Neler Yeni

Psu koruma modunda kaldı

Tuex11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Ünal
Beyler ben böyle psunun neyse Frisby 650 watt 80+ psu almıştım ilk takışımdada açılmamıştı ama anakart kısa devre falan filan söktüm kasayı taktım bütün parçaları çözülmüştü yine olduğunda atx 24 pinden kısa devre yapıp fanlar dönünce yerine takıyordum çalışıyordu elektrik gidip geldikten sonra olduğundan dolayı koruma modunda kaldığına inanıyorum keşke pc cahili arkadaşıma uymayıp bile bile sırf 150 watt fazla diye frisby almasaydım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Allah frisby psu kullanan insanlara sabır versin beceremezsek.
https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-aerocool-vx-plus-ae-vxp500-500-w-fiyati,404261865.html bunu almayı düşünüyorum. not: eski psum çalışıyor diğer sistem parçalarında problem yok

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Hocam olay tam olarak nasıl oldu?
Sağlam PSU Dediğiniz gibi 24 pin den jumper atınca çalışması lazım çalışmıyorsa iç ünitede kısa devre sonucu sigorta atmış olabilir garanti varsa gönderin

ByDolph

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Yunus Kocabay
Sağlam PSU Dediğiniz gibi 24 pin den jumper atınca çalışması lazım çalışmıyorsa iç ünitede kısa devre sonucu sigorta atmış olabilir garanti varsa gönderin
Hocam ben arkasındaki ayarı değiştirdim eski psu. Bir ışık geldi , ses geldi. Sonra çalışmıyor. Tamir edilebilir bir şey mi bu

Değilse ne önerirsiniz max 1.5k

Tuex11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Ünal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
faturayı atmıştım yepyeni la ne olacak diye, fan çalışıp duruyor anakarta takıncada aynı fanlar 1 saniyeliğine çalışıp duruyor

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Hocam ben arkasındaki ayarı değiştirdim eski psu. Bir ışık geldi , ses geldi. Sonra çalışmıyor. Tamir edilebilir bir şey mi bu

Hocam ne yaptım o ayar 220VAC-110VAC ayarı yani o düğmeyi değiştirince PSU ya 2 kat fazla voltaj gitmiş oldu

Tamir olur ama elektronikçi bulman lazım kendi bilgin yoksa zor

faturayı atmıştım yepyeni la ne olacak diye, fan çalışıp duruyor anakarta takıncada aynı fanlar 1 saniyeliğine çalışıp duruyor
Bu olay kısa devre olduğu anlamına gelir genelde içine vida düşme durumu olmadı değil mi

Fatura istediğin tekrar e fatura onun çıktısını alın olmuyor mu öyle

Kaç WATT sisten ona göre PSU bakmak lazım ama bence yeni konu açın oradan daha çok destek verilebilir

Son düzenleme:

ByDolph

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Yunus Kocabay
Hocam ne yaptım o ayar 220VAC-110VAC ayarı yani o düğmeyi değiştirince PSU ya 2 kat fazla voltaj gitmiş oldu

Tamir olur ama elektronikçi bulman lazım kendi bilgin yoksa zor

Bu olay kısa devre olduğu anlamına gelir genelde içine vida düşme durumu olmadı değil mi

Fatura istediğin tekrar e fatura onun çıktısını alın olmuyor mu öyle

Kaç WATT sisten ona göre PSU bakmak lazım ama bence yeni konu açın oradan daha çok destek verilebilir
Radeon 6800HD 😅😅😅 500w yeterli eskisi de öyleydi (15 yıllık)

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Radeon 6800HD 😅😅😅 500w yeterli eskisi de öyleydi (15 yıllık)

Bunun aynısını 750W olanı 5 yıldır kullanıyorum sorun yaşamadım.

PSU ların çok fiyat artmış ben aldığımda 250 TL gibi bir fiyata almıştım

Yada sarı siteden param güvende olan modellere bakılabilir almışken 700-800W kaliteli bir şey alıp uzun zaman kullanılabilir

ByDolph

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Yunus Kocabay

Yada sarı siteden param güvende olan modellere bakılabilir almışken 700-800W kaliteli bir şey alıp uzun zaman kullanılabilir
Açıkçası hiç adını duymadığım bir marka 1.5k ya değer midir ?

Birde pc çok eski girişleri uygun olur mu acaba ona nasıl bakacağım

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
İsterseniz yeni konu açın ama FSP kötü marka değil ben bunun ile 1070 am4 2600x 5700g ve am5 7500f 6800xt sistemde kullandım hiç sorun yaşamadım ve hâlâ kullanıyorum

Benim aldığım FSP Raider 2 750W 80 plus silver modeliymiş sahibinden de sıfır kapalı kutu almıştım

Anakart modeli neydi

ByDolph

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Yunus Kocabay
İsterseniz yeni konu açın ama FSP kötü marka değil ben bunun ile 1070 am4 2600x 5700g ve am5 7500f 6800xt sistemde kullandım hiç sorun yaşamadım ve hâlâ kullanıyorum

Benim aldığım FSP Raider 2 750W 80 plus silver modeliymiş sahibinden de sıfır kapalı kutu almıştım

Anakart modeli neydi
Hiçbir fikrim yok kapalı kasadan nasıl bulabilirim

Nyghi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Süleyman Çakır

fspden pisman olmazsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,277
Üyeler
147,696
Son üye
krmygtakcy16