Neler Yeni

PC hakkında yeni şeyler öğrenmek istiyorum

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,106
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
Yani önde tabi geçen donanım arşivinde paylaşıldı cahilin biri Intel i3 9350k oc ile 5ghz'e çıkabiliyor fiyatı 1300tl, r9 3900x'de 5ghz'e çıkabiliyor onun fiyatı 3500tl demiş. Yarım saat güldüm ben bu gönderiye. Eğer sende fazla anlamıyorsan böyle cahillerin peşinde koşma. Bu arada Intel hakikaten fanboylara cevap verdi.
Yani ben daha yeni yeni merak saldığım için bu konuya AMD dışında pek bir sistem göremedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
Halil İbrahim Topçudan
Yani ben daha yeni yeni merak saldığım için bu konuya AMD dışında pek bir sistem göremedim.
Göremezsin zaten bu devirde fiyatların bu kadar uçtuğu bir dönemde kimse gidipte intel almaz yani çok parası yoksa. Ki benim param olsada olmasada her zaman amd sistem toplarım ekran kartımda Nvıdıa olur. İntel işlemcilerin bir dezavantajı ise çok ısınmaları. O yüzden sistem serin çalışsın diyorsan amd.

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
Göremezsin zaten bu devirde fiyatların bu kadar uçtuğu bir dönemde kimse gidipte Intel almaz yani çok parası yoksa. Ki benim param olsada olmasada her zaman AMD sistem toplarım ekran kartımda Nvıdıa olur. İntel işlemcilerin bir dezavantajı ise çok ısınmaları. O yüzden sistem serin çalışsın diyorsan AMD.
AMD ve Intel le ilgili değil, TDP değeri ve soğutucu ile ilgisi var ısınma probleminin. Laptoplarda mesela AMD açık ara daha fazla ısınıyor. Her bilginiz noksan, yanıltıcı. Gözden geçirin lütfen.

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
Cemal Faruk Koçak
f/p kasalarında göremezsin ama parasını boşa harcayan intelin ismi var diye alan ve boşa para harcayan insanlar çok var

Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
Halil İbrahim Topçudan
AMD ve Intel le ilgili değil, TDP değeri ve soğutucu ile ilgisi var ısınma probleminin. Laptoplarda mesela AMD açık ara daha fazla ısınıyor. Her bilginiz noksan, yanıltıcı. Gözden geçirin lütfen.
Aynı tdp değerlerine sahip intel ve amd işlemcisini karşılaştırın emin olun intel daha fazla ısınır. Laptoplarda ısınan bir amd işlemci olan bir model Söylermisin. Böyle hurafe uydurmaya gerek yok. İntel kendisi diyor zaten ısı yayıcılarının kalitesiz olup fazla ısındığını. Neyi savunuyorsun anlamadım yani.

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
Aynı tdp değerlerine sahip Intel ve AMD işlemcisini karşılaştırın emin olun Intel daha fazla ısınır. Laptoplarda ısınan bir AMD işlemci olan bir model Söylermisin. Böyle hurafe uydurmaya gerek yok. İntel kendisi diyor zaten ısı yayıcılarının kalitesiz olup fazla ısındığını. Neyi savunuyorsun anlamadım yani.
Amd Ryzen 5 3550h bannerlord orta ayarlar ortalama 95 max 101 C de oynadım 1 ay boyunca. Satıp i5 9300h ile deneyimlemeye başladım ve Undervolt ile ortalama 77 max 87 C de oyunu oynayabiliyorum. Üstelik High ayarlarda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
Halil İbrahim Topçudan
AMD Ryzen 5 3550h bannerlord orta ayarlar ortalama 95 max 101 C de oynadım 1 ay boyunca. Satıp i5 9300h ile deneyimlemeye başladım ve Undervolt ile ortalama 77 max 87 C de oyunu oynayabiliyorum. Üstelik High ayarlarda.
Bu işlemin sadece işlemciye alakası dizüstü bilgisayarlarda hele hele fan temizliği, işlemci kullanımı(çoklu çekirdek, tekli çekirdek) da önemli. Sadece bu işlemci amd bu intel ile olmuyor. İnte işlemci ile kullandığın ekran kartı ne idi.

Salim5820

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Salim budak
Şunu unutma kasa da ki en önemli parça PSU dur kalbidir kalitesiz secersen en kaliteli parçan bile kalitesiz olur...

• Muhteşem
Reaksiyonlar: cici

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Arkadaşlar onu ilgi dikkat çekmek için yazmadım. Kızlar bu konularda ilgili olmadıklarından dolayı belirtmek istedim sadece. Neden buna bu kadar çok takıldınız?
Klasik yurdum insanı, kız olmanın ilgi çektiğini düşünüyor. Ne yaparsın ki? Takma, salla gitsin.

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
Bu işlemin sadece işlemciye alakası dizüstü bilgisayarlarda hele hele fan temizliği, işlemci kullanımı(çoklu çekirdek, tekli çekirdek) da önemli. Sadece bu işlemci AMD bu Intel ile olmuyor. İnte işlemci ile kullandığın ekran kartı ne idi.
Ekran kartının bir önemi yok. Çünkü bannerlord işlemci bazlı bir oyun ve her iki bilgisayarda oynadığım ayarların da etkisiyle ikisine max yükü bindiriyordu zaten. Her iki laptop da HP pavilion gaming 15 series ve sıfır alındığı dikkat edilince saydığınız argümanlar tek tek çürüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Klasik yurdum insanı, kız olmanın ilgi çektiğini düşünüyor. Ne yaparsın ki? Takma, salla gitsin.
Çekiyor. Hit ve cevap sayısına bakabilirsin.( Hele bu saatte)

Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
Halil İbrahim Topçudan
Ekran kartının bir önemi yok. Çünkü bannerlord işlemci bazlı bir oyun ve her iki bilgisayarda oynadığım ayarların da etkisiyle ikisine max yükü bindiriyordu zaten. Her iki laptop da HP pavilion gaming 15 series ve sıfır alındığı dikkat edilince saydığınız argümanlar tek tek çürüyor.

AMD niin bu açığını gerçekten bilmiyordum. Bilgi verdiğin için sağol.

Ama genellikle dediğim gibi amd intel göre serin çalışır sendeki kronik bir sorun olabilir.

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım

Ama genellikle dediğim gibi AMD Intel göre serin çalışır sendeki kronik bir sorun olabilir.
Değil de maalesef mobil cephede işler böyle. 4000 series ksımında da çözememiş gibi duruyor bu sorunu ilk tanıtımlardan anladığımız kadarıyla.

Son düzenleme:

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Hocam anasayfada sadece yardımınıza ihtiyacım var yazıyor kız olduğunu belirten hiçbir şey yok, onun için tıklamıyorlar ne alakası var? Ben kızım yardımınıza ihtiyacım var mı yazmış? Yardım etmek için yazmış arkadaşlar.

Top Bottom