Neler Yeni

PC reset atma problemi

H3lk3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Orhun Temel
Merhaba, sorunum sadece cs go oynarken pc nin reset atması. Sistemi toplayalı 2 hafta oldu ve 4-5 gündür bu problemi yaşıyorum. Başka oyunlarda hiç böyle bir sorun yaşamadım dediğim gibi sadece cs go da oluyor. İnternetten araştırdığım da cpu turbosu kapatınca düzelenler olmuş bende bios tan 3.8GHz ye sabitledim fakat biraz önce oyundayken fps im 90 falan sabitlendi çıkıp girince düzeldi. Bende geri otomatiğe aldım işlemci turbosunu, oyundayken reset atma tekrar oldu lütfen yardım edebilir misiniz? Isınma problemi olmuyor ama istediğiniz bir programla test yapıp ss atabilirim.
Anakart: Msi b550m pro-vdh wifi
İşlemci: Amd r5 3600x 3.8GHz turbo 4.40
Ekran kartı: Zotac gaming 2070 super amp
Ram: Corsair vengeance lpx (2x8) C16 3000MHz
Ssd: Kingston a2000 m2 ssd
Psu: COOLER MASTER MWE 650W 80+ Bronze V2

Ekler

• 1.png
    1.png
    17.5 KB · Hit: 56
  • 2.png
    2.png
    18.2 KB · Hit: 43

H3lk3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Orhun Temel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
edit 1: Memtest le ramlerimi test ettim sorun çıkmadı, OCCT ve furmarkla işlemci ve ekran kartımı test ettim sorun çıkmadı sıcaklık değerleri işlemci min: 30° max: 80°(oyunlarda 60-65 derecelerde), ekran kartı max: 63° ama OCCT de psu yu test edemiyorum başlatıyorum saniyesinde crash veriyor bunun sebebini anlamadım ve bu sorunu yaşayan bazı insanlar hızlı başlatmayı kapatarak çözmüş problemi bende kapadım deneyeceğim.

Top Bottom