Neler Yeni

Ps5 Ne Zaman Stoklara Gelir Ve Türkçe Oyun

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Tolga Keleş
türkiyenin nufusunun yarısı kadar rusyada oyun oyunayan insan var. :D Rusya tam bir oyun delisi millet. Dediğim gibi konuyu öyle uzadı uzadıya uzatmaya gerek yok. Bunun tek sebebi yapılan masrafın geri dönüşünü almamakla alakalı. Irkçılıkla falan alakası yok. Şirketler parasına bakar. Çok basit bak denklemi yazıyorum. Türkçe dil ve seslendirmeye yapacağı masrafı daha çok satabileceği örneğin almanya da reklama yatırıyor ve daha çok gelir elde ediyor bu kadar basit. Adam parasına bakar. :D Türkiye de oyun sektörü gelişse herkesde sistemler olsa millet oyun oynamak için yanıp tutuşsa ve geniş bir kitle olsa bu oyuncular senin istemene gerek yok zorla getirirler zaten :D Bizim ülkede cocuk 18 yaşında gelince ne iş yapacam diyip kara kara dusunmeye baslıyor sen ırkıcılıktan tr dil desteği yok diyorsun. :D Millet aç gelecek derdinde oyun oynacayacak heerkesin vakti yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

o senin saydığın ülkelerde herkesin rahatı yerinde. Çocukların gelecek kaygısı TR kadar yok. Herkes bir iş yapar ve yaşamını devam ettirir. TR de tam tersi. :D
dostum millet aç aç diye yola çıkarsak bu konuları konuşamayız ona bakarsan ruslarda aç ona bakarsan yunanlılarda aç önemli olan o değil o aç aç olan mesele bu konunun kapsamına girmiyor ben burda tr dublaj savunuyorum herşeye sen gibi bakarsak hiç bir şey yapmayalım

Excator23cm

80+ Gold
Merhaba dostlar ps5 ne zaman stoklara gelir şuanda kara borsada insanları dolandırıyorlar işin orasında değilim ancak piyasa da yok Ukrayna da yok ne zaman gelir ve daha önce deyindim ancak admin düzeltmeme izin vermeden kilitledi yazımı Türkçe oyunlar için bir şeyler yapmalıyız her mecrada bunu değinmeliyiz Fifa Pes gibi oyunlarda yunan spiker varken Türkçe yok bunu tepki oluşturmalıyız
Her yerde satılıyor medimarkt'ta daha geçen gün kendim gördüm.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,886
İsim
Barış Karalı
dostum millet aç aç diye yola çıkarsak bu konuları konuşamayız ona bakarsan ruslarda aç ona bakarsan yunanlılarda aç önemli olan o değil o aç aç olan mesele bu konunun kapsamına girmiyor ben burda tr dublaj savunuyorum herşeye sen gibi bakarsak hiç bir şey yapmayalım
Ne yapalım önerin nedir? Ben işin içerisinde birisi olarak şirketlerin şuanda buraya yatırım yapmayacağını sana detaylı anlatıyorum sen bana sloganik sloganik konusuyorsun, Sesimizi duyuralım bilmem ne :D Dersen ki ben her çıkan oyunda milyon tane alırım ve dikkatleri üstüme çekerim bişe diyemem. Ama Oyun sektörü bu her sektör için aynı şey geçerli. Firmalar karşılığını almayacağı yatırımı yapmaz. :D Sen çok ütopik düşünüyorsun biraz reel düşün.

Satashke

80+ Bronze
Türkçe oyun işi hayal biraz. Ülkede oyun alacak insan yokken neden yapsınlar? Stoklar karaborsada var fakat normal piyasaya ara ara düşüp kalkar. 1 sene daha böyle gider.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Tolga Keleş
Ne yapalım önerin nedir? Ben işin içerisinde birisi olarak şirketlerin şuanda buraya yatırım yapmayacağını sana detaylı anlatıyorum sen bana sloganik sloganik konusuyorsun, Sesimizi duyuralım bilmem ne :D Dersen ki ben her çıkan oyunda milyon tane alırım ve dikkatleri üstüme çekerim bişe diyemem. Ama Oyun sektörü bu her sektör için aynı şey geçerli. Firmalar karşılığını almayacağı yatırımı yapmaz. :D Sen çok ütopik düşünüyorsun biraz reel düşün.
dostum slogan attıgım yok ben burada yıllardır pes fifa satan şirketin 1 kere bile spiker koymadan satmasına ve buna kimsenin tepkisi olmamasına sinirliyim sen diyorsunki milyonlar ya gta 5 ülkemizde ne kadar satıldı fifa pes yunanlılardan daha mı az alıyoruz hem yunan şirketleri degil yunanlılar donlarını toplayamaz

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,886
İsim
Barış Karalı
dostum slogan attıgım yok ben burada yıllardır pes fifa satan şirketin 1 kere bile spiker koymadan satmasına ve buna kimsenin tepkisi olmamasına sinirliyim sen diyorsunki milyonlar ya gta 5 ülkemizde ne kadar satıldı fifa pes yunanlılardan daha mı az alıyoruz hem yunan şirketleri degil yunanlılar donlarını toplayamaz
gta 5 türkiyede yaygın evet ama ne kadarı orjinal ne kadarı korsan?? Bizim burda çarşıda 10 TL ye satılan gta5 varken kimse gidip 150 TL ye almaz. Bak kardeşim hala anlamamakta ısrar ediyorsun. :D Yunanistanı falan örnek gösterip durma Yunanistan Avrupa Birliğinde bir ülke. Para birimi euro. Ekonomi olarak Avrupaya bağlı bir ülke. Ayrıca Yunanistan dili de çok yaygın değil oyunlarda. Başyapıt oyunlarına baktığın zaman çokta yaygın değil. Hepsini geçtim. Gider gelir tablosuna bakarak sonuca varman lazım. Sana son kez örnek veriyorum :D Sen Üreticisisin ve karpuz satıyorsun ülkelere, Karpuzu ürettin ve ülkelere satmaya basladın. Bakarsın istatistiklere hangi ülkeler karpuz yiyor? ona göre satacağın ülkeleri belirlersin. Ve ordaki ülkedeki bayiilere dersin ki kardeşim bana şu kadar komisyon verirsen sana karpuz verecem sende sat dersin. Senin belirli bir komisyon alman şart çünkü yatırım yapıyorsun ve risk alıyorsun. Kendini garantiye alman lazım. O ülkede ki bayiilerde sana dediler ki. Ya abi bizim burda karpuzu almıyorlar çünkü pahalı geliyor. Herkes gidiyor kaçak yollardan gelen karpuzları alıyor. Tadı aynı olduğu için kimse orjinal bayiiden almıyor. Ben sana bu kadar komisyon veremem diyor. Sende diyorsun ki ozaman sana özel karpuz yetişrimiyorum. Sana normal karpuz gönderiyorum alan zaten alır yer. Diyorsun. :D bu kadar basit. Oyun firmaları getirisi olmayan yere yatırım yapmaz yapmaz yapmaz yapmaz. İstediğin kadar sesimizi duyuarlım de. Cyberpunk full türkçe altyazılı çıktı kaç kişinin kaldıracak sistemi var? TR de kaç kliş alıp oynayabilcek 250 tl ye. :D Fazla uzatmaya gerek yok bu konuyu. TR dil desteği gelmesi için biraz ülkenin oyun alım gücü artması lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Tolga Keleş
gta 5 türkiyede yaygın evet ama ne kadarı orjinal ne kadarı korsan?? Bizim burda çarşıda 10 TL ye satılan gta5 varken kimse gidip 150 TL ye almaz. Bak kardeşim hala anlamamakta ısrar ediyorsun. :D Yunanistanı falan örnek gösterip durma Yunanistan Avrupa Birliğinde bir ülke. Para birimi euro. Ekonomi olarak Avrupaya bağlı bir ülke. Ayrıca Yunanistan dili de çok yaygın değil oyunlarda. Başyapıt oyunlarına baktığın zaman çokta yaygın değil. Hepsini geçtim. Gider gelir tablosuna bakarak sonuca varman lazım. Sana son kez örnek veriyorum :D Sen Üreticisisin ve karpuz satıyorsun ülkelere, Karpuzu ürettin ve ülkelere satmaya basladın. Bakarsın istatistiklere hangi ülkeler karpuz yiyor? ona göre satacağın ülkeleri belirlersin. Ve ordaki ülkedeki bayiilere dersin ki kardeşim bana şu kadar komisyon verirsen sana karpuz verecem sende sat dersin. Senin belirli bir komisyon alman şart çünkü yatırım yapıyorsun ve risk alıyorsun. Kendini garantiye alman lazım. O ülkede ki bayiilerde sana dediler ki. Ya abi bizim burda karpuzu almıyorlar çünkü pahalı geliyor. Herkes gidiyor kaçak yollardan gelen karpuzları alıyor. Tadı aynı olduğu için kimse orjinal bayiiden almıyor. Ben sana bu kadar komisyon veremem diyor. Sende diyorsun ki ozaman sana özel karpuz yetişrimiyorum. Sana normal karpuz gönderiyorum alan zaten alır yer. Diyorsun. :D bu kadar basit. Oyun firmaları getirisi olmayan yere yatırım yapmaz yapmaz yapmaz yapmaz. İstediğin kadar sesimizi duyuarlım de. Cyberpunk full türkçe altyazılı çıktı kaç kişinin kaldıracak sistemi var? TR de kaç kliş alıp oynayabilcek 250 TL ye. :D Fazla uzatmaya gerek yok bu konuyu. TR dil desteği gelmesi için biraz ülkenin oyun alım gücü artması lazım.
neyse dostum bu senin düşüncen benim düşüncem Türkçe dublaj alt yazı olan oyunların alınması diger oyunları alsamda anlamam zaten ki almıyorum

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
sony zaten kendi oyunlarında yerelleştirme yapıyor ki. türkçe desteği olmayan oyunları çok sınırlı.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,886
İsim
Barış Karalı
neyse dostum bu senin düşüncen benim düşüncem Türkçe dublaj alt yazı olan oyunların alınması diger oyunları alsamda anlamam zaten ki almıyorum
Yani neden ingilizce öğrenmemekte ısrar ediliyor onu da anlamış değilim. Yanı bunun kendi dilini küçük görmekle alakası yok. Hatta oyun oynamakla alakası yok. Fatih Sultan Mehmet 6 dil bilen bir insandı. Kendi dilini küçük gördüğü için değil dünya ile iletişimini geliştirmek için öğrendi... Sen TR desteği olmayan oyunları oynamıyorsan çok şey kaybediyorsun. Mesela Rdr2 Son derece gelişmiş bir yapay zekaya sahip. Oyun dediğin zaman efsane mekaniklerle yapılmış Harika bir oyun. Sırf bu oyun için ingilizce öğrenilir :D O kadar ki seviyorum diğer oyunlar aynı keza. Battlefield mesela çok güzel konusu olan oyun. COD serisi mesela... Bunları Oyun sever olarak oynamadıysan çok şey kaybettin demektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sony zaten kendi oyunlarında yerelleştirme yapıyor ki. türkçe desteği olmayan oyunları çok sınırlı.
PS4 ülkemizde PC ye göre çok daha yaygın. Şuanda günümüz oyunlarını oynamak için en az 15k lık bir kasa + monitör ekipman 20k para lazım. Ama 3-4 k ya pc alıp tv ye bağladığın zaman istediğin oyunu oynarsın. SONY o anlamda satış yapıyor ve kazanıyor. Ama bunu Ubisoft, Rockstar, EA ve daha nice geliştiriciden bekleyemezsin. Ne kadar para o kadar köfte meselesi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,589
Üyeler
153,413
Son üye
Ayliz
Top Bottom