Neler Yeni

Pc kendini resetliyor

guruko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Gürkan
pc boştayken bir anda reset atıyor daha öncesinde bunu yaptığında işlemcimden olmuştum işlemciyi daha yeni aldım olay görüntüsünde olay 18 whea-logger ve kernel-power hataları gözüküyor düzeltmenin yolunun bulamadım pc 0 kurulum 3 yıllık işlemcisi 2 gün önce değişti ondan önceki işlemci takılıykende kendi kendine reset atıyordu en sonunda açılmaz hala geldi tekrar olmasından korkuyorum herhangi bir mavi ekran vermiyor minidump dosyası oluşmuyor
reset sonrası sistem günlüklerinde

Çok önemli bir donanım hatası oluştu.

Bileşen tarafından bildirilen: İşlemci Çekirdeği
Hata Kaynağı: Machine Check Exception
Hata Türü: Cache Hierarchy Error
İşlemci APIC Kimliği: 5

Bu girdinin ayrıntılar görünümünde daha fazla bilgi bulunur.

Sistem
İşlemci r9 5900x
Anakart msı mpg b550 gaming egde wifi
Ekran kartı msı ventus3x 3070ti
Ram corsair ventage rgb pro 3600mhz
Ssd samsung 970 pro
Ssd xpg sectrix 480gb

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Kadir
Benim sistemim düşük bir sistemdi 250watt bir psu var bir ara prizden powere giden kabloda bir kesil olduğunu kablonun içindeki 3 kablodan birtanesinin koptuğunu gördüm hemen gidip yeni power kablosu aldım şuan bir sıkıntı yok seninkide bundan kaynaklanıyor olabilir veya psun yetersiz olabilir diye düşünüyorum

guruko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Gürkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim sistemim düşük bir sistemdi 250watt bir psu var bir ara prizden powere giden kabloda bir kesil olduğunu kablonun içindeki 3 kablodan birtanesinin koptuğunu gördüm hemen gidip yeni power kablosu aldım şuan bir sıkıntı yok seninkide bundan kaynaklanıyor olabilir veya psun yetersiz olabilir diye düşünüyorum
psu corsair 850w +80 gold kablo hasar görmüş olabilir onu deniyeceğim fakat bazen 10 12 saat yük altında sorunsuz çalışıyor arada klavye ve fare komutlarımı geç alıyor bazen youtube den video izlerken reset atıyor

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Kadir
psu corsair 850w +80 gold kablo hasar görmüş olabilir onu deniyeceğim fakat bazen 10 12 saat yük altında sorunsuz çalışıyor arada klavye ve fare komutlarımı geç alıyor bazen youtube den video izlerken reset atıyor
Evet evet sanırım 2 olasılık var 1. Kablo 2. Psu ama umarım kablodandır.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,727
İsim
Emre Zengin
pc boştayken bir anda reset atıyor daha öncesinde bunu yaptığında işlemcimden olmuştum işlemciyi daha yeni aldım olay görüntüsünde olay 18 whea-logger ve kernel-power hataları gözüküyor düzeltmenin yolunun bulamadım pc 0 kurulum 3 yıllık işlemcisi 2 gün önce değişti ondan önceki işlemci takılıykende kendi kendine reset atıyordu en sonunda açılmaz hala geldi tekrar olmasından korkuyorum herhangi bir mavi ekran vermiyor minidump dosyası oluşmuyor
reset sonrası sistem günlüklerinde

Çok önemli bir donanım hatası oluştu.

Bileşen tarafından bildirilen: İşlemci Çekirdeği
Hata Kaynağı: Machine Check Exception
Hata Türü: Cache Hierarchy Error
İşlemci APIC Kimliği: 5

Bu girdinin ayrıntılar görünümünde daha fazla bilgi bulunur.

Sistem
İşlemci r9 5900x
Anakart msı mpg b550 gaming egde wifi
Ekran kartı msı ventus3x 3070ti
Ram corsair ventage rgb pro 3600mhz
Ssd samsung 970 pro
Ssd xpg sectrix 480gb
Böyle deyince RAM'lerden şüphelendim. Anakartta A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak takılı di mi? Eğer oraya takılıysa A2'deki RAM'i B2'ye, B2'deki RAM'i A2'ye tak hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
987,920
Üyeler
156,247
Son üye
woster
Top Bottom