Neler Yeni

R5 3600 Isınma Sorunu

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
Merhaba, bu gün DarkFreezer x124 kule tipi soğutucuyu montajladım. İşlemciyi stres testine soktuğum da çokta bir şey değişmediğini gördüm stock fan ile. Bunun sebebi ne olabilir? İşlemciyi 5 dakikalık bir teste tabi tuttum. Sıcaklık değerleri 84-86 arasında dalgalandı durdu. Aynı işi stock fanda çıkarıyordu.

tnatncr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Tuna
Merhaba, bu gün DarkFreezer x124 kule tipi soğutucuyu montajladım. İşlemciyi stres testine soktuğum da çokta bir şey değişmediğini gördüm stock fan ile. Bunun sebebi ne olabilir? İşlemciyi 5 dakikalık bir teste tabi tuttum. Sıcaklık değerleri 84-86 arasında dalgalandı durdu. Aynı işi stock fanda çıkarıyordu.
fan hızı düşük kalmış olabilirmi

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fan hızı düşük kalmış olabilirmi

Fan hızı otomatikte.

O soğutucu çokta iyi değil.

Çok çok iyi değil ama stock fandan kat kat iyidir diye düşünüyorum.

sdasdas.png

Masaüstündeyken CPU-Diyot en düşük:49 en yüksek:65'e kadar çıkıyor. Bunu stock fan yapmıyordu. Termal macun kaynaklı olabilir mi? Soğutucu da hata olabilir mi?

tnatncr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Tuna
Fan hızı otomatikte.

Çok çok iyi değil ama stock fandan kat kat iyidir diye düşünüyorum.

Alıntıyı görüntüle

Masaüstündeyken CPU-Diyot en düşük:49 en yüksek:65'e kadar çıkıyor. Bunu stock fan yapmıyordu. Termal macun kaynaklı olabilir mi? Soğutucu da hata olabilir mi?
termal macun olarak ne kullandın ?

tnatncr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Tuna
Arctic Mx-4 2019. Kendi kutusunda geleni kullanmadım. Çok ince bir tabaka sürdüm. Biraz boşluk kaldı kenarlarında.
iyi duruyo aslında youtube den testlere baktınmı ?

Godric1461

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Godric
Termal macunu çok ince sürüp ortasına bir nokta kadar da sıkıp öyle takın.Stock dan her türlü 10 derece fark etmesi lazım.

Simurg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sefa KAYA
Termal macunu çok ince sürüp ortasına bir nokta kadar da sıkıp öyle takın.Stock dan her türlü 10 derece fark etmesi lazım.

Yok maalesef, oyunlarda da test ettim stock fan ile aynı sıcaklık değerlerini verdi.

Top Bottom