Neler Yeni

Öneri POCO F6 SIKINTILI CİHAZ MI VE ALINIR MI ?

kaynorz

80+
Poco F6 sıkıntılı cihaz diyor bazı kullanıcılar, bazıları ise hiçbir sorunu yok diyorlar. Almalı mıyım?

ThE LoSt

80+ Gold
Poco F6 sıkıntılı cihaz diyor bazı kullanıcılar, bazıları ise hiçbir sorunu yok diyorlar. Almalı mıyım?
Fiyat performans oranı oldukça iyi bir konumdadır alınabilir. ayrıca 15-16 gibi daha uygun bir fiyata x6 pro da tercih edilebilir 8300 ultra işlemci de oldukça güçlüdür.

kaynorz

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fiyat performans oranı oldukça iyi bir konumdadır alınabilir. ayrıca 15-16 gibi daha uygun bir fiyata x6 pro da tercih edilebilir 8300 ultra işlemci de oldukça güçlüdür.
X6 Pro dayanıklılık konusunda geride az bir tık ve 67w vs 90w şarj olduğundan F6 alıyorum, bende çok beğeniyorum ama bazıları samsung a55 al diyorlar, sırf yazılımı iyi diye çok kararsızım Poco arayüzü yazılımı sıkıntı diyorlar ama donanım olarak dehşet iyi katılıyorum. Hangisini alsam bilemedim

Sypreus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mehmet
F6 da her Xiaomi cihazda olduğu gibi yeni tanıtıldığı için ısınma ve şarjın çabuk bitmesi sorunu yaşayan bir cihaz. İlk güncellemelere kıyasla biraz düzeldiğini söyleyebilirim ya bir süre bekleyip al ya da bootloader kilidi açıp benim gibi EU veya Endonezya ROM kurabilirsin. Gayet fiyat performans bir cihaz ama şuan sıcaklardan dolayı ve işlemci tam optimize edilmediği için oyunlarda ısınabiliyor.

kaynorz

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
F6 da her Xiaomi cihazda olduğu gibi yeni tanıtıldığı için ısınma ve şarjın çabuk bitmesi sorunu yaşayan bir cihaz. İlk güncellemelere kıyasla biraz düzeldiğini söyleyebilirim ya bir süre bekleyip al ya da bootloader kilidi açıp benim gibi EU veya Endonezya ROM kurabilirsin. Gayet fiyat performans bir cihaz ama şuan sıcaklardan dolayı ve işlemci tam optimize edilmediği için oyunlarda ısınabiliyor.
Hiç oyun oynayan biri değilim. Sadece İnstagram Whatsap Youtube kullanıyorum. Pili iyi gider mi ve ısınır mı oyun oynamasam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
alperen özdemir
Hiç oyun oynayan biri değilim. Sadece İnstagram Whatsap Youtube kullanıyorum. Pili iyi gider mi ve ısınır mı oyun oynamasam.
hocam poco cihazlar performans odaklı üretilen cihazlar özellikle x3 pro ve x6 pro örneğindeki gibi f serisi daha çok tasarım ve kamera odaklı oyun oynamayacaksanız a55 almanız daha iyi olacaktır eğer derseniz ki ben kamera istiyorum s23 fe almanızı öneririm hemen hemen aynı fiyatlarda geziyorlar f6 da güzel bir cihaz fakat dediğim gibi poco dolayısıyla performans odaklı bir telefon oyun oynamayacağınız için a55 almanız daha iyi olacaktır kamera isterseniz de s23 fe almanızı öneririm

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
alper
25watt telefon istiyorsan samsung al, f6'la şarj tüketimi konusunda hiç kaygım olmadı, oyundan bıkana kadar oyun oynatabiliyor 90wattla 10-15 dk'da geri yüzde 80'lere doluyor, ayrıca 120fps pubg'de cpu 46 dereceyi geçmiyor, 30 bin'lik s23 fanla 46 dereceleri görüyor isteyene video atarım. Öyle can sıkıcı bir ısınma sorunu yok, telefon ısınmayıda pek hissettirmiyor .

Kalın çerçeve faktörüde var, takoz istiyorsan s23fe veya a55 alabilirsin

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
Ryzen
Bencede.

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
alper
f6 veya honor 200 bak derim . s23 dışında 30bin altı hiçbir samsung hoşuma gitmiyor

ThE LoSt

80+ Gold
X6 Pro dayanıklılık konusunda geride az bir tık ve 67w vs 90w şarj olduğundan F6 alıyorum, bende çok beğeniyorum ama bazıları samsung a55 al diyorlar, sırf yazılımı iyi diye çok kararsızım Poco arayüzü yazılımı sıkıntı diyorlar ama donanım olarak dehşet iyi katılıyorum. Hangisini alsam bilemedim
a55 babaya aldım 5-6 ay önce çok memnun genel paket olarak ideal bir cihaz kamerası, ekranıi,şarjı her şeyi ile 4/4 lük ama perforamans olarak bu cihazların gerisinde maalesef

kaynorz

80+
hocam poco cihazlar performans odaklı üretilen cihazlar özellikle x3 pro ve x6 pro örneğindeki gibi f serisi daha çok tasarım ve kamera odaklı oyun oynamayacaksanız a55 almanız daha iyi olacaktır eğer derseniz ki ben kamera istiyorum s23 fe almanızı öneririm hemen hemen aynı fiyatlarda geziyorlar f6 da güzel bir cihaz fakat dediğim gibi poco dolayısıyla performans odaklı bir telefon oyun oynamayacağınız için a55 almanız daha iyi olacaktır kamera isterseniz de s23 fe almanızı öneririm
a55 yerine f6 alma sebebim a55'in exynos işlemci olması. Telefon işlemci dışında mükemmel ama ne derler, en önemli olan madde İŞLEMCİ'dir dimi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
alper
a55 yerine f6 alma sebebim a55'in exynos işlemci olması. Telefon işlemci dışında mükemmel ama ne derler, en önemli olan madde İŞLEMCİ'dir dimi?
öyle, bundan önceki telefonum meizu 16th'di 2018 çıkışlı işlemcisi snap. 845'ti şuan bile akıcı bir kullanım sunuyor pubg 60fps kasmadan saatlerce oynatır.

Bu f6'nın eleştirecek pek bir yanı yok , kullanmayanlar telefonun yazılımına çok sallıyorlar ben bir kullanıcı olarak hyperos'ta pek bir sorun göremiyorum tabii ki daha iyi olmalı, samsungu nirvanaya çıkartıyorlar halbuki gerçek kullanıcı yorumlarını okuduğumda çokta mükemmel olmadığını söylüyorlar.

Sana en cazip gelen telefon hangisiyse onu al. Yorumlara çok güvenme. Uzun yıllar kullanmayı planlıyorsan işlemci odaklı telefon al.

Top Bottom