Neler Yeni

PC oyun oynarken bir anda donuyor

Ozai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
memo akif
Valorant oynarken bi anda pc donuyor kasanın düğmesinden kapayıp açmak zorunda kalıyorum sürücülerim güncel ve bu sorun nedense sadece valorant oynarken oluyor
ve bilgisayarı açtığımda bu bildirim geliyor

işlemci: Amd athlon X4 860k quad core
ekran kartı: amd radeon r7 200 series
6 gb ddr3 ram

bilgisayarlardan pek anlamıyorum gereksiz bişey yazdıysam kusura bakmayın

Ekler

• adas.png
    adas.png
    17.6 KB · Hit: 63

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,585
İsim
Hacı
Oyun içi Sıcaklık değerlerin nedir?
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp AMD nin sitesinden son sürümü indirip yükleyiniz.

Dadi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kadir Talha Özkaya
Ramlerden kaynaklı olabilir ya da sistemin yeterince kuvvetli olmadığından fps in stabil değilidir 100 den 30 düşünce donar o yüzden fps ini sabitlemeni tavsiye ederim

mrty1988

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Murat Yoğun
Valorant oynarken bi anda pc donuyor kasanın düğmesinden kapayıp açmak zorunda kalıyorum sürücülerim güncel ve bu sorun nedense sadece valorant oynarken oluyor

6 gb ddr3 ram

Son güncellemeyi yaptıktan sonra bende de oyun oynarken aynı sorun oldu. Bende de 4gb Rx460 var. güncel sürücüyü kaldırıp bir önceki sürümü kurdum şuanda bir sorunla karşılaşmadım.

Ravyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
376
İsim
Adem Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Teknoloji Eğitim Konu Dışı
bendede bu sorun zamanında vardı msi afterburnerdan ayar yaptım + güç profilini dengeli yaptım çözüldü

HeroTURK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emre Gülaştı
İlgilendiği Kategoriler
Donanım , Windows.
Instagram
__eemmrree

6 gb ddr3 ram

Malesef bilgisayarda bir sorunun tek bir cevabı yok bir mavi ekranın bile onlarca sebebi oluyor.
Bu gibi durum da bilgisayarını sırası ile kontrol etmen ve elemen gereken şeyler var.

- Sıcaklık değerlerini kontrol etmen gerekir oyun oynarken işlemci ve ekran kartı sıcaklık değerleri neler.

- Windowsunda her hangi bir sorun var mı güncellemeler tam ve sisteminde her hangi zararlı yazılım var mı.

- Sürücüler eksiksiz ve güncel mi , driverlar yüklü mü.

- Donanım olarak ramlere bakman gerekebilir tek ram varsa zor ama sistemde 2 adet ram varsa birini çıkarıp diğeri ile test ederek ilerlemen gerekir.

- Sisteminde overclock varmı bios veya yazılım ile sistem hız frekans veya voltaj değerleri ile oynadın mı oynadıysan fabrika ayarlarına çekerek test etmen gerekir.

- Anakartına ek takılı pci express kart veya başka bir cihaz takılıysa çıkartman sadece mouse ve klavye ile test etmen gerekir.

Kolay gelsin sorunu çözersen çözümünü bizle paylaşmayı unutma. Çözemezsen yardım için buradayız.

Top Bottom