Neler Yeni

Çözüldü✓ Pc mi temizledim sonrasında ne yapsamda görüntü alamadım..

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Mete Balcıoğlu
Pc kasam hafif tozlanmıştı bende tozunu almak istedim neredeyse hiç ıslak olmayan çok hafif bir microfiber bez ile fanları sildim kasayı sildim sonrasında ekran kartını yerine taktım pc yi açtığımda ekrana görüntü gelmedi ne yaptıysam bir türlü görüntü alamadım Ramleri söktüm tek tek denedim. Bios pilini çıkardım taktım. Ekran kartını söktüm tekrar taktım ama hiçbir şekilde görüntü alamadım yardım ederseniz çok sevinirim
(Forumdaki ilk konum fazla bilgi verdiysem kusuruma bakmayınız)

Bilgisayar bileşenlerim
Asus Prime B450M-K
Ryzen 5 5600
Msi geforce GTX 1660 Super
Hyperx ram 8x2 3200 Mhz

Byte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Burak B
Monitör kablosunu ekran kartı çıkışı yerine anakart çıkışına takmış olabilirsiniz. Anakart sistemi boot ediyor mu ? Klavye mouse çalışıyor mu görüntü olmasa dahi ? Biraz daha ayrıntı verirseniz yardımcı olalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Mete Balcıoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitör kablosunu ekran kartı çıkışı yerine anakart çıkışına takmış olabilirsiniz. Anakart sistemi boot ediyor mu ? Klavye mouse çalışıyor mu görüntü olmasa dahi ? Biraz daha ayrıntı verirseniz yardımcı olalım.
Hocam mouse da falan renk yok kulaklıkta önceden rgb ışıklar yanardı artık yanmıyor kasa çalışıyor fanlar dönüyor ama görüntü yok
Ekran kartı çıkışına taktım anakart sistemi nasıl boot ediyor tam anlamadım hocam

Bugra5211

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
392
İsim
Buğra Çorbacı
Pc kasam hafif tozlanmıştı bende tozunu almak istedim neredeyse hiç ıslak olmayan çok hafif bir microfiber bez ile fanları sildim kasayı sildim sonrasında ekran kartını yerine taktım pc yi açtığımda ekrana görüntü gelmedi ne yaptıysam bir türlü görüntü alamadım Ramleri söktüm tek tek denedim. Bios pilini çıkardım taktım. Ekran kartını söktüm tekrar taktım ama hiçbir şekilde görüntü alamadım yardım ederseniz çok sevinirim
(Forumdaki ilk konum fazla bilgi verdiysem kusuruma bakmayınız)

Bilgisayar bileşenlerim
Asus Prime B450M-K
Ryzen 5 5600
Msi geforce GTX 1660 Super
Hyperx ram 8x2 3200 Mhz
Statik elektriklenme olmuş olabilir. Eğer elinizi bir metale (kapı kolu gibi) değdirmediyseniz olması muhtemel. Yapmanız gereken psu fişini prizden söküp pc nin açma düğmesine 10-15 kere art arda basmak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Mete Balcıoğlu
Statik elektriklenme olmuş olabilir. Eğer elinizi bir metale (kapı kolu gibi) değdirmediyseniz olması muhtemel. Yapmanız gereken psu fişini prizden söküp pc nin açma düğmesine 10-15 kere art arda basmak.
Yaptım hocam ama yine aynı sonuç

Byte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Burak B
Hocam mouse da falan renk yok kulaklıkta önceden rgb ışıklar yanardı artık yanmıyor kasa çalışıyor fanlar dönüyor ama görüntü yok
Ekran kartı çıkışına taktım anakart sistemi nasıl boot ediyor tam anlamadım hocam
Tamam ışık yoksa boot etmiyor. Acaba sadece görüntü mü yok diye anlamak için sordum. Sistemdeki gücü kesin. Açma tuşuna 15 saniye kadar basılı tutun. Sonra gücü tekrar verin. Açın bilgisayarı bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Mete Balcıoğlu
Tamam ışık yoksa boot etmiyor. Acaba sadece görüntü mü yok diye anlamak için sordum. Sistemdeki gücü kesin. Açma tuşuna 15 saniye kadar basılı tutun. Sonra gücü tekrar verin. Açın bilgisayarı bakalım.
Deneyip geliyorum hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Mete Balcıoğlu
Yine aynı hocam görüntü yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Işıklar yanmıyor demişsiniz. Pc yi temizlerken psu yu ya da psudan kablo çıkardınız mı? Belki de ondandır.
Hocam ekran kartının güç kablosunu çıkardım sonra tekrar taktım

Byte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Burak B
Ramlari çıkarıp yerlerini değiştirin. Deneyerek görüntü almaya çalışın. Umarım görüntü alırsınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Mete Balcıoğlu
Ramlari çıkarıp yerlerini değiştirin. Deneyerek görüntü almaya çalışın. Umarım görüntü alırsınız
Onu denedim hocam ama yine görüntü yok çıldırıcam tek tek 2 slota da denedim sorunlu parçayı bulsam yemin ederim tamirle bile uğraşmayacağım çok sinirlendirdi beni 😂

Top Bottom