Neler Yeni

PC Kasamdaki tozları nasıl temizlemeliyim ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Rows official
Kasayı 10 ay önce aldım toz tutmuş hep nasıl temizlemeliyim ? Performans düşüşü vs. Bisey yok ama böyle dursun istemiyorum o yüzden tozları temizleyeceğim bunu nasıl yapmalıyım ? Neyle ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır sistem araştırmayı ve önermeyi çok seviyorum.
Instagram
Emirkanyvs
Kasayı 10 ay önce aldım toz tutmuş hep nasıl temizlemeliyim ? Performans düşüşü vs. Bisey yok ama böyle dursun istemiyorum o yüzden tozları temizleyeceğim bunu nasıl yapmalıyım ? Neyle ?
Fön makinesini al, kasanın yan cam kapağını sök, balkon var ise balkona bahçe var ise bahçeye çık. Kasanın her yerine tut ön kısmı sökebilirsen orayı da sök oraya da tut ben öyle temizliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Rows official
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fön makinesini al, kasanın yan cam kapağını sök, balkon var ise balkona bahçe var ise bahçeye çık. Kasanın her yerine tut ön kısmı sökebilirsen orayı da sök oraya da tut ben öyle temizliyorum.
Bahçe de var balkonda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fön makinesi yani saç kurutma makinesimi

mertoxin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Mert
Herhangi bir oto yıkamacıda kompressör kullanarak temizleyebilirsiniz. Kompressör hava üflerken çıkışa su karışmadığından emin olun, fanlara uzaktan tutun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır sistem araştırmayı ve önermeyi çok seviyorum.
Instagram
Emirkanyvs
Bahçe de var balkonda

Fön makinesi yani saç kurutma makinesimi
Evet dostum. Eline de bir bez al hava tuttuktan sonra toz kalırsa nazik nazik temizle.

Herhangi bir oto yıkamacıda kompressör kullanarak temizleyebilirsiniz. Kompressör hava üflerken çıkışa su karışmadığından emin olun, fanlara uzaktan tutun.
Tabi kompressör bulabilirsen çok daha etkili olur.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Mehmet Akın Maden
Öncelikle camını sök cam silme bezi ile sil iki tarafını da. Ardından ön ızgarayı yavaşça sök çünkü tozların uçuşup dağılmasını istemeyiz, söktünten sonra filtreleri güzelce bir fırça yardımı ile temizle ve hafif nemli ızgarada kalan yerleri sil. Kasanın içine geldiğimizde ekran kartını sökebiliyorsan sökmeni tavsiye ederim sökemiyorsan fanlarıı tersten nazikçe sil dikkat et hassastırlar. Anakartı 0 bir boya fırçasıyla ince tozları alabilirsin ve kasadaki bütün fanları söküp yine hafif nemli bez ile temizle. Bu kadar girişmişken de arka kapağını açıp orayı da temizlemeni tavsiye ederim az da olsa zamanla oraya da birikiyor.

Top Bottom