Neler Yeni

psu ve ssd hazır sistem sorunu

Mustafa_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
990
İsim
Mustafa
Kısaca sorucam hepinize cevaplar için teşekkürler şimdiden.1.sorum ssd markası neden bu kadar önem taşıyor sunulan hizmet belli degilmidir hepsinde okuma yazma hizi veriliyor ondan dolayı sordum 2.sorum onerilmeyen marka psu lar patlar deniliyor ne kadar zamanda veya gerçekten patladığına dair bir kanıt varmı 1-2 yıl onerilmeyen herhangi bir marka psu kullansam çok sıkıntı olurmu ?

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
1-kronik sorunlu olduğunu bilmemiz için model ve marka gerekiyor.
2-ciddenn patlıyor. ama C4 gibi değil. ses bombası gibi patlıyor. ışıkla birlikte.

Mustafa_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
990
İsim
Mustafa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1-kronik sorunlu olduğunu bilmemiz için model ve marka gerekiyor.
2-ciddenn patlıyor. ama C4 gibi değil. ses bombası gibi patlıyor. ışıkla birlikte.
örn adata swordfish ,su 630, jamesdonkey, gibi ssd markalari neden tavsiye edilmiyor ---- pekibu patlama ne kadar aralikta gerçekleşiyor yani beni 2 yıl idare etmezmi ve patlamasi sisteme zarar verirmi?

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,523
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
1. Sunulan hizmet aynı fakat kronik sorunlu mu değil mi bunlara bakılması lazım. Örnek olarak ben crucial bx500 kullanıyorum. Kronik sorunlu bir ssd ve sağlığı çok düştü. İşte bu yüzden marka model önemli.
2.Kalitesiz psular çok var örneğin 600w bir psu 200TL ye de var 450 500TL yede var. İşte bu 200TL lik bir psu'Ye sistem emanet edilmez. Çünkü nerede üretildiği, sertifika, akım korumaları yok. Ve patlama olasılılkarı çok yüksek.

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
örn adata swordfish ,su 630, jamesdonkey, gibi ssd markalari neden tavsiye edilmiyor ---- pekibu patlama ne kadar aralikta gerçekleşiyor yani beni 2 yıl idare etmezmi ve patlamasi sisteme zarar verirmi?
1-problemliler veya malzeme kaliteleri kötü
2-çok belirsiz oluyor bunlar 1 gün sonrada patlayabilir 1 yıl sonrada.

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,523
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Patlarsa sisteme zarar verebilir. Ya da bir elektrik kesintisinde yüksek akım falan korumaz. o yüzden kaliteli psu almak önemli.

Mustafa_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
990
İsim
Mustafa
1-problemliler veya malzeme kaliteleri kötü
2-çok belirsiz oluyor bunlar 1 gün sonrada patlayabilir 1 yıl sonrada.
malzeme kalitesi örn f/p bir sistemde ssd markası bu kadar önem taşır mi? 2 yil kadar kisa bir sürede bir sorun yaratirmi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

1. Sunulan hizmet aynı fakat kronik sorunlu mu değil mi bunlara bakılması lazım. Örnek olarak ben crucial bx500 kullanıyorum. Kronik sorunlu bir ssd ve sağlığı çok düştü. İşte bu yüzden marka model önemli.
2.Kalitesiz psular çok var örneğin 600w bir PSU 200TL ye de var 450 500TL yede var. İşte bu 200TL lik bir PSU'Ye sistem emanet edilmez. Çünkü nerede üretildiği, sertifika, akım korumaları yok. Ve patlama olasılılkarı çok yüksek.
uzun süreli olması için önemli yani ssd markası peki 2 yil idare etmezmi ssd psu gibi patlama tehlikesi yok sonuçta

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,523
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
malzeme kalitesi örn f/p bir sistemde ssd markası bu kadar önem taşır mi? 2 yil kadar kisa bir sürede bir sorun yaratirmi ?

uzun süreli olması için önemli yani ssd markası peki 2 yil idare etmezmi ssd PSU gibi patlama tehlikesi yok sonuçta
Onu bilemeyiz ama aldıktan 1 ay sonra da hızı düşebilir1 sene sonra da . Bazı örneklerini gördük. Bazı arkadaşların ssd'leri 50mb/s'ye kadar düşüyor. Yani HDD'den bile kötü oluyor.

Mustafa_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
990
İsim
Mustafa
Onu bilemeyiz ama aldıktan 1 ay sonra da hızı düşebilir1 sene sonra da . Bazı örneklerini gördük. Bazı arkadaşların ssd'leri 50mb/s'ye kadar düşüyor. Yani HDD'den bile kötü oluyor.
nvme alicam swordfish 3gb dan ne kadar düşebilir? 2 yil sonra değişime gidicem zaten ---psu örn gamepower alsam frisby gibi kötü değildir sanırım bilindik bir marka sonuçta bu bile 1 yıl goturmezmi? cidden frisby gibi markalar kadar tehlike teşhis eder mi? ?

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,523
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
nvme alicam swordfish 3gb dan ne kadar düşebilir? 2 yil sonra değişime gidicem zaten ---PSU örn gamepower alsam frisby gibi kötü değildir sanırım bilindik bir marka sonuçta bu bile 1 yıl goturmezmi? cidden frisby gibi markalar kadar tehlike teşhis eder mi? ?
SSD konusunda bir bilgim yok ama gamepower rampage frisby gibi psu'Ları önermiyorum.

nvme alicam swordfish 3gb dan ne kadar düşebilir? 2 yil sonra değişime gidicem zaten ---PSU örn gamepower alsam frisby gibi kötü değildir sanırım bilindik bir marka sonuçta bu bile 1 yıl goturmezmi? cidden frisby gibi markalar kadar tehlike teşhis eder mi? ?
Zaten bu psu'Ları satmak için genelde hazır sistemlere koyarlar.

Top Bottom