Neler Yeni

Power Tuşuna Basıyorum Bilgisayarım açılmıyor (acil)

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kerem Orak
Merhaba arkadaşlar, oyun oynarken kasam aniden gitti.
Kasam dediğim ışık felan, sonrasında ise
Açmayı denedim RGB ramlerim ışıkları yanıyordu, şuanda yanıyor sonrasında butun kabloları çıkarıp tekrar taktim işlemci ve sıvı soğutmayi bile ama yinede sonuç alamadım sadece RGB ramlerim ışıkları yanıyor, ama bilgisayar açık değil.
Anakart: Gigabyte b450 S2H V2

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Açmayı denedim RGB ramlerim ışıkları yanıyordu, şuanda yanıyor sonrasında butun kabloları çıkarıp tekrar taktim işlemci ve sıvı soğutmayi bile ama yinede sonuç alamadım sadece RGB ramlerim ışıkları yanıyor, ama bilgisayar açık değil.
Güç kaynağın ne?

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ahmet Doğukan
overclock yaptın mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kerem Orak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ahmet Doğukan
Bios pilini çıkarıp takarak açmayı dene.
evet bende bunu söyliycektim bana da oldu böyle düzelttim bios pili ekran kartının yakınında
Mesaj otomatik birleştirildi:

yuvarlak bişey çıkart 5 dk bekle geri tak

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven
Eğer anakartın biosunu kurcaladıysan belki de pcnin kabul etmeyeceği ayarlar yapmış olabilirsin o yüzden, fanlar falan döner ekran gelmez. Dedikleri gibi bios pilini çıkart, birkaç dk bekle tekrar tak.(Yaptığında Bios'un sıfırlanacak eski ayarlarını, uygun olan ayarlarını tekrar yapmak zorundasın.) Ekran kartının PCIE kablolarını da bir kontrol et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kerem Orak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer anakartın biosunu kurcaladıysan belki de pcnin kabul etmeyeceği ayarlar yapmış olabilirsin o yüzden, fanlar falan döner ekran gelmez. Dedikleri gibi bios pilini çıkart, birkaç dk bekle tekrar tak.(Yaptığında Bios'un sıfırlanacak eski ayarlarını, uygun olan ayarlarını tekrar yapmak zorundasın.) Ekran kartının PCIE kablolarını da bir kontrol et.
Hocam hiçbir fan dönmüyor sadece RGB ledleri çalışıyor ramlerin oda kapalıyken bilgisayar açma tuşuna basınca tepki vermiyor

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven
2 sorunla da karşılaştığımdan ben bunları yaparak sonuca ulaştım daha bilgili biri ilgilensin yanlış bilgilendirme yapmak istemem.

Mamyy

80+ Silver
Anakart da ışık yok diye biliyorum
boot cpu ram gibi ışıklar var 4 tane hangisi yanıyorsa o sorunlu oluyor diye biliyorum çünkü bende de bir ışık yanıyordu ram ışığı anakart üstünde ekrana görüntü gelmiyordu onu düzeltince oldu.

Top Bottom