Neler Yeni

Mavi Ekran R5 3600 RX 6500XT sistem sürekli mavi ekran hatası veriyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ömer
Selam iyi forumlar. Sürekli mavi ekran hatası alıyorum dump dosyaları da burada (not: Yeni anakarta geçiş yaptıktan bir süre sonra GTA 5'e girmeye çalıştım 10 dk sonra bu sorunlar başladı.)
minidump dosyalarım

GPU: Sapphire RX 6500XT.
CPU: Ryzen 5 3600.
RAM: G.Skill Ripjaws 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16.
Anakart: Asus Prime B450M-A II Amd B450
PSU: Thermalthake Litepower 550W.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,329
İsim
Emre siyah
biraz baktım da insanlar bu anakartı kullanırken mavi ekran almaya başlamışlar yeni bir bios ve temiz windows kurulumu ile deneyebilrsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

xmp açıksa kapatıp deneyebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncelleme: Dostlarım bir süre bilgisayarımın değerlerini inceledim. Öncelikle stok soğutucusu ile kullandığım Ryzen 5 3600 işlemcim yük altında olmamasına rağmen 60-65 derece gibi sıcaklıklarda geziyordu bu nedenle termal macunu yenilemeye ve Gametech HD6.2 Pro CPU Soğutucu satın aldım. Onun dışında HDD için de test yaptım ve riskli gözüküyordu zaten uzun zamandır M2 almak istiyordum sabah ilk iş kalkıp Vatan Bilgisayara gittim ve Crucial 500GB P3 Serisi 3D NAND NVMe M.2 SSD satın aldım şimdiyse temiz bir şekilde Windows kuruyorum sonuçları sizlerle paylaşacağım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Güncelleme: Dostlarım bir süre bilgisayarımın değerlerini inceledim. Öncelikle stok soğutucusu ile kullandığım Ryzen 5 3600 işlemcim yük altında olmamasına rağmen 60-65 derece gibi sıcaklıklarda geziyordu bu nedenle termal macunu yenilemeye ve Gametech HD6.2 Pro CPU Soğutucu satın aldım. Onun dışında HDD için de test yaptım ve riskli gözüküyordu zaten uzun zamandır M2 almak istiyordum sabah ilk iş kalkıp Vatan Bilgisayara gittim ve Crucial 500GB P3 Serisi 3D NAND NVMe M.2 SSD satın aldım şimdiyse temiz bir şekilde Windows kuruyorum sonuçları sizlerle paylaşacağım.
Chipset sürücünü de yükle hocam. AMD Chipset Drivers yazanı indirip kur. https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450

Top Bottom