Neler Yeni

Pc Geç Açılma ve donma sorunu

Cesa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
CANER ERKEK
Sistemim;
BIOSTAR B450M.
Ryzen 5 3500.
RX6600.
Netac NVMe SSD 256 GB (sistem kurulu)
Kioxia-Exceria SATA SSD 240 GB.
Kingston Fury X 8 GB 3200MHz RAM X2.
600W PSU.

Öncelikle merhaba, kasanın düğmesine bastığımda resimdeki mavi ışık yanıyor ama ne ekran çalışıyor ne fare klavye geliyor. Bir 2 3 dakika geçtikten sonra geliyor. Çalışırken de video izlerken ve internette gezinirken kasmalar oluyor. Oyunlarda da FPS düşmeleri çok sık olamasa da oluyor. Format attım. Diskleri biçimlendirdim yine aynı şeyler oluyor. SSD'lerden şüphelendim ama programlardan sağlık durumlarına baktığımda gayet iyi gözüküyor testlerde de bir sorun çıkamadı. Virüs taramasında da bir şey çıkmıyor. Özellikle elektrikler falan kesildiğinde bilgisayarın açık olup olması fark etmeksizin hiç açılmıyor.Güç kablosunu söküp tekrar taktığımda da hiç açılmıyor. Yarım saat aç kapa yaparak açılıyor.
Sizce sorun nedir? Hangi parçadan kaynaklanıyor olabilir?

Ekler

• IMG_20230105_150632.jpg
    IMG_20230105_150632.jpg
    1.5 MB · Hit: 27

simo0275

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
ismail aydilek
elektrik gidip geldiğinde içerde statik elektrik oluşur o elektrik boşalmadan açılmama gibi durumlar olabiliyor işlemci ekran kartından olabilir

Onurology

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Onur Topcu
O mavi isik neyi gosteriyor? Bende bir problem yok fakat o mavi isik bazen yanip sonuyor bazen ise sabit bir sekilde yaniyor. Neye gore sabit yanip, neye gore surekli yaniyor anlamadim

Cesa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
CANER ERKEK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
elektrik gidip geldiğinde içerde statik elektrik oluşur o elektrik boşalmadan açılmama gibi durumlar olabiliyor işlemci ekran kartından olabilir
Hocam onu sadece bi örnek olarak verdim.Uzun zamandır ne elektrik gidiyo ne de kasadaki güç kablosunu söktüm.Mesela şuan pc nin düğmesine bastığımda resimdeki mavi ışık yanıyor fanlar çalışıyo ışıkları yanıyor fakat fare klavye ve monitör gelmiyor.2 3 dakika sonra anca gelebiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O mavi isik neyi gosteriyor? Bende bir problem yok fakat o mavi isik bazen yanip sonuyor bazen ise sabit bir sekilde yaniyor. Neye gore sabit yanip, neye gore surekli yaniyor anlamadim
Onu ben de anlayabilmiş değilim yanındaki kırmızı ışık yanınca sistem geliyor.

Top Bottom