Neler Yeni

R5 3600+RX 5600XT Darboğaz Sorunu Son attığım görsele bakmanızı rica ederim

erenkesk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
eren
asus tuf rx5600xt kullanıyoeum ekran kartı olarak fakat işlemcim afterburner uygulmasından baktığım üzere rust oynarken 3.thread %100 kullanılıyor buişlemci bu ekran kartını bence rahatlıkla besleyebilir diye düşünüyorum birde şöyle bir sıkıntı var dün akşam oyun oynraken fan hızı aşırı artmıştı psu idi galiba emin değilim garip sesler çıkartıyordu sizce sorunu ne pc min
Mesaj otomatik birleştirildi:

not: az önce psu kablosunu takarken prize elektriklenme oldu nedense şuanda aşırı gerginim

Son düzenleme:

erenkesk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
evet işte oyüzden korktum bende zaten mümkün değil darboğaza girmesi acaba işlemci mi bozuldu yani anlamadım

mm33

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Mert Otacı
Tek 1 oyunda oluyorsa oyuna suçu bulun.Rust optimize bi oyun değil psu elektriklenmeside gücü kesmeden taktıysanız normal sizin hatanız.

erenkesk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
eren
Tek 1 oyunda oluyorsa oyuna suçu bulun.Rust optimize bi oyun değil psu elektriklenmeside gücü kesmeden taktıysanız normal sizin hatanız.
gücü kesmiştim ama bilmiyorum dün akşam bir parçanın ekran kartı olmasdığından eminim ama ya işlemci sıkıntı çıkarttı ya da psuda bir sıkıntı olabilri bence

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Prize takarken ses bile çıkması doğal bir şey, ışık veya parlama bile görebilirsin. Prize fişi takarken PSU'nun üzerinde bulunan açma kapama tuşu kapalıysa sıkıntı olmaz.
gücü kesmiştim

rust oynarken 3.thread %100 kullanılıyor
Diğer oyunlarda da gözlemleyin. Bir sıkıntı yoksa oyun kaynaklı olabilir.

erenkesk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
eren
Prize takarken ses bile çıkması doğal bir şey, ışık veya parlama bile görebilirsin. Prize fişi takarken PSU'nun üzerinde bulunan açma kapama tuşu kapalıysa sıkıntı olmaz.

Diğer oyunlarda da gözlemleyin. Bir sıkıntı yoksa oyun kaynaklı olabilir.
anladım teşekkür ederim

4101995

80+ Gold
En İyi Cevap
24
Prize takarken açma kapama tuşu açık mı takalım diyorsun? Kapalı olması daha iyi.
Dediğim gibi aynı şey, eskiden öyle sanardım lakin anahtar dediğin şey prize takıp çıkarmanın kısa yolu gibi, anahtarı kapayınca yine aynı yüklenme olacak. PSU’nun iyi olması esas faktör, filtre kapasitörler güçlü olmalı.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
asus tuf rx5600xt kullanıyoeum ekran kartı olarak fakat işlemcim afterburner uygulmasından baktığım üzere rust oynarken 3.thread %100 kullanılıyor buişlemci bu ekran kartını bence rahatlıkla besleyebilir diye düşünüyorum birde şöyle bir sıkıntı var dün akşam oyun oynraken fan hızı aşırı artmıştı psu idi galiba emin değilim garip sesler çıkartıyordu sizce sorunu ne pc min

not: az önce psu kablosunu takarken prize elektriklenme oldu nedense şuanda aşırı gerginim
İşlemci öyle bozulmaz. Ortada garantilik bir durum yok.

Şimdi benim 9600K Half Life oynarken 1. çekirdeği %100 kullanıyor diye bunu işlemci kaynaklı sorun mu sayacağım? Yapımcılar da oyunu optimize etmeli. Bir çekirdek inatla tam kullanımdaysa ve oyunda kasma oluyorsa sorun o oyunun altyapısındadır.

erenkesk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
eren
İşlemci öyle bozulmaz. Ortada garantilik bir durum yok.

Şimdi benim 9600K Half Life oynarken 1. çekirdeği %100 kullanıyor diye bunu işlemci kaynaklı sorun mu sayacağım? Yapımcılar da oyunu optimize etmeli. Bir çekirdek inatla tam kullanımdaysa ve oyunda kasma oluyorsa sorun o oyunun altyapısındadır.
oyunda asla drop olmuyor kullanımdan kaynaklı sadece ben gördüğümü söyledim peki bu ses e ne diyeceksiniz yorumunuz bu işler den anlıyormuşsunuz gibi gösterdi galiba ses psudan geliyor ama %100 emin değilim discord adresinizi özelden atarsanız akşam size ulaşabilirmiyim merak ediyorum çünkü

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
oyunda asla drop olmuyor kullanımdan kaynaklı sadece ben gördüğümü söyledim peki bu ses e ne diyeceksiniz yorumunuz bu işler den anlıyormuşsunuz gibi gösterdi galiba ses psudan geliyor ama %100 emin değilim discord adresinizi özelden atarsanız akşam size ulaşabilirmiyim merak ediyorum çünkü
Dosya olarak veya YouTube videosu olarak burada paylaşırsanız bakabilirim. Tiz bir ses geliyorsa PSU’da CW sorunu olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,417
Üyeler
157,067
Son üye
gokhandinc
Top Bottom