Neler Yeni

psu yanması neden olur

emiredi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Gömeç
Arkadaşlar psu yanması neyden olur örnek verebilcekmisiniz acaba ve bu akım korumlaı prizler az da olsa etki eder mi?.

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
Arkadaşlar psu yanması neyden olur örnek verebilcekmisiniz acaba ve bu akım korumlaı prizler az da olsa etki eder mi?.
Elektrik ile alakalı oluyor genelde terim aklıma gelmiyor şuan eski elektrik altyapısı olan apartmanlarda genelde akım korumalı priz kurtarmıyor
Daha yeni arkadaşımın sistemi yandı akım korumalı prizi olmasına rağmen şalter attı bir anda

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,222
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
elektrik kesildiğinde yanlış voltaj gelirse yanabilir o yüzden binada topraklı priz yoksa akım korumalı priz alınması şart bence, varsa bile alınması çok iyi olur.
psu kötüyse zaten anlatmama gerek yok kendi kendine bile sıkıntı çıkarabilir.
yani benim bildiğim önemli olan 3 şey var topraklı priz, akım korumalı priz ve kaliteli bir psu.
ups falan da var ama ups almak yerine psu ve akım korumalı priz almak daha mantıklı geliyor bana

emiredi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Gömeç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
elektrik kesildiğinde yanlış voltaj gelirse yanabilir o yüzden binada topraklı priz yoksa akım korumalı priz alınması şart bence, varsa bile alınması çok iyi olur.
psu kötüyse zaten anlatmama gerek yok kendi kendine bile sıkıntı çıkarabilir.
yani benim bildiğim önemli olan 3 şey var topraklı priz, akım korumalı priz ve kaliteli bir psu.
ups falan da var ama ups almak yerine psu ve akım korumalı priz almak daha mantıklı geliyor bana
kanka ben pc yi aldım sistem bu: https://www.itopya.com/bbl-pauraint...per-6gb16gb-ddr4480gb-ssdgeforce-espor_h19705

diğer parçaları iyi fakat psu da sıkıntı çekebilrisin diyor insnalar şuanda psu değiştiremem ama genede önlem olsund iye akım korumalı priz alsam işey yararmı

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,222
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
kanka ben pc yi aldım sistem bu: https://www.itopya.com/bbl-pauraint...per-6gb16gb-ddr4480gb-ssdgeforce-espor_h19705

diğer parçaları iyi fakat psu da sıkıntı çekebilrisin diyor insnalar şuanda psu değiştiremem ama genede önlem olsund iye akım korumalı priz alsam işey yararmı
işe yarar.
ama teknoloji bu şans işi ne olacağı belli olmaz.
100 tl lik psu ile 1.5 yıl kullandım imzadaki sistemi hiçbir şey olmadı ama daha iyi psu ların 1 ayda gittiğini de gördüm.
ama büyük ihtimalle bir şey olmaz öyle kolay kolay patlamaz psu

emiredi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Gömeç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Elektrik ile alakalı oluyor genelde terim aklıma gelmiyor şuan eski elektrik altyapısı olan apartmanlarda genelde akım korumalı priz kurtarmıyor
Daha yeni arkadaşımın sistemi yandı akım korumalı prizi olmasına rağmen şalter attı bir anda
peki kral tam bilmiyoiyorum şarter attı diyelim direk yanıyormu şans işimi

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
peki kral tam bilmiyoiyorum şarter attı diyelim direk yanıyormu şans işimi
Şans diye tahmin ediyorum detaylı bilgim yok dediğim gibi arkadaşımın bilgisayarı akım korumalı prize rağmen yaktı

Top Bottom