Neler Yeni

PC'nin fanları 3 saniye çalışıp kapanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Mehmet Ahmetoğulları
İyi akşamlar. Bu bilgisayar i5 2310 işlemciye sahip ve HD5450 ekran kartına sahip ama ekran kartını şuan çıkardım. Anakartı GIGABYTE GA-H61M-S2-B3. Ben bir akşam oyun oynarken aniden kapandı. Sonraki gün açılmıyordu. Eski bilgisayarımdan anakart ram ve işlemci harici herşeyi taşıyabilirim. Esku PSU yu denedim olmuyor. Teşekkürler. (Power button takılı kalmış olabilir ama şu anda deneyemem)

LefkaSM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Ali
Takılı kalma ihtimali varsa çıkart kasadan kasa dışında dene yanık kokusu felan baktınmı hiç eski sogutması iyimiydi çok degisken durumlar bunlar fazla yorum yapan çıkmaz

Aykut D.

80+ Gold
İyi akşamlar. Bu bilgisayar i5 2310 işlemciye sahip ve HD5450 ekran kartına sahip ama ekran kartını şuan çıkardım. Anakartı GIGABYTE GA-H61M-S2-B3. Ben bir akşam oyun oynarken aniden kapandı. Sonraki gün açılmıyordu. Eski bilgisayarımdan anakart ram ve işlemci harici herşeyi taşıyabilirim. Esku PSU yu denedim olmuyor. Teşekkürler. (Power button takılı kalmış olabilir ama şu anda deneyemem)
Sanırsam yaşadığım sorunlardan birini yaşıyorsunuz .

Sürekli PC açılıp 3sn fan döndükten sonra kapanıp tekrar açılıp bu döngüye devam ediyor sanırsam.
Bu sorunun kaynağı şunlar olabilir :

-Oksitlenmeye bağlı RAM sarı iletişim pinlerinin oksitlenmesi iletişim kuramaması
-Yine oksit kaynaklı işlemcinin iletişim kuramaması
-Bios hataya düşüyor olabilir pil çıkarılıp reset denenmeli.
-PSU +4 yaşında ise arızalanmış olabilmesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Mehmet Ahmetoğulları
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırsam yaşadığım sorunlardan birini yaşıyorsunuz .

Sürekli PC açılıp 3sn fan döndükten sonra kapanıp tekrar açılıp bu döngüye devam ediyor sanırsam.
Bu sorunun kaynağı şunlar olabilir :

-Oksitlenmeye bağlı RAM sarı iletişim pinlerinin oksitlenmesi iletişim kuramaması
-Yine oksit kaynaklı işlemcinin iletişim kuramaması
-Bios hataya düşüyor olabilir pil çıkarılıp reset denenmeli.
-PSU +4 yaşında ise arızalanmış olabilmesi
Hocam eski P'deC power tuşunu alıp onla çalıştıracağım birde anakartı dışarıda çalıştırıcam eğer çalışırsa kasa iletken olduğu için değiyor demektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Mehmet Ahmetoğulları
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@Aykut D. hocam PSU nun içine baktım sorun yok açma düğmesinin takıldığı yerleri değdirdim gene aynı. Yanık kokusu yok.

Aykut D.

80+ Gold
@Aykut D. hocam PSU nun içine baktım sorun yok açma düğmesinin takıldığı yerleri değdirdim gene aynı. Yanık kokusu yok.
Psu daki 24 pin PS ON pinleri ile COM pinlerini kısa devre ettir iletken tel ile.
1702139430904.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,919
Üyeler
158,681
Son üye
bugi
Top Bottom