Neler Yeni

PC yüke binince CPU soğutucunun kanatları dönmüyor.

Thaoki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Volkan Bakar
Başlıkda yazdığım gibi pc yüke girince cpu soğutucunun ( wraith prism ) fan kanatları dönmüyor dönse bile çok çok yavaş dönüyor. Acaba sıcaklığa göre mi ayarlıyor derseniz pc boşdayken normal hızında stabil bi şekilde dönüyor. Psu yetmedi heralde diye düşündüm ama imkansız coolermaster mwe 600 takılı. ekran kartımda öyle aşırı enerji tüketen bi şey değil ( rtx2060 ) sorun nedir sizce ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
TUNA upuzun
Arkadaşım eğer fan dönmüyor ve o şekilde pc'yi açmaya devam ettiyseniz size geçmiş olsun demekten başka çarem yok.Eğer fan dönmüyorsa büyük olasılık anakartın fan fişini taktığınız yuvalarda sorun olabilir servise gitmeniz tavsiyedir.Fan dönmediği zaman biostan bir uyarı alırsınız eğer bu uyarı artık gelmiyor ve bilgisayarda açılmıyorsa işlemci hayata veda etmiş demektir.

Thaoki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Volkan Bakar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşım eğer fan dönmüyor ve o şekilde pc'yi açmaya devam ettiyseniz size geçmiş olsun demekten başka çarem yok.Eğer fan dönmüyorsa büyük olasılık anakartın fan fişini taktığınız yuvalarda sorun olabilir servise gitmeniz tavsiyedir.Fan dönmediği zaman biostan bir uyarı alırsınız eğer bu uyarı artık gelmiyor ve bilgisayarda açılmıyorsa işlemci hayata veda etmiş demektir.
Hayır, hiç bir sıkıntı yok pc de normal kullanıyorum stress testi vs. falan da yaptım max 77 gördü ama fanın yükdeyken yavaş dönmesi canımı sıkıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

mesela şuan oyun vs. açık değil boşda pc normal hızında stabil bir şekilde dönüyor

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Hayır, hiç bir sıkıntı yok pc de normal kullanıyorum stress testi vs. falan da yaptım max 77 gördü ama fanın yükdeyken yavaş dönmesi canımı sıkıyor
Bios tan fan hızını manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Mesaj otomatik birleştirildi:

mesela şuan oyun vs. açık değil boşda pc normal hızında stabil bir şekilde dönüyor
Maksimum 77 derece tehlikeli değil, kendi sıcaklığına göre ayarlıyordur fan hızını boşver takma kafana.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,941
Üyeler
158,686
Son üye
mrhakki1
Top Bottom