Neler Yeni

PSU Fanını Temizlemek

PSU içi çok kirli değil, fakat Fan yaprağının iç kısımlarında toz birikimi var belli miktarda. Geçen gün sulu boya fırcasıyla kabasını dağıtıp soğuk hava vurdum. Fakat yeteri kadar iyi olmadı sanırım, 3 adet kürdanı birbirine yapıştırdım daha sonra bununla yaparım diye.

PSU'nun ızgara aralığından bu kürdan ile Fan yapraklarındaki tozu dağıtıp, tekrar PSU içine soğuk hava vursam iyi olur mu? Garantisi yok, fakat içini açmak istemiyorum.

1 sene kadar sonra yenilemeyi planlıyorum çünkü

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
İçini açmak baya basit hocam 2-3 vida oluyor sadece,genelde yeterli geliyorsa ama kürdanın ucuna ıslak mendil takıpda yapabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İçini açmak baya basit hocam 2-3 vida oluyor sadece,genelde yeterli geliyorsa ama kürdanın ucuna ıslak mendil takıpda yapabilirsin.
Islak mendil değilde, yine kürdanla tozları dağıtırım ve soğuk hava vururum diye tahmin ediyorum. Tabi bu sırada da sulu boya fırçasını ızgara arasından geçirip, fanı tutarak dönmemesini sağlayarak.

Peki şunu da sormak istiyorum, bu yaprakları teker teker dışardan temizlemek için fanı döndürmem gerekiyor. Birinciyi temizledikten, sonra ikinci, derken üçüncü yaprağı falan. Fanı bu şekilde kendi ekseni etrafında döndürmek sorun olmaz herhalde değil mi?

Sisteme kabloları takmadan evvel zaten statik elektriği boşaltıyorum Kasa tuşu üzerinden.

Top Bottom