Neler Yeni

Power tuşuna basınca pc açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Barış Yakasız
Güç tuşuna basınca hiçbir şekilde bilgisayarım çalışmıyor herhangi bir ses veya ışık yok. İlk başta PCU dan güç gelmediğini düşündüm bu yüzden PCU yu test ettim fakat PCUnun düzgün bir şekilde çalıştığını hatta PCnin fanlarının hepsinin ışığı yanıyor ve çalışıyorlardı sonra PCUdan çıkıp anakarta giden ana güç kablosunu taktım ama çalışmadı. PCUyu test etmeden önce PCUdan çıkan tüm kabloları söküp tekrar takmıştım ve bir anlık sorun çözülmüş ve açma düğmesine basınca pc çalışmıştı ancak pcyi kaldırıp yerine koyduğumda tekrar aynı sorunla karşılaştım ve bence sorun anakarta giren güç kablosunda ama tam emin değilim.
Yardımcı olur musunuz?

Ekler

• 5BB96717-CAC7-4B42-9625-7E5AC3773EC4.jpg
    5BB96717-CAC7-4B42-9625-7E5AC3773EC4.jpg
    998.5 KB · Hit: 34
  • E77BACC3-9834-479F-B9BE-DDAE1918E604.jpg
    E77BACC3-9834-479F-B9BE-DDAE1918E604.jpg
    1.4 MB · Hit: 36

Tvfkng

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Tevfik
Güç tuşuna basınca hiçbir şekilde bilgisayarım çalışmıyor herhangi bir ses veya ışık yok. İlk başta PCU dan güç gelmediğini düşündüm bu yüzden PCU yu test ettim fakat PCUnun düzgün bir şekilde çalıştığını hatta PCnin fanlarının hepsinin ışığı yanıyor ve çalışıyorlardı sonra PCUdan çıkıp anakarta giden ana güç kablosunu taktım ama çalışmadı. PCUyu test etmeden önce PCUdan çıkan tüm kabloları söküp tekrar takmıştım ve bir anlık sorun çözülmüş ve açma düğmesine basınca pc çalışmıştı ancak pcyi kaldırıp yerine koyduğumda tekrar aynı sorunla karşılaştım ve bence sorun anakarta giren güç kablosunda ama tam emin değilim.
Yardımcı olur musunuz?
Bios pilini çıkarıp 2 dk bekle sonra pili tekrar tak, taktiktan sonra power tuşuna 15 saniye bas
Bi dene istersen

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Barış Yakasız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
denedim ama olmadı hiçbir şekilde algılamıyor hiçbir hareket yok pcde

Top Bottom