Neler Yeni

Çözüldü✓ PC kendi kendine kapanıyor acill yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kenan Kahraman
Merhaba arkadaşlar toplama 2 el pc aldım ama valorant vb oyunlara girince reset atıyor sıcaklık değerleri normal ben ekran kartında sorun olduğunu düşünüyorum özzlikleri asus rog strix rx 580 8gb ryzen 5 2600 xpg 16 gb rgb ram yardımcı olursanız çok sevinirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Selahattin
Power supply değerlerine bakın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende öyle düşünmüştüm aynı sorundan muzdariptim ama güç kaynağı dengesiz füç vermesinden dolayı pc kendini resliyor genelde ekran kartları oyuna girince güç çekmeye başlayacağı için ondan olacağını düşünüyorum ama ekran kartında sorun olabilmesi de bi seçenek bence windows olay görüntüleyicideki raporu paylaş

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kenan Kahraman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran Alıntısı.PNG

bu galiba

Power supply değerlerine bakın

Bende öyle düşünmüştüm aynı sorundan muzdariptim ama güç kaynağı dengesiz füç vermesinden dolayı pc kendini resliyor genelde ekran kartları oyuna girince güç çekmeye başlayacağı için ondan olacağını düşünüyorum ama ekran kartında sorun olabilmesi de bi seçenek bence windows olay görüntüleyicideki raporu paylaş
ok

occt testi yapın ancak 6.2 sürümünde. bu sürümde sistemi 20dk boyunca power testi yaptım kapanmadı ancak

13.1.4 sürümünde 10.dkda sistem kapanıyordu

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kenan Kahraman
deniyorum

testlrin hepsini geçiyor funmark vb ama oyunlarda kapanıyor

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Selahattin
Sadece oyun açınca kapanıyorsa o ekran kartından kaynaklı bi sorun olacağını sanmam neden derseniz çünkü furmarkta kapanmayan kart diğer şeylerde neden kapansın ki ben halen powerda ya da ramde sorun olduğunu düşünüyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kenan Kahraman
Sadece oyun açınca kapanıyorsa o ekran kartından kaynaklı bi sorun olacağını sanmam neden derseniz çünkü furmarkta kapanmayan kart diğer şeylerde neden kapansın ki ben halen powerda ya da ramde sorun olduğunu düşünüyorum
boşta böyle
kz.PNG
123.PNG

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Selahattin
Hwinfoyu kur ve occtde güç testine sok ekran kartının voltaj değerlerini analiz et kapanırsa sorun powerda net

Kapanmazsa benim başka bir düşüncem memtest86 da teste sokabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kenan Kahraman
aynanda mı yappayıyım testleri

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Selahattin
Hwinfoyu sağa al occtyi başlat bir süre çalışsın olabildiğince uzun sürerse güzel olur voltaj değerlerini aynı anda kontrol et eğer güç dengesizliği varsa ekran kartında powerda bi sıkıntı vardır

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kenan Kahraman
Hwinfoyu kur ve occtde güç testine sok ekran kartının voltaj değerlerini analiz et kapanırsa sorun powerda net

Kapanmazsa benim başka bir düşüncem memtest86 da teste sokabilirsin
tamam deniyorum

Hwinfoyu sağa al occtyi başlat bir süre çalışsın olabildiğince uzun sürerse güzel olur voltaj değerlerini aynı anda kontrol et eğer güç dengesizliği varsa ekran kartında powerda bi sıkıntı vardır
testi başlatığımın anda reset attı ama işlemcide test yapınca sorunsuz çalıştı

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Selahattin
O zaman psunun değişim vakti gelmiş demektir

Occt power testinden sağlam çıkmayan psunun ömrü çok olmaz kullanırsın ama sistemine zarar verebilirsin tavsiyem güzel bi psu alman olacaktır

Benden örnek vereceğim powerda direk çöküyordu işlemcidir ramdir alayında sorunsuz çalışıyordu ve oyunu açtığımda kapanıyordu çok araştırdım cevabın bende kısacası

Top Bottom