Neler Yeni

Ping sorunu ve önerileriniz

Firat007

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Fırat
Arkadaşlar bir apartta kalıyorum ve apartın ortak modemi var mecbur internete buradan bağlanıyorum ve MI Wi-Fi Pro güçlendirici ile sinyal arttırıcı kullanıyorum. Ancak CS:GO gibi oyunlarda pingim aşırı yüksek çıkıyor. En azından 40 50 pinglerde oynamak istiyorum. Bu durumda sizce ne yapmalıyım? İnternet bağlatmak istedim ayrı ancak port yokmuş. Telefonun internetinden bağlansam daha mi iyidir veya router falan alsam ping düşer mi hangisi mantıklı sizce?

TheburuQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
TheburuQ
Instagram
buraksrky38
Arkadaşlar bir apartta kalıyorum ve apartın ortak modemi var mecbur internete buradan bağlanıyorum ve MI Wi-Fi Pro güçlendirici ile sinyal arttırıcı kullanıyorum. Ancak CS:GO gibi oyunlarda pingim aşırı yüksek çıkıyor. En azından 40 50 pinglerde oynamak istiyorum. Bu durumda sizce ne yapmalıyım? İnternet bağlatmak istedim ayrı ancak port yokmuş. Telefonun internetinden bağlansam daha mi iyidir veya router falan alsam ping düşer mi hangisi mantıklı sizce?
İlk olarak eğer kablosuz bağlanıyorsan ping olması normal, ikincisi ortak internet kullanıyorsan, internet paketin iyi değilse ve internete çok kişi bağlanıyorsa pingin olması normal
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk olarak eğer kablosuz bağlanıyorsan ping olması normal, ikincisi ortak internet kullanıyorsan, internet paketin iyi değilse ve internete çok kişi bağlanıyorsa pingin olması normal
Ben aile binasında oturuyorum bizde ortak internet kullanıyoruz. internet paketim 200 mbps download/ 20 mbps upload(kabloyla bağlanıyorum). Bende ping sorunu olmuyor. Ama wifi de baya sıkıntı oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Mert Eren Vural
3 şey yapabilirsin bana göre belki azda olsa işe yarar
1-ip adresinden internetinin admin paneline gir ordan kullanım oranlarına bak çok yüksek olanları kısıtla :D ama çok kısıtlama kullanna kişi sinirlenir
2-ordaki bant genişliği genelde otomatiktir onu 40 yapıp deneyebilirsin
3. kanal değiştirebilirsin 1,6,11 en iyileri

Firat007

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Fırat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3 şey yapabilirsin bana göre belki azda olsa işe yarar
1-ip adresinden internetinin admin paneline gir ordan kullanım oranlarına bak çok yüksek olanları kısıtla :D ama çok kısıtlama kullanna kişi sinirlenir
2-ordaki bant genişliği genelde otomatiktir onu 40 yapıp deneyebilirsin
3. kanal değiştirebilirsin 1,6,11 en iyileri
Teşekkürler bir deniyim :)

Top Bottom