Neler Yeni

R5 3600X ve RTX 2070 Super Yırtılıyor ve Takılıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Atakan
  • İşlemci = AMD Ryzen 3600X
  • Ekran kartı = MSI RTX 2070 Super Gaming X 8 GB 256 Bit
  • Bellek = G.Skill Trident Z 16 GB (2x8) Dual kit RAM 3200 MHz
  • Anakart = ASUS B450-F GAMING
  • Sıvı soğutma = Cooler Master Masterliquid ML240L
  • SSD = Samsung 500GB 970 Evo M.2 NVMe
  • Monitör = BenQ XL2430 144 Hz
  • PSU= FSP Hydro G 850W 80+ Gold
Sistem özelliklerim bu şekilde. Eski sistemimde de (i7 8700k+MSI Z370 Pro Carbon AC+MSI GTX 1060 Gaming X 6GB) daha önce de bu tarz sorunlar vardı fakat her parçayı değiştirdim. Şimdi de böyle saçma bir sorunla devam etmekte. Video Cyberpunk'tan alınma her şey Ultra'da RTX açıkken 65 FPS'lerde görüntü bu şekilde yırtılıyor. Videoyu özellikle 60 Hertz olan 2. monitörümden çektim ki yırtılma takılma daha net anlaşılsın diye. İşin ilginç tarafı 144 Hz monitörümde de aynı sorun var. Yüksek FPS'lerde mesela yırtılma azalıyor ama hala daha var. Üzerine bir de sanki input lag ekliyor gibi geliyor. Bu normal bir şey mi? Bunun sebebi ne olabilir? @Abdullah Hacıgül

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Atakan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
de
vsync açıp deneyin bide
Denedim evet yırtılmalar gidiyor fakat yine de göz yoruyor aşırı derecede resmen gecikme var. Vsync açmadan bu kadar yırtılma olması normal bir durum olmamalı diye düşünüyorum ki yırtılmadan çok dalgalanma sorunu gibi. FPS oyunlarında rakibi görmek resmen imkansız. Ek olarak anlık takılmalar da oluyor.

VitoScaletta

80+ Gold
de

Denedim evet yırtılmalar gidiyor fakat yine de göz yoruyor aşırı derecede resmen gecikme var. Vsync açmadan bu kadar yırtılma olması normal bir durum olmamalı diye düşünüyorum ki yırtılmadan çok dalgalanma sorunu gibi. FPS oyunlarında rakibi görmek resmen imkansız. Ek olarak anlık takılmalar da oluyor.
1607732555149.png

1607732578672.png

bu 2 ayarı + vsync modunu açıp tekrar denermisiniz sorunun çözülmesi lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Atakan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hepsi kapalı başka bir sorun olmalı Aida64'te 12v değeri 10v gösteriyor fakat asus al suite'de 12v çok saçma anlam veremiyorum.

Ekler

• Aida64.jpg
    Aida64.jpg
    186.9 KB · Hit: 42
  • Al Suite.jpg
    Al Suite.jpg
    276.8 KB · Hit: 41

Slyleight

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Sly
Normalde v-sync bu olayın tedavisini çok güzel yapıyor ama bilemedim açıkçası.Konuya hakim olan arkadaşlar umarım sorununu çözer.
Doğru bir tespit mi bilmiyorum ama sorunun sistemi değiştirdikten sonra bile devam ettiğini söylemişsin.Acaba monitörde bir sıkıntı olabilir mi, senin kullandığın monitörde aynı sorunları yaşayanlar var mı diye baktın mı hiç ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Atakan
Normalde v-sync bu olayın tedavisini çok güzel yapıyor ama bilemedim açıkçası.Konuya hakim olan arkadaşlar umarım sorununu çözer.
Doğru bir tespit mi bilmiyorum ama sorunun sistemi değiştirdikten sonra bile devam ettiğini söylemişsin.Acaba monitörde bir sıkıntı olabilir mi, senin kullandığın monitörde aynı sorunları yaşayanlar var mı diye baktın mı hiç ?
İşte bu yüzden 2.monitörümle kaydettim videoyu. 2 monitörde de aynı sorun var. Donanımla ilgili birçok konuya hakim olduğum halde böyle bir sorunu aklım almıyor kafayı yemek üzereyim açıkçası
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani değişmeyen şeyler kasanın dışı, sıvı soğutma ve ramler ki ramleri memtest ile 10 kere test etmişimdir. Tek tek takıp da denedim defalarca.

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Murat
İşte bu yüzden 2.monitörümle kaydettim videoyu. 2 monitörde de aynı sorun var. Donanımla ilgili birçok konuya hakim olduğum halde böyle bir sorunu aklım almıyor kafayı yemek üzereyim açıkçası
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani değişmeyen şeyler kasanın dışı, sıvı soğutma ve ramler ki ramleri memtest ile 10 kere test etmişimdir. Tek tek takıp da denedim defalarca.
Geçmiş olsun kardeşim benimde anlam veremedigim bir darbogazim var 3 aydır çözemedim ne denediysem olmadı yapacak bişey yok öyle oynamaya devam

Top Bottom