Neler Yeni

PSU'yu çıkartıp taktım ve ekran kartı kullanımı %100lere çıkıyor.

repost

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
salih efe
Dün arkadaşımın pcsinin bir parçası bozuktu ve test etmek için kendi güç kaynağımı çıkartıp onunkine taktım ve çalıştı. Daha sonra güç kaynağını tekrardan kendi bilgisayarım taktığımda hem video izlerken hem yazı yazarken farketmeksizin sürekli takılmalar başladı. Şunu farkettim ki Ekran kartı kullanımı hiçbir şey açık olmamasına rağmen %99 a çıkıyor ve görev yöneticisini açtığımda anında %2ye düşüyor. Hem direkt windowsun kendi virus taramasını kullandım hem de denetim masasından tek tek baktım viruslük bir şey yok varsa da ben göremiyorum. Bu sorun donanımsal mı yazılımsal mı hala anlamış değilim ve format atmak ilk seçeneğim olsun istemiyorum. Önerebileceğiniz bir çözüm var mı?

Ekler

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    37.3 KB · Hit: 11
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    164.4 KB · Hit: 8

efayi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Efe Erdoğan
klasik bi amd hatası gibime geldi driver silip yükleyin denediniz mi

Bünyamina

80+ Gold
Ani yükselmeler olabilir ama bir şey olduğu anlamına gelmez. Sıcaklığında güzel. Bir sorun yok yani.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,219
İsim
Sinan Aba
Dün arkadaşımın pcsinin bir parçası bozuktu ve test etmek için kendi güç kaynağımı çıkartıp onunkine taktım ve çalıştı. Daha sonra güç kaynağını tekrardan kendi bilgisayarım taktığımda hem video izlerken hem yazı yazarken farketmeksizin sürekli takılmalar başladı. Şunu farkettim ki Ekran kartı kullanımı hiçbir şey açık olmamasına rağmen %99 a çıkıyor ve görev yöneticisini açtığımda anında %2ye düşüyor. Hem direkt windowsun kendi virus taramasını kullandım hem de denetim masasından tek tek baktım viruslük bir şey yok varsa da ben göremiyorum. Bu sorun donanımsal mı yazılımsal mı hala anlamış değilim ve format atmak ilk seçeneğim olsun istemiyorum. Önerebileceğiniz bir çözüm var mı?
Driver da yanlış gösteriyor olabilir tarayıcıyı ekranın yarısını kaplayacak şekilde yap görev yöneticisinide tarayıcının yan tarafına köy eğer ki full %100 kullanıyorsa driverı amd uninstaller ile sil ve AMD sitesinden Auto-Detect driver'ı indir kur sorun devam ederse Kaspersky indirip dene 30 gün deneme veriyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,964
Üyeler
150,798
Son üye
baraf
Top Bottom