Neler Yeni

pc açılıyor ama ekran gelmiyor

LauchteX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bedirhan
abiler pcyi uzun zamandır kullanıyorum Bi 3 4 yıl olmuştur sorunsuz çalışırken son 6 ay 1 yıl arası açarken sorun yaşamaya başladım kasa düğmesine bastığımda kasa çalışıyor işlemci fanınin döndüğünü ekran kartının ışığını görebiliyorum ama ekran gelmiyor fakat arkasındaki bütün kabloları söküp hava makinesi ile temizlediğimde geri geliyor max 3 4 açılıştan sonra yine aynı olay oluyor ekran gelmiyor ramleri söktüm silgi ile temizledim vesayre tekrar aynı hatayı aldım acaba power supply demi sorun var ekrana yeterli güç vermiyor diyeceğim fakat işlemci fanı çalışıyor ve ekran kartı ışığı yanıyor mouse klavye kulaklık ışıklarındada problem yok fakat ekran gelmiyor acil yardım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak eski bir işlemci i5 2300 eski bir anakart gigabyte h61m kullanıyorum sorun bunlarda olabilirmi ?

Son düzenleme:

zargan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
201
İsim
Alperen kaya
abiler pcyi uzun zamandır kullanıyorum Bi 3 4 yıl olmuştur sorunsuz çalışırken son 6 ay 1 yıl arası açarken sorun yaşamaya başladım kasa düğmesine bastığımda kasa çalışıyor işlemci fanınin döndüğünü ekran kartının ışığını görebiliyorum ama ekran gelmiyor fakat arkasındaki bütün kabloları söküp hava makinesi ile temizlediğimde geri geliyor max 3 4 açılıştan sonra yine aynı olay oluyor ekran gelmiyor ramleri söktüm silgi ile temizledim vesayre tekrar aynı hatayı aldım acaba power supply demi sorun var ekrana yeterli güç vermiyor diyeceğim fakat işlemci fanı çalışıyor ve ekran kartı ışığı yanıyor mouse klavye kulaklık ışıklarındada problem yok fakat ekran gelmiyor acil yardım

Ek olarak eski bir işlemci i5 2300 eski bir anakart gigabyte h61m kullanıyorum sorun bunlarda olabilirmi ?
hocam arkadaki kablolar derken hangi kabloyu kastediyorsunuz

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,024
İsim
Sinan Aba

Ekran kartı ne
psu modeli ve kaç watt?

LauchteX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bedirhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam arkadaki kablolar derken hangi kabloyu kastediyorsunuz
hepsi tamamen kabloları çıkartıp temizlemekten bahsettim monitör hdmi pc güç mouse klavye ethernet vesayre

Ekran kartı ne
psu modeli ve kaç watt?
ekran kartı gigabyte gtx 1050 ti 4gb
psu 500 watt thermaltake

söyle bir şey ekleyeyim normal aynı temizleme işlemini yaptığımda bazen kasa açılıp kapanıyor tam güç gelmiyor galiba işlemci fanı donuyo kasadan Bi ses geliyo duruyo ramleri çıkartıp taktığımda geldi

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,024
İsim
Sinan Aba
hepsi tamamen kabloları çıkartıp temizlemekten bahsettim monitör hdmi pc güç mouse klavye ethernet vesayre

ekran kartı gigabyte gtx 1050 ti 4gb
psu 500 watt thermaltake
Elektrik durumu nasıl daire de?
pc açıldığında occt indirip bi psu testi yapın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular