Neler Yeni

Polonya'dan rtx 3060

Alimko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alim
Merhaba donanım arşivi dostları, ay sonu gibi arkadaşım gelecek polonya'dan gelirken ekran kartı getirirsem sorun olur mu bilgisi olan var mı, yardımcı olursanız sevinirim herkese keyifli günler 2000 zloty yaklaşık 7750 TL ye denk geliyor marka gigabyte GeForce rtx3060 eagle 12 gb oc 2.0 lhr

bipolar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Muhammed Berat Yörük
Merhaba donanım arşivi dostları, ay sonu gibi arkadaşım gelecek polonya'dan gelirken ekran kartı getirirsem sorun olur mu bilgisi olan var mı, yardımcı olursanız sevinirim herkese keyifli günler 2000 zloty yaklaşık 7750 TL ye denk geliyor marka gigabyte GeForce rtx3060 eagle 12 gb oc 2.0 lhr
dostum az daha bekleyip para biriktirip trden garantilisini almak daha mantıklı bence çünkü ekran kartlarının sorun çıkartması diğer teknolojik ürünlere göre biraz daha fazla gibi bence hassas bi ürün çünkü yurt dışından almanı bu yüzden önermem 1000 TL için he gigabyte olmaz galax olur soğutma performansında fark olur eyvallah ama garanti için değer bence

Son düzenleme:

Alimko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eyvallah sağolasın öyle yaparım
dostum az daha bekleyip para biriktirip trden garantilisini almak daha mantıklı bence çünkü ekran kartlarının sorun çıkartması diğer teknolojik ürünlere göre biraz daha fazla gibi bence hassas bi ürün çünkü yurt dışından almanı bu yüzden önermem 1 TL için he gigabyte olmaz galax olur soğutma performansında fark olur eyvallah ama garanti için değer bence
Eyvallah öyle yapayım olmadı, peki tavsiye ettiğin bir şey var mı sistem toplamak istiyorum malum dolar aldı başını gitti yine gelirken yurt dışından uygun bir şey getirtmek istesem ne olabilir sence M2 SSD falan ?

bipolar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Muhammed Berat Yörük
Eyvallah sağolasın öyle yaparım

Eyvallah öyle yapayım olmadı, peki tavsiye ettiğin bir şey var mı sistem toplamak istiyorum malum dolar aldı başını gitti yine gelirken yurt dışından uygun bir şey getirtmek istesem ne olabilir sence M2 SSD falan ?
bütçe nedir hocam

bipolar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Muhammed Berat Yörük
Benim toplam kasa için 13-14 k bütçem var da yurt dışı belki uygun olan bir parça olur diye gelirken isteyim diyordum
hocam yurtdışı fiyatlar hakkında bi fikrim yok fakat en çok oynayacak olan ekran kartıdır o da pek oynamıyor görüldüğü gibi 13 14 bine türkiyede amd tercih ederseniz rx6600 lü nvidia derseniz rtx2060lı sistemler alabilirsiniz he biraz faha artırırsanız bütçeyi 3060lı ya da beklerim indirim için derseniz bazen indirime girebiliyor sistemler bütçenize uyarsa yine 3060 lı sistem de alabilirsiniz ama çok üst düzey bi işiniz yoksa ben 2060lı ni sistem öneririm amd de çeşitli sorunlar yaşadığım için tavsiye etmiyorum fakat sizin tercihinize kalmış o da rx6600 kartı 3060a denk bi kart 2060tan performans olaral kat kat üstün

Alimko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam yurtdışı fiyatlar hakkında bi fikrim yok fakat en çok oynayacak olan ekran kartıdır o da pek oynamıyor görüldüğü gibi 13 14 bine türkiyede amd tercih ederseniz rx6600 lü nvidia derseniz rtx2060lı sistemler alabilirsiniz he biraz faha artırırsanız bütçeyi 3060lı ya da beklerim indirim için derseniz bazen indirime girebiliyor sistemler bütçenize uyarsa yine 3060 lı sistem de alabilirsiniz ama çok üst düzey bi işiniz yoksa ben 2060lı ni sistem öneririm amd de çeşitli sorunlar yaşadığım için tavsiye etmiyorum fakat sizin tercihinize kalmış o da rx6600 kartı 3060a denk bi kart 2060tan performans olaral kat kat üstün
Teşekkür Ederim desteğin için 3050 li sistem tavsiye etmez misin peki ?

bipolar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Muhammed Berat Yörük
hocam 2060 daha güçlü bir ekran kartı bundan dolayı 3050 almak bana pek mantıklı gelmiyor he daha yüksek vram olsun benim için önemli onu alın ama vramin pekte bir olayı yok önemli olan kartın verdiği performans çekirdek hızları rtx2060 3050ye göre hem oyunda hem saf güçte daha önde bulunuyor

bladeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Alihan
Instagram
alilendro
Steam
alien
Twitter
alilendro
Discord
alien#1954
hocam 2060 daha güçlü bir ekran kartı bundan dolayı 3050 almak bana pek mantıklı gelmiyor he daha yüksek vram olsun benim için önemli onu alın ama vramin pekte bir olayı yok önemli olan kartın verdiği performans çekirdek hızları rtx2060 3050ye göre hem oyunda hem saf güçte daha önde bulunuyor
vram'in pek bir olayı yok mu? :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

3050'li sistemlere bakabilirsin dostum şimdi 8-10fps fazla alıcam diye yarın vram yetmediği için oyunu oynayamamaktan iyidir 2060 yerine 3050 almanı öneririm hem daha güncel bir teknoloji hemde ilerde vram sıkıntısı yaşamazsın. şu an bile 2060'ın vram sınırlarda geziyor çoğu oyunda.

Son düzenleme:

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
850
İsim
Batuhan Kılıç
Polonya'da her yerde x-kom. Adında bir teknoloji mağazası var . Her gün sabah 10 ve akşam 10 da sınırlı stoklu ürün paylaşır . Ekran kartı düşürebilirse arkadaşın kaçırmasın . Kargo beklemesine gerek yok , mağazadan teslim ve mağazadan ödeme yapabiliyor vergi iadesi için . Detayları internetten araştırabilir. İmzamdaki sistem x-kom dan toplandı 😂 kasa PSU hariç hepsi tek valizde ülkeye girdi.

bipolar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Muhammed Berat Yörük
vram'in pek bir olayı yok mu? :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

3050'li sistemlere bakabilirsin dostum şimdi 8-10fps fazla alıcam diye yarın vram yetmediği için oyunu oynayamamaktan iyidir 2060 yerine 3050 almanı öneririm hem daha güncel bir teknoloji hemde ilerde vram sıkıntısı yaşamazsın. şu an bile 2060'ın vram sınırlarda geziyor çoğu oyunda.
dostum bence diye özellikle belirttim ama sen bilirsin vram yetmediği için bi 5 yıl daha oynayamayacağın oyun olacağını sanmıyorum açıkçası 6 gb vramle sadece fps olarakta düşünmemek lazım herşeyi

Alimko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alim
dostum bence diye özellikle belirttim ama sen bilirsin vram yetmediği için bi 5 yıl daha oynayamayacağın oyun olacağını sanmıyorum açıkçası 6 gb vramle sadece fps olarakta düşünmemek lazım herşeyi
Aslında arkadaşın game garajdan topladığı bir sistem var 4-5 ay önce onu da alabilirim 12. Nesil i5 12400f ve üzerinde palit 3050 var 13k ya vereceğini söylüyor o da mantıklı mı sizce 500 M2 SSD 16gb crucial ram ?

bachpassion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
bach passion
Aslında arkadaşın game garajdan topladığı bir sistem var 4-5 ay önce onu da alabilirim 12. Nesil i5 12400f ve üzerinde palit 3050 var 13k ya vereceğini söylüyor o da mantıklı mı sizce 500 M2 SSD 16gb crucial ram ?
3050de biraz sorun var, 1080p için güzel duruyormuş gibi kart ama aslında rtx ve dlss pek bir işe yaramıyor kart güçsüz olduğu için, teoride güzel pratikte sıkıntılı kart. Bence git 11500/12000e satılan 3060'lı pchocası ve modart sistemleri al sat yapıp satmaya çalışanlardan 13-14kya falan almaya çalış acelen varsa. 3050de bazı sıkıntılar var şu gibi :
teoride güzel kart gibi 8 gb rami var ama güçsüz ve sorunlu kart bir sebepten ötürü. 3060'lı sistem yakalamaya çalış.

Top Bottom