Neler Yeni

Yardım PSU kablosundan cızırtı sesi geliyor.

bpolatr

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Bpolatr
Güç kablosunda temassızlıktan şüpheleniyorum ama monitörün güç kablosuyla da denedim aynı durum.
Psu diğer parçalarına zarar verebilir bence fazla uğraşmadan, prize takmadan hemen halletmeye bak derim

G.P.U

80+ Silver
Merhaba, Gamegaraj'dan haziran ayında bir sistem aldım ve psu kablosundan ses geldiğini farkettim. Önceden geliyormuydu bilmiyorum. Kablo yada soketten mi kaynaklı bilmiyorum ama PSU dan gelmiyor gibi. Cızırtı sesi geliyor. Kabloyu oynatınca bilgisayar kapanıyor. 5 li priz kullanıyordum ondan kaynaklı olabilir deyip direk prize taktım ama devam etti. Sorun kablodamı yoksa PSU da mı emin değilim. Sizce ne yapmalıyım? Bir zararı var mıdır?
Hemen game garajı ara ve bunu bildir bi patlarsa bilgisayarın go prrrr olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Emre Deniz
Tam yerine oturttum ama cızırdamaya devam ediyor. Ayrıca oynatınca resetliyor kendini.
Dostum ben de Ekimde aldım Gamegarajdan aynı sorun var en başından beri. Garantiye yolladım birsey yok deyip geri gönderdiler. Bu şekilde kullanıyorum ses rahatsız edici ancak katlanıyorum. Para olunca en yakın zamanda değiştireceğim. Ama benimki kablodan değil direkt Psu dan geliyor.

Echo808

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Çağdaş Ulaş Ulutaş
Instagram
cagdasulasulutas
Dostum ben de Ekimde aldım Gamegarajdan aynı sorun var en başından beri. Garantiye yolladım birsey yok deyip geri gönderdiler. Bu şekilde kullanıyorum ses rahatsız edici ancak katlanıyorum. Para olunca en yakın zamanda değiştireceğim. Ama benimki kablodan değil direkt Psu dan geliyor.
Seninki Coil Whine olabilir. Benimkini tam olarak kestirmedim. Yarın garantiye yollayacağım.

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
491
İsim
Furkan Emre Asım
Tam yerine oturttum ama cızırdamaya devam ediyor. Ayrıca oynatınca resetliyor kendini.
Kabloyu oynattiginizda reset atiyorsa kablonun psu ile iletisiminde sorun vardir. Yasiniz kac bilmiyorum ama yetiskin birinden yerine tam oturtulması icin destek alin. 26 yasinda olmama ragmen babam çözdü reset ve cızırtı sesini kabloyu tam oturtarak :)

Echo808

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Çağdaş Ulaş Ulutaş
Instagram
cagdasulasulutas
Kabloyu oynattiginizda reset atiyorsa kablonun psu ile iletisiminde sorun vardir. Yasiniz kac bilmiyorum ama yetiskin birinden yerine tam oturtulması icin destek alin. 26 yasinda olmama ragmen babam çözdü reset ve cızırtı sesini kabloyu tam oturtarak :)
Kabloyu sonuna kadar ittirdim ama belli bi yere kadar gidiyor zaten plastik parçası ile durdurulmuş daha fazla ittirilmiyor. Peki bu olay büyük bi sorun çıkarır mı yoksa böyle kullanabilirmiyim? Bu arada 16 yaşındayım.

Echo808

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Çağdaş Ulaş Ulutaş
Instagram
cagdasulasulutas
Garantiye yolladınız mı acaba durum nedir?
Garanti için ekran kartını söküp gönderin dediler uğraşmak istemedim. Sonraki gün babamın tanıdığı bilgisayarcıya gönderdim. Sokette veya bilgisayarda herhangi bir sorun çıkmadı. Ve herhangi bir ses de gelmediğini söylemişti. Evdeki elektrikte sıkıntı olduğunu anladım. O günden beri kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. Yakında akım koruyuculu priz alacağım.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Emre Deniz
Garanti için ekran kartını söküp gönderin dediler uğraşmak istemedim. Sonraki gün babamın tanıdığı bilgisayarcıya gönderdim. Sokette veya bilgisayarda herhangi bir sorun çıkmadı. Ve herhangi bir ses de gelmediğini söylemişti. Evdeki elektrikte sıkıntı olduğunu anladım. O günden beri kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. Yakında akım koruyuculu priz alacağım.
Ben ekran kartının güç pinini çıkardığımda ses gelmiyor ekran kartını bağlayınca ses yapıyor. Acaba ekran kartı mı problemli ya da psu ya ekran kartı bağlayınca ekstra güç bindiği için psu ya ondan mi yapıyor bilemedim.

Echo808

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Çağdaş Ulaş Ulutaş
Instagram
cagdasulasulutas
Ben ekran kartının güç pinini çıkardığımda ses gelmiyor ekran kartını bağlayınca ses yapıyor. Acaba ekran kartı mı problemli ya da psu ya ekran kartı bağlayınca ekstra güç bindiği için psu ya ondan mi yapıyor bilemedim.
Güç biniyor olabilir. Ama Gamegaraj sistemlerinin özelleştirmelerini birbirine uyumlu şekilde değiştirme olanağı sunuyor. Çok ilginç.

Top Bottom