Neler Yeni

PttAvm Asus VG259QM Teşhir

zHaunted

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Gökay Akçay
Bütçe
8000
Asus Vg259qm almayı düşünüyorum fakat fiyat uçuk olduğundan 2. Ele yöneldim ve karşıma bu link geldi.
Hemen hemen 2. El fiyatına fakat teşhir yani 2. El mi daha mantıklı bu mu? Ölü piksel falan sonra uğraşmak istemiyorum tek çekim almayı düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onu mu almak daha mantıklı yoksa
Bunu mu

quietbebek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
741
İsim
Batuhan
pttavm kesinlikle tercih etme sıkıntılı orası o kadar para veriyorsun sıfır modellere bak bence

zHaunted

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Gökay Akçay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
pttavm kesinlikle tercih etme sıkıntılı orası o kadar para veriyorsun sıfır modellere bak bence

Hocam gecikme çok önemli benim için bu attığınız fast ips değil sorun olmaz mı

Bende şuan gamebooster2428ff var fakat pek memnun değilim ayakları falan sıkıntı çıkartıyor

Peki bu nasıl hocam

Son düzenleme:

zHaunted

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Gökay Akçay
7-8k civarı fakat vg259qm 3 aylık kullanılmamış monitörü 7500e buldum uygun mudur?

quietbebek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
741
İsim
Batuhan
7-8k civarı fakat vg259qm 3 aylık kullanılmamış monitörü 7500e buldum uygun mudur?
13k olan monitörü nasıl o fiyata satıyor sorunu vardır belki

attığım dell çok iyi 0.5 ms gtg zaten fast ips var

Son düzenleme:

zHaunted

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Gökay Akçay
13k olan monitörü nasıl o fiyata satıyor sorunu vardır belki

attığım dell çok iyi 0.5 ms gtg zaten fast ips var
eğer sorunu yoksa siz olsaydınız hangisini alırdınız hocam valorant oynuyorum profesyonel olarak denilebilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Berkay Şenocak
İlgilendiği Kategoriler
Monitör, Ekran kartı, Overclock, Undervolt
Benq 240 hz, Asus 360 hz, ve Ailenware 360 hz alıp kullanmış biri olarak. Fast IPS olayı önemli değil. Önemli olan geçikmesinin GTG olması diğer gecikme sürelerinin düşük olması ve panel kalitesi. Kullandığım Asusun 360 hz monitörü Fast IPS panel olması rağmen 360 hz de deli gibi ghosting sorunu vardı ve harekete bağlı bulanıklık diğer modellere göre çok fazlaydı. Bu iki ürün özellikle şuan fiyatıyla Samsung tam bir F/P. Bunları öneririm.
360 HZ

zHaunted

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Gökay Akçay
Benq 240 hz, Asus 360 hz, ve Ailenware 360 hz alıp kullanmış biri olarak. Fast IPS olayı önemli değil. Önemli olan geçikmesinin GTG olması diğer gecikme sürelerinin düşük olması ve panel kalitesi. Kullandığım Asusun 360 hz monitörü Fast IPS panel olması rağmen deli gibi ghosting sorunu vardı. Bu iki ürün özellikle şuan fiyatıyla Samsung tam bir F/P. Bunları öneririm.
bütçem 7-8 bin arası ve vg259qm kafama çok yattı, neden asus önerilmiyor hiç hocam ürün sorunsuz test edip alıcam 2 aylık ürün

bide bu ips panellerde ghosting sorun olmuyor mu, tn daha iyi değil mi fps oyunları açısından

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Berkay Şenocak
İlgilendiği Kategoriler
bütçem 7-8 bin arası ve vg259qm kafama çok yattı, neden asus önerilmiyor hiç hocam ürün sorunsuz test edip alıcam 2 aylık ürün
Alabilirsin tabi ki de dostum ben 360hz de deneyimi mi söyledim. Benim aldığım model büyük ihtimalle OC ile zorlama ile 360 hz ye çıkarılan model olduğunu düşünüyorum çünkü 240 hz ye aldığımda asusu sorun ortadan kalkıyordu. Atmış olduğun ürün ara hz lerden 280 hz. Genelde firmalar 240 panelleri OC liyerek 280 e çıkarıp satıyorlar. OC yapsalar da bazen sorun olmuyor. Atmış olduğun ürün böyle olmayabilir test ederek alman çok iyi olacaktır.
ghosting.png

Üsteki ok harekete bağlı bulanıklığı gösteriyor arkasındaki silietin bulanıklığı ve 2.-3. bazen 4. silüet yaratan monitörler var. Altaki ok siyahlık Ghosting. Kaliteli bir IPS panelde bunun hiç olmaması gerek. Alacağın monitörde Google üzerinde Ufo Test Ghosing yazarak test edeceğin sitede telefon ile giden ufoyu fotoğrafını çekersen testine yardımcı olacaktır.

Son düzenleme:

zHaunted

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Gökay Akçay
Alabilirsin tabi ki de dostum ben 360hz de deneyimi mi söyledim. Benim aldığım model büyük ihtimalle OC ile zorlama ile 360 hz ye çıkarılan model olduğunu düşünüyorum çünkü 240 hz ye aldığımda asusu sorun ortadan kalkıyordu. Atmış olduğun ürün ara hz lerden 280 hz. Genelde firmalar 240 panelleri OC liyerek 280 e çıkarıp satıyorlar. OC yapsalar da bazen sorun olmuyor. Atmış olduğun ürün böyle olmayabilir test ederek alman çok iyi olacaktır.
Alıntıyı görüntüle
Üsteki ok harekete bağlı bulanıklığı gösteriyor 2.-3. bazen 4. silüet yaratan monitörler var. Altaki ok siyahlık Ghosting. Kaliteli bir IPS panelde bunun hiç olmaması gerek. Alacağın monitörde Google üzerinde Ufo Test Ghosing yazarak test edeceğin sitede telefon ile giden ufoyu fotoğrafını çekersen testine yardımcı olacaktır.

bu şuanki kullanmıl olduğum gamebooster 2428ff, sizce ghosting çok var mı?

Ekler

• IMG_1915-min.jpg
    IMG_1915-min.jpg
    3.4 MB · Hit: 38
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Berkay Şenocak
İlgilendiği Kategoriler
bide bu ips panellerde ghosting sorun olmuyor mu, tn daha iyi değil mi fps oyunları açısından
Ghosting sorunu genel olarak VA panellerin sorunudur. IPS panellerin çoğunda ghosting olmaz. TN panellerin iyi olmasının sebebi daha performanslı özellikle yüksek hz de Benq çıkarmış olduğu monitörlerden dolayı. En büyük özellikleri Benq ların harekete bağlı bulanık oranın yok denilecek kadar az olması. Ama şuan alacağın yüksek hz li IPS panellerde gözünün anlayamıcağı kadar iyiler ve benq ile rekabet etmeye yakınlar. Ayrıca film, video gibi monitörün renk kalitesinin önemli olduğu alanlarda Benq yu geçiyorlar.

bu şuanki kullanmıl olduğum gamebooster 2428ff, sizce ghosting çok var mı?
Bu fotoğrafda Ghosting yok gibi gözüküyor. Ufo hareket ederken aynanda kamera ile yakın mesafeden onunla bilrkite hareket ettirip çekeceğin video veya fotoğraf daha iyi ortaya çıkmasını sağlayacaktır

Son düzenleme:
Top Bottom