Neler Yeni

PNY RTX 3060 Verto Dual Ekran Kartında Zero Fan Özelliği Kafasına Göre Çalışıyor

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
Selam arkadaşlar,

Başlıkta belirttiğim model ekran kartına sahibim. Afterburner yazılımından kontrol ettiğimde kart boştayken %30-%37 fan devirinde dönüyor. Ama bazen kullanıcı ayarlı fan kontrol ayarını açıp bir süre sonra bu ayarı kapattığımda kartın zero fan özelliği devreye giriyo ve fanlar boştayken duruyor. Dediğim gibi bu durum bazen oluyor. Bu karta sahip olup da zero fan özelliğini sorunsuz kullanan arkadaşlar var mı? Kartım boştayken fanlarının çalışmasını istemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Tx
Hocam eğer düşündüğüm şeyse açıklıyım değilse de kusura bakma şimdiden 😅 . Dün HW monitör uygulamasından sıcaklık değerlerine vs bakıyordum baktım ekran kartı fanları 0 rpm. after burner uygulamasını açar açmaz 800 rpm oldu. uygulamayı kapatınca 0, açınca 800 1000 arası. Yani demem o ki after burner yüzünden ekran kartı fanları dönüyor bunu hw monitör uygulamasını indirip test et. Ekran kartım PNY 3060 ti

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dediğinizi yaptım ikisinde de sonuç değişmedi. Siz PNY'nin XLR8 model olanını kullanıyorsunuz sanırım.

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Tx
Dediğinizi yaptım ikisinde de sonuç değişmedi. Siz PNY'nin XLR8 model olanını kullanıyorsunuz sanırım.
Pny GeForce RTX 3060 Ti 8GB Verto Dual Fan LHR 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kart

Top Bottom