Neler Yeni

PSU ÖNERİSİ RYZEN 5 2600

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,093
İsim
Yusuf Eyili
Güç kaynakları, kapasitörler adı verilen elektrik depolama cihazları kullanır. Bu kapasitörler zamanla yaşlanır ve kapasiteleri azalır. Bu, güç kaynağının voltaj çıkışını düşürür ve performansını azaltır.

Güç kaynakları, yüksek sıcaklıklarda çalışır. Bu, zamanla bileşenlerde termal bozulmaya neden olabilir. Bu, güç kaynağının verimliliğini düşürür ve performansını azaltır.

Güç kaynakları, hareketli parçalar içerir. Bu parçalar zamanla aşınabilir ve arızalanabilir. Bu, güç kaynağının performansını azaltabilir.
Hocam ben mühendisim bu bilgilere vakıfım merak etmeyin. Bana PSU ların direnç sınırının altında çalıştığında Power consumption and efficiency verilerinin ve 3 kanal çıkışlarının direnç ve iletim yollarında azalma olduğuna dahir bir bilgi veya kaynak gösterebilir misiniz? Özellikle %10-15 oranında uydurma bir oranla azaldığı konusunda ki kaynağınızı merak ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güç kaynakları, kapasitörler adı verilen elektrik depolama cihazları kullanır. Bu kapasitörler zamanla yaşlanır ve kapasiteleri azalır. Bu, güç kaynağının voltaj çıkışını düşürür ve performansını azaltır.

Güç kaynakları, yüksek sıcaklıklarda çalışır. Bu, zamanla bileşenlerde termal bozulmaya neden olabilir. Bu, güç kaynağının verimliliğini düşürür ve performansını azaltır.

Güç kaynakları, hareketli parçalar içerir. Bu parçalar zamanla aşınabilir ve arızalanabilir. Bu, güç kaynağının performansını azaltabilir.
Ayrıca bu kopuyaladığınız yazıdaki güç kaynaklarında ki hareketli parçalar dediği endistüriyel veya minimal ev kullanım tarzı Oto dimmer - ve iki verili anahtar tarzı modülleri içeren aletler için geçerli olup PC PSU larında hareketli parça bulunmaz. Tabi soğutma grubunda ki fanı sayıyorsanız güzel kafa...

Lost_Dragon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
754
İsim
Göksel Gündüz
Hocam ben mühendisim bu bilgilere vakıfım merak etmeyin. Bana PSU ların direnç sınırının altında çalıştığında Power consumption and efficiency verilerinin ve 3 kanal çıkışlarının direnç ve iletim yollarında azalma olduğuna dahir bir bilgi veya kaynak gösterebilir misiniz? Özellikle %10-15 oranında uydurma bir oranla azaldığı konusunda ki kaynağınızı merak ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca bu kopuyaladığınız yazıdaki güç kaynaklarında ki hareketli parçalar dediği endistüriyel veya minimal ev kullanım tarzı Oto dimmer - ve iki verili anahtar tarzı modülleri içeren aletler için geçerli olup PC PSU larında hareketli parça bulunmaz. Tabi soğutma grubunda ki fanı sayıyorsanız güzel kafa...
Mühendissen o zaman sana şu soruyu sorayım. Ayrıca bende fizikçiyim ve 2 dönem de elektronik okudum fakültede.

Benim 500Watt'lık Thermaltake bir güç kaynağım vardı ve 8 sene kullandım. Ben RTX 2060 ekran kartını aldıktan 2 ay sonra güç kaynağım bozuldu. Sence neden olabilir ? Demekki güç kaynakları yıllar geçtikçe güç kaybetmiyor, peki o zaman neden ?

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,093
İsim
Yusuf Eyili
Mühendissen o zaman sana şu soruyu sorayım. Ayrıca bende fizikçiyim ve 2 dönem de elektronik okudum fakültede.

Benim 500Watt'lık Thermaltake bir güç kaynağım vardı ve 8 sene kullandım. Ben RTX 2060 ekran kartını aldıktan 2 ay sonra güç kaynağım bozuldu. Sence neden olabilir ? Demekki güç kaynakları yıllar geçtikçe güç kaybetmiyor, peki o zaman neden ?
Fiziksel yaşlanma?
Temizlik gereksinimlerinin yapılmaması?
8 sene önceki channel değerlerinin güncel kartlara uymaması taraflı voltaj haverleşmemesinin tam yapılamamsı?
Taşıma veya kullanım sırasında sallantı veya darbe?
Elektrik kesintisi kaynaklı donanımsal çürüme?
Ayrıca konu burada watt değerinin azalmasıydı sizin ki bozulmuş konuyla alakası nedir?
Kendinizi haklı çıkarmak için niye kendinizi rezil ediyorsunuz?
Ayrıca şu &10-15 güç kaybı bilginizin kaynağını istiyorum hala bekliyorum...

Lost_Dragon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
754
İsim
Göksel Gündüz
Fiziksel yaşlanma?
Temizlik gereksinimlerinin yapılmaması?
8 sene önceki channel değerlerinin güncel kartlara uymaması taraflı voltaj haverleşmemesinin tam yapılamamsı?
Taşıma veya kullanım sırasında sallantı veya darbe?
Elektrik kesintisi kaynaklı donanımsal çürüme?
Ayrıca konu burada watt değerinin azalmasıydı sizin ki bozulmuş konuyla alakası nedir?
Kendinizi haklı çıkarmak için niye kendinizi rezil ediyorsunuz?
Ayrıca şu &10-15 güç kaybı bilginizin kaynağını istiyorum hala bekliyorum...
Yoo rezil olunacak bir durum yok, aksine bir şeyler öğreniyorum. Yaşım 42 bu arada, çocuk gibi azarlamana gerek yok. Şu fiziksel yaşlanma ne oluyor onu da açıklasana. Mesela kapasitörler yaşlanmasından bahsediyorsun herhalde. Bu kapasitörler yaşlanınca ne oluyor ? Demekki mühendissin biliyorsundur.

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,093
İsim
Yusuf Eyili
Yoo rezil olunacak bir durum yok, aksine bir şeyler öğreniyorum. Yaşım 42 bu arada, çocuk gibi azarlamana gerek yok. Şu fiziksel yaşlanma ne oluyor onu da açıklasana. Mesela kapasitörler yaşalanmasından bahsediyorsun herhalde. Bu kapasitörler yaşlanınca ne oluyor ? Demekki mühendissin biliyorsundur.
Hocam çocuk gibi azarlamak değil estağfurullah. Ben aksine önerdiğiniz bilginin kaynağını soruyorum siz bana ben ekran kartı taktım psu bozuldu diyorsunuz.

Bu nasıl bir mantık ve kaynağı nedir? Senin mantığa göre benim 7-8 yıllık iş bilgisyarımın psu 50w falan anca veriyordur. kendisi 350w ve ben en son temizlik ve ölçümünü yaptığımda 12v kanalında hala 300w üzeri veriyor.
Arkadaşlar 550 w MSI MAG aldım iyi mi yaptım acaba memnun kalır mıyım?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,702
Üyeler
140,686
Son üye
Cemoko
Top Bottom