Neler Yeni

PS5 60 FPS vs PC 60 FPS

Ulker4

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Okan Ulker
Arkadaşlar PS5'te 60 FPS çok akıcı mı?

Örneğin PC de GTA 5 60 FPS sabitliyorum fakat akıcı olmuyor.

80 FPS sabitleyince ancak akıcı oluyor.

Aklımdaki soru şu, o zaman PS 30 FPS akıcı ise, 60 FPS mükemmel olur.

PS de 30 ve 60 FPS, PC'deki kaç FPS'ye denk gelir?

BeKo'O

80+ Silver
İkisi de aynı fps, senin fark ettiğin farklılık hz değerinden yani monitörün yenileme hızından kaynaklanan bir durum yoksa 60fps 60fps'dir ve platformlar arası bir farklılık göstermez. İki platform için farklı monitörler kullanıyor isen hz değerleri yüksek ihtimal farklıdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İkisi de aynı fps, senin fark ettiğin farklılık hz değerinden yani monitörün yenileme hızından kaynaklanan bir durum yoksa 60fps 60fps'dir ve platformlar arası bir farklılık göstermez. İki platform için farklı monitörler kullanıyor isen hz değerleri yüksek ihtimal farklıdır.
Pc'de bunun önüne geçmek için bir çok farklı yöntem var; v-sync açmayı denemek, fps sabitlemek veya monitör hz'ını oyun ayarlarından düşürmek, windowsun kendi grafik ayarlarında değişken yenileme hızı var onu da açmalısın.

Ulker4

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Okan Ulker
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pc'de bunun önüne geçmek için bir çok farklı yöntem var; v-sync açmayı denemek, fps sabitlemek veya monitör hz'ını oyun ayarlarından düşürmek, windowsun kendi grafik ayarlarında değişken yenileme hızı var onu da açmalısın.
Hocam ben monitörü 165 hz de kullanılanıyorum ne yapmam gerekiyor peki ?

BeKo'O

80+ Silver
Hocam ben monitörü 165 hz de kullanılanıyorum ne yapmam gerekiyor peki ?
Windows ayarlarında 165hz gözükmüyor mu? Monitörünün 165hz olduğuna eminsen sırayla yapman gerekenler; kullandığın görüntü kablosunun 165hz desteklediğinden emin ol. Kullandığın ekran kartının çok eski olmadığını düşünüyorum çünkü çoğu ekran kartı destekliyor o hızları. Ekran kartı sürücünü kurup güncellemeyi unutma. Varsa monitörün driver'ını indirip kurmayı unutma.

Ulker4

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Okan Ulker
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows ayarlarında 165hz gözükmüyor mu? Monitörünün 165hz olduğuna eminsen sırayla yapman gerekenler; kullandığın görüntü kablosunun 165hz desteklediğinden emin ol. Kullandığın ekran kartının çok eski olmadığını düşünüyorum çünkü çoğu ekran kartı destekliyor o hızları. Ekran kartı sürücünü kurup güncellemeyi unutma. Varsa monitörün driver'ını indirip kurmayı unutma.
Hocam windows da 165 yaptım, ekran kartım rx 6500 xt güncel driver, monitör gigabyte G24F-2 fakat monitör için herhangi bir driver kurmadım.

Top Bottom