın arkasında 3 tane demir varya,

Kontrol kalemini o 3 demirin 2 tanesine değicek şekilde sıkıştır,yada tut,yani kontrol kalemi o 3 demirden 2 sine deysin,aynı anda da bilgisayarın power tuşunada basılı tut tam 3-4 dakika.ondan sonra herşeyi yeniden tak(pil, kablolar,RAM'ler...) PC'yi başlat...

Bu yöntem işe yarayabilir.

Sorumluluk senin tabii. :)
Pc laptop dostum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evinde HDMI girişi olan bir televizyon veya monitör var mı?
Var

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar