Neler Yeni

Pc Me Ekleme Yapmak İstiyorum

YURTSEVENGAMER

80+ Silver
Arkadaşlar bu konu hakkında daha önce konu açmıştım fakat o konuyu bulamadım ve aradan zaman geçtiği için fiyatlar falan da geçti o yüzden yendien açmak istiyorum.
PC:
PNY XREVEL RGB 3070 Tİ
5600X
SHARKOON TG6
AMD STOK FAN
CORSAİR CX750F RGB PSU
ASUS PRİME B550M-K ANAKART
WD BLUE 500 GB M2 SSD
SİLİCON POWER 2X8 3200MHZ MAVİ RAM

Arkadaşlar bu arada değiştireceğimiz parçayı satmayı da düşünüyorum. Sattıklarımız dışında 2k ya yakın bütçem var. Parça önerirken yerine aldığımız parça için ikinci el fiyat da söylerseniz iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Arkadaşlar bu konu hakkında daha önce konu açmıştım fakat o konuyu bulamadım ve aradan zaman geçtiği için fiyatlar falan da geçti o yüzden yendien açmak istiyorum.
PC:
PNY XREVEL RGB 3070 Tİ
5600X
SHARKOON TG6
AMD STOK FAN
CORSAİR CX750F RGB PSU
WD BLUE 500 GB M2 SSD

Arkadaşlar bu arada değiştireceğimiz parçayı satmayı da düşünüyorum. Sattıklarımız dışında 2k ya yakın bütçem var. Parça önerirken yerine aldığımız parça için ikinci el fiyat da söylerseniz iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
Soğutucuyu kesin değiştirin.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Onu ben de düşünüyorum. Öneriniz var mı? Bide başka hangi paraçaları değiştirmeliyim?
Değiştirmeye değecek bir parça göremiyorum bu şekilde oynatmayacağı oyun yoktur, sağlam bir 360MM sıvı soğutma ve güzel güzel fanlar alıp güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

.......

80+ Bronze
Soğutucu değiştir ve ihtiyaç varsa hdd al çok yapılacak bir şey yok gibi.Ekipman ihtiyacın varsa onları değiştirebilirsin

YURTSEVENGAMER

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Değiştirmeye değecek bir parça göremiyorum bu şekilde oynatmayacağı oyun yoktur, sağlam bir 360MM sıvı soğutma ve güzel güzel fanlar alıp güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Soğutucu değiştir ve ihtiyaç varsa hdd al çok yapılacak bir şey yok gibi.Ekipman ihtiyacın varsa onları değiştirebilirsin
Ekipman eksiğim yok. Soğutucu ne öneririsiniz. Bir de kasayı da değiştirmek istiyorum çünkü mesh değil ve kapağı çıkarınca bile 10 drece fark yapıyor. Son olarak da anakartı da mı değiştireyim düşündüm çünkü rgb leri kontrol edemiyeceğim galiba hem de soğutma ve vramler pek iyi değil diyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz. Linkli öneri ve ayrıca alacağımız parçalar yerine olan ikinci ellerin satış fiyatını da yazarsanız sevinirim.

Archley

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Ömer Kaya
Soğutucuyu değiştirin. Sıvı soğutma alın. Ayrıca oyunlar için 2 TB HDD yada 1 TB SSD alın.

Dušan Tadić

80+ Silver
Soğutucu hariç hiç bir şey değiştirmene gerek yok, eğer grafiker vs. değilsen israftan başka bir şey olmaz elindeki sistem seni her türlü 5-6 mis gibi oyun oynatır

YURTSEVENGAMER

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soğutucu hariç hiç bir şey değiştirmene gerek yok, eğer grafiker vs. değilsen israftan başka bir şey olmaz elindeki sistem seni her türlü 5-6 mis gibi oyun oynatır
Peki alacağım soğutmanın rgb lerini bu anakrtla kontrol edebilecek miyim? Veya başka bi yolla. Bi de kasa iyi mi sice hava sirkulasyonu olarak?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,601
İsim
misfit
5600X'e stok fan yetersiz kalıyor. Kesinlikle önce onu değişmelisin. Ek olarak SSD/HDD alabilirsin.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
PC:
PNY XREVEL RGB 3070 Tİ
5600X
SHARKOON TG6
AMD STOK FAN
CORSAİR CX750F RGB PSU
WD BLUE 500 GB M2 SSD

takın o sisteme bi Galahad AIO 360MM Fişek olur o. anakartı satıp üstüne kalan 700TL civarı parayıda ekleyerek B550 Tomahawk'a geçebilirsiniz. daha iyi görünümü var en azından ve 5800X-5900X falan takmak isterseniz daha iyi bir anakart olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,768
Üyeler
150,930
Son üye
Hamza Yusuf 06
Top Bottom