Neler Yeni

R5 3500X 2060S deli gibi darboğaz sorunu!

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,258
İsim
Eren Karakılıç
Kafasına göre, bazı oyunlarda darboğaz yapıyor. AC: Odyssey'de yapmıyor. Ama Batman Arkham Knight'da deli gibi darboğaz var. Ekran kartı kullanımı bazen %2'lere düşüyor. Oyun oynanmayacak halde. 4.3GHz OC'li işlemci. 6C/6T diyedir diyorum ama AC ve DS gibi oyunlarda bile bu kadar fazla darboğaz yok.

Bu sadece bir anlık görsel ama hareket ederken, araba sürerken kafayı yiyor. Oyun orijinal.
Desktop Screenshot 2020.12.23 - 00.15.37.jpg

Son düzenleme:

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,258
İsim
Eren Karakılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@Furkan Aslan demişti 2060 superle bile cpu kullanımı %80'lere fırlıyor diye
3500x bence en alınmaması gereken işlemci. 1660S-5500XT 8GB gibi ekran kartlarının üstündeki kartlarla kullanılmaması gerekiyor. Ya 3600 ya da 10400F kullanılmalı. 6C/6T günümüzdeki oyunlar için çok yetersiz. Yeni nesil oyunlar çok fazla CPU kullanıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok mu çözüm sunacak? :D
@Abdullah Hacıgül

Son düzenleme:

T.P.G.

80+ Titanium
Kafasına göre, bazı oyunlarda darboğaz yapıyor. AC: Odyssey'de, Death Stranging'de DLSS açmama rağmen darboğaz yapmıyor. Ama Batman Arkham Knight'da deli gibi darboğaz var. Ekran kartı kullanımı bazen %2'lere düşüyor. Oyun oynanmayacak halde. 4.3GHz OC'li işlemci. 6C/6T diyedir diyorum ama AC ve DS gibi oyunlarda bile bu kadar fazla darboğaz yok.

Bu sadece bir anlık görsel ama hareket ederken, araba sürerken kafayı yiyor. Oyun orijinal.
Alıntıyı görüntüle
Nerede 2070S'ye kadar besler diyenler? Diyorum diyorum cahil muamelesi görüyorum.
Neymiş 3600 ile eş değermiş.

6c 6t ile nereye eş değer? 9400F ile kapışsın anca, umarım artık dediklerim bir yere varır.

Hele BF5 girsen işlemci kafayı yer.
Kafasına göre, bazı oyunlarda darboğaz yapıyor. AC: Odyssey'de, Death Stranging'de DLSS açmama rağmen darboğaz yapmıyor. Ama Batman Arkham Knight'da deli gibi darboğaz var. Ekran kartı kullanımı bazen %2'lere düşüyor. Oyun oynanmayacak halde. 4.3GHz OC'li işlemci. 6C/6T diyedir diyorum ama AC ve DS gibi oyunlarda bile bu kadar fazla darboğaz yok.

Alıntıyı görüntüle

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,258
İsim
Eren Karakılıç
Nerede 2070S'ye kadar besler diyenler? Diyorum diyorum cahil muamelesi görüyorum.

6c 6t ile nereye eş değer? 9400F ile kapışsın anca, umarım artık dediklerim bir yere varır.
Alakası bile yok 3600 ile. Kerem bir ara 3000 serisini bile besler diyordu. Hayvan gibi darboğaz yapıyor 2060S ile. Oyun konusunda aynı olabilir belki ama bu ekran kartları ile kullanmadığın sürece. Fiyatını da asla haketmiyor.

T.P.G.

80+ Titanium
Olay şu, işlemciyi yiyen oyunlarda tıkanır, ekran kartına yük bindirende rahatlar. Kumar gibi, bir de 5700XT ile de kullanılır diyenlere ayar oluyorum.

Alakası bile yok 3600 ile. Kerem bir ara 3000 serisini bile besler diyordu. Hayvan gibi darboğaz yapıyor 2060S ile. Oyun konusunda aynı olabilir belki ama bu ekran kartları ile kullanmadığın sürece. Fiyatını da asla haketmiyor.
Kerem'in huyu o zaten, kullandığını övmekten geri kalmıyor.

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,258
İsim
Eren Karakılıç

Hele BF5 girsen işlemci kafayı yer.
BF5 oynadım. RTX açık 100 FPS civarı alıyordum ama 4.5 GHz kullanıyordum o zaman işlemciyi. Darboğaz sorunu çok yoktu. Detroit hele...
Oyunda adım başı drop giriyordu darboğazdan. Ayarları yükseltiyorum, FPS düşüyor. Yükseltiyorum, darboğaz oluyor. Boşu boşuna almış oldum oyunu.

Olay şu, işlemciyi yiyen oyunlarda tıkanır, ekran kartına yük bindirende rahatlar. Kumar gibi, bir de 5700XT ile de kullanılır diyenlere ayar oluyorum.
5600XT'ye bile takılmaz bence. Ucu ucuna yetiyor zaten. O da bir kaç oyunda.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26

Alıntıyı görüntüle
2070S ile 4.4 GHz 3500X kullanan Discord'da bir arkadaş var, hiçbir sıkıntı yaşamıyor.
Oynadığı oyunlar CP2077, RDR 2 gibi oyunlar. İşlemci bazlı değil de oyun bazlı aslında.
AC:Odyssey gibi oyunlar gereksiz bir şekilde işlemci kullanıyor, 1660 Ti kartıma zor yetiyor.
AC:Odyssey hariç hiçbir oyunda %40-50 civarını geçmedim, oyunların sorunu diyebilirim.

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,258
İsim
Eren Karakılıç

Sosyalist Çapulcu

80+ Silver
3500x asla alınmaz 10400F fiyatına şaka gibi resmen :d

T.P.G.

80+ Titanium
2070S ile 4.4 GHz 3500X kullanan Discord'da bir arkadaş var, hiçbir sıkıntı yaşamıyor.
Oynadığı oyunlar CP2077, RDR 2 gibi oyunlar. İşlemci bazlı değil de oyun bazlı aslında.
AC:Odyssey gibi oyunlar gereksiz bir şekilde işlemci kullanıyor, 1660 Ti kartıma zor yetiyor.
AC:Odyssey hariç hiçbir oyunda %40-50 civarını geçmedim, oyunların sorunu diyebilirim.
Sonuçta yapıyor? Ee ne yapayım oyunun sorunuysa, bana bunu oynatamayacak donanımı neden alayım/kullanayım/önereyim?

Top Bottom