Neler Yeni

pc kasasında elektrik var!!

Halbrand

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Samet
Başlıktada belirttiğim gibi pc kasasısnın metal kısımlarında elektrik var ama sadece kontrol kalemi tutunca anlaşılıyor.Çarpma gibi bi durum söz konusu değil...Dün power değiştirirken yıllar sonra fark etttim prizde toprak yokmuş
D
D
kasaya elimi tutunca gidiyor elektrik
D
Başka bi prizde deneyince olmuyor.Bu durum bi sorun yaratır mı.Çok fazla anlamam elektrik işinden ama topraklı olan prizden bu prize toprak çekilir mi.Diğer prizde sıkıntı çıkarmayınca anakartın kasaya teması yada power arızası gibi bi seçenekleri görmezden geliyorum..
şimdiden teşekkür ederim.

Mustafaer

80+ Bronze
Başlıktada belirttiğim gibi pc kasasısnın metal kısımlarında elektrik var ama sadece kontrol kalemi tutunca anlaşılıyor.Çarpma gibi bi durum söz konusu değil...Dün power değiştirirken yıllar sonra fark etttim prizde toprak yokmuş
D
D
D
Başka bi prizde deneyince olmuyor.Bu durum bi sorun yaratır mı.Çok fazla anlamam elektrik işinden ama topraklı olan prizden bu prize toprak çekilir mi.Diğer prizde sıkıntı çıkarmayınca anakartın kasaya teması yada power arızası gibi bi seçenekleri görmezden geliyorum..
Hocam prizinize topraklama yaptırın kesinlikle bi yıldırım çarpsa tüm sisteminiz ile birlikte Allah korusun siz bile çarpılabilirsiniz

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Yok la bir şey olmaz, yanlışıkla ters bir yere dokunursan ufak bi çarpılırsın o kadar.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
1 . Evde Toprak hattı mı yok.
2. Toprak hattı var da prize mi çekilmemiş.
3. Evde toprak hattı varsa prize çekilebilir. ( Elektrikçi değilim diğer prizin hattından almak sağlıklı olur mu bilmiyorum)
4. Eski toprak hattı olmayan evlerde topraklı priz nötr uca bağlanırdı.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,582
İsim
Oğuzhan Şahin
Statik mi pek anlamıyorum ama boşalt statiği iş yapar belki

Halbrand

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Samet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1 . Evde Toprak hattı mı yok.
2. Toprak hattı var da prize mi çekilmemiş.
3. Evde toprak hattı varsa prize çekilebilir. ( Elektrikçi değilim diğer prizin hattından almak sağlıklı olur mu bilmiyorum)
4. Eski toprak hattı olmayan evlerde topraklı priz nötr uca bağlanırdı.
Evde toprak var ama bilgisayarı kullandığım oda da ki prize çekilmemiş.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Evde toprak var ama bilgisayarı kullandığım oda da ki prize çekilmemiş.
- Evdeki hattan o odaya Çekilir hocam.
- Yada diğer prizden uzatma almak uygunsa o tercih de edilebilir.
- Topraklı priz kullanmanızı tavsiye ederim . Psu nun güvenlik sistemlerinin doğru çalışmasında etken olabilir.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,237
İsim
Olcay akbulut
aynı olay bende de var ama benim kabloların ucundan bile elimi çarptığı oluyor hassas kısımlara fln ciddi bi şey mi ki o

Halbrand

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Samet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
- Evdeki hattan o odaya Çekilir hocam.
- Yada diğer prizden uzatma almak uygunsa o tercih de edilebilir.
- Topraklı priz kullanmanızı tavsiye ederim . Psu nun güvenlik sistemlerinin doğru çalışmasında etken olabilir.
Anakart teması yada power arızası değildir dimi çünkü toprak olan oda da denediğimde elekritk yoktu işin garip tarafı 12 yıldır pc yi böyle kullanıyomuşum :D

YazılımKafa

80+ Silver
D
D
D
aynı olay bende de var ama benim kabloların ucundan bile elimi çarptığı oluyor hassas kısımlara fln ciddi bi şey mi ki o

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Anakart teması yada power arızası değildir dimi çünkü toprak olan oda da denediğimde elekritk yoktu işin garip tarafı 12 yıldır pc yi böyle kullanıyomuşum :D
Yoktur hocam . Topraklı prizde olmadıysa .

- 9-10 yıl 300watt psu kullandım. Psu everest marka idi. Sistemi korumasında sıkıntı yoktu.

Top Bottom