Neler Yeni

Pubg Crash/Çökme Problemi

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,134
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Merhabalar konuyu 3. açışım kimse yardımcı olmadığı için defalarca kez açmak zorunda kaldım , 23.1 güncellemesini yaptıktan sonra crash yemeye başladım oyun her 10 dakikada bir çöküyor tahmini olarak 10-15 dakika arası çöküyor , tüm driverlerim güncel windowsta dahil her şey güncel , eskiden böyle bir sorun yoktu ayrıca sistemim ve internetimde gayet iyi fakat oyunu oynayamıyorum crash yüzünden , pubg supporta bilet attım fakat araştırıyoruz vs diyerek geçiştirdiler onlarda yardımcı olamadı. Aranızda bu problemi yaşayan ve çözümü bulan birileri varmı? Ayrıca sadece pubg'de crash yiyorum diğer oyunlarda bir problem yok, bu konuyu açarken lobide bile crash yedim ek olarak after burneri ve o ssi ekleyeceğim :D

1684497952842.png

1684497986721.png

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Merhabalar konuyu 3. açışım kimse yardımcı olmadığı için defalarca kez açmak zorunda kaldım , 23.1 güncellemesini yaptıktan sonra crash yemeye başladım oyun her 10 dakikada bir çöküyor tahmini olarak 10-15 dakika arası çöküyor , tüm driverlerim güncel windowsta dahil her şey güncel , eskiden böyle bir sorun yoktu ayrıca sistemim ve internetimde gayet iyi fakat oyunu oynayamıyorum crash yüzünden , PUBG supporta bilet attım fakat araştırıyoruz vs diyerek geçiştirdiler onlarda yardımcı olamadı. Aranızda bu problemi yaşayan ve çözümü bulan birileri varmı? Ayrıca sadece PUBG'de crash yiyorum diğer oyunlarda bir problem yok, bu konuyu açarken lobide bile crash yedim ek olarak after burneri ve o ssi ekleyeceğim :D

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Öncelikle diğer oyunlarda crash yemediğini söylemişsin fakat emin olmak adına ağır oyunlar üzerinde de denedin mi?
Sorunun donanımsal olmadığından emin olmak istiyorum çünkü benim alanım donanım.
Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim fakat pubg hayatımda 3 kere oynamışımdır, oyunlardaki yazılımsal sorunları çözme konusunda da pek iyi değilimdir.
Eğer sorun donanımsal değil ise verebileceğim en iyi tavsiye önceki bir sürüme alıp crash yiyip yemediğine bakman olackatır.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,134
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle diğer oyunlarda crash yemediğini söylemişsin fakat emin olmak adına ağır oyunlar üzerinde de denedin mi?
Sorunun donanımsal olmadığından emin olmak istiyorum çünkü benim alanım donanım.
Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim fakat PUBG hayatımda 3 kere oynamışımdır, oyunlardaki yazılımsal sorunları çözme konusunda da pek iyi değilimdir.
Eğer sorun donanımsal değil ise verebileceğim en iyi tavsiye önceki bir sürüme alıp crash yiyip yemediğine bakman olackatır.
Evet tüm oyunları oynadım cyberpunk'ı ultrada bile oynadım hiçbir sorun yaşamadım

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Evet tüm oyunları oynadım cyberpunk'ı ultrada bile oynadım hiçbir sorun yaşamadım
O zaman kanka ben pek yardımcı olamam, benim alanım değil çünkü, en azından yazışma ile etkileşim aldık, konuyu da tekrar tekrar açmana gerek yok, çok sayıda yaparsan ban yersin. Bir dahakine konuyu yükselte bas, bu sayede sanki konuyu yeni açmış gibi etklieşim kasabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,147
İsim
a l p e r
Bu sorundan bende muzdariptim. BattleEye'yi kaldırıp yüklüyorum. Pubgyi silip yüklüyorum. Forumlara konu açıyordum. Youtube'dan yapmaya çalışıyordum olmuyordu. En son işlemci anakart ekran kartını değiştirdim düzeldi şuan oyundayım hatta.

Kanka sana vereceğim tavsiyeler, oyun harddiskteyse SSD'ye kurmayı dene.
Format atmayı dene.
En son çare sistemi değiştirmek.

Belli bir çözümü yok sanırsam bu sorunun. Çok araştırdım çünkü. Sinir bozucu bişey.

Ekler

• 6BEECD67-0E06-43E6-87EA-FFBB06875DC8.jpeg
    6BEECD67-0E06-43E6-87EA-FFBB06875DC8.jpeg
    1.6 MB · Hit: 30

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,134
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu sorundan bende muzdariptim. BattleEye'yi kaldırıp yüklüyorum. Pubgyi silip yüklüyorum. Forumlara konu açıyordum. Youtube'dan yapmaya çalışıyordum olmuyordu. En son işlemci anakart ekran kartını değiştirdim düzeldi şuan oyundayım hatta.

Kanka sana vereceğim tavsiyeler, oyun harddiskteyse SSD'ye kurmayı dene.
Format atmayı dene.
En son çare sistemi değiştirmek.

Belli bir çözümü yok sanırsam bu sorunun. Çok araştırdım çünkü. Sinir bozucu bişey.
HDD Yok hocam pc'de , sadece 1 tb ssd var ve ben sistemim ile alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü tek pubg'de bu sorunu yaşıyorum. Dün tekrar pubgye bilet attım ve format atmamı söylüyorlar ama bir oyun içinde format atmaya üşeniyorum açıkçası çünkü çok fazla bilgi var

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,147
İsim
a l p e r
HDD Yok hocam pc'de , sadece 1 tb ssd var ve ben sistemim ile alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü tek PUBG'de bu sorunu yaşıyorum. Dün tekrar pubgye bilet attım ve format atmamı söylüyorlar ama bir oyun içinde format atmaya üşeniyorum açıkçası çünkü çok fazla bilgi var

Yani dediğim gibi benim eski sistemde vardı bu sorun. Win 10 yüklemeyi falan dene

Top Bottom