Neler Yeni

R5 3600x ve Rtx2060 lı sistem tavsiye

Absolut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Enes Kılıç
İŞLEMCİ: AMD Ryzen 5 3600X Soket AM4 MPK İşlemci

EKRAN KARTI: Asus DUAL-RTX2060S-O8G-EVO-V2 GeForce RTX 2060S O8GB GDDR6 256Bit Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı

ANA KART: Asus TUF B450M-Pro Gaming Soket AM4 DDR4 Gaming Anakart

BELLEK : Team T-Force Vulcan TUF Yellow 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL19

SSD : Xpg SX8100 ASX8100NP-512GT-C 512GB 3500MB-3000MB/s M.2 PCIe NVMe SSD Disk( ELİMDE MEVCUT FİYATA DAHİL DEĞİL)

SSD: Team GX1 480GB 2.5” 530MB/430MB/sn SATA3 SSD Disk - T253X1480G0C101

KASA : 6 Fan GamePower WARCRY ARGB 650W 80+ Bronze Gaming Kasa

Parçaları tek tek satın alınca daha pahalı olduğu için hazır sistem üzerinden editleyip sistem oluşturmaya çalışıyorum.

Link vermek yasak mı bilmiyorum ama değilse özelleştirdiğim sistem bu: SİSTEM
İnce hesapta hazır bir sistemi özelleştirip yapınca 7700tl ye denk geliyor. Bu sistemde değişiklik ne yapılabilir ne eklenir ne çıkarılır sizce?
Aşırı gamer bir insan değilim ama yazılımla uğraşıyorum(donanımdan pek anlamam) ve almışken 3-4 yıl hiçbir şeyi değiştirmeden götürsün istiyorum ( ilerleyen zamanda 2 tane daha ram eklerim).

Rivyalı Geralt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,480
İsim
Gerald
İlgilendiği Kategoriler
YKS , League of Legends , witcher serisi , fantastik kitaplar
İŞLEMCİ: AMD Ryzen 5 3600X Soket AM4 MPK İşlemci

EKRAN KARTI: Asus DUAL-RTX2060S-O8G-EVO-V2 GeForce RTX 2060S O8GB GDDR6 256Bit Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı

ANA KART: Asus TUF B450M-Pro Gaming Soket AM4 DDR4 Gaming Anakart

BELLEK : Team T-Force Vulcan TUF Yellow 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL19

SSD : Xpg SX8100 ASX8100NP-512GT-C 512GB 3500MB-3000MB/s M.2 PCIe NVMe SSD Disk( ELİMDE MEVCUT FİYATA DAHİL DEĞİL)

SSD: Team GX1 480GB 2.5” 530MB/430MB/sn SATA3 SSD Disk - T253X1480G0C101

KASA : 6 Fan GamePower WARCRY ARGB 650W 80+ Bronze Gaming Kasa

Parçaları tek tek satın alınca daha pahalı olduğu için hazır sistem üzerinden editleyip sistem oluşturmaya çalışıyorum.

Link vermek yasak mı bilmiyorum ama değilse özelleştirdiğim sistem bu: SİSTEM
İnce hesapta hazır bir sistemi özelleştirip yapınca 7700tl ye denk geliyor. Bu sistemde değişiklik ne yapılabilir ne eklenir ne çıkarılır sizce?
Aşırı gamer bir insan değilim ama yazılımla uğraşıyorum(donanımdan pek anlamam) ve almışken 3-4 yıl hiçbir şeyi değiştirmeden götürsün istiyorum ( ilerleyen zamanda 2 tane daha RAM eklerim).
Ssd ve psu kötü

Absolut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Enes Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SSD ve PSU kötü

M2 ssdyi İncehesap indirimlerinden aldım. hazır sistem alsam da kendim tek tek parça toplasam da ssd her türlü eklenir diye o yüzden onun geri dönüşü yok benim için.
Sitedeki Hazır sistemler üzerinden edit yaptığım için başka bir sistem üzerinde özelleştirme yapıp psu değiştirilebilir. psu'suz kasa olan sistem editleyip 700 veya 750w psu düşünüyorum.
Şuan daha çok düşündüğüm "X yerine Y al aradaki fiyat farkına değmez"
"X yerine 100-200 daha ekle Y al" tarzı değişecek bileşenler var mı ?
Son 1 aydır karşılaştırma videoları izlemekten beynim yandı :D

Rivyalı Geralt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,480
İsim
Gerald
İlgilendiği Kategoriler
YKS , League of Legends , witcher serisi , fantastik kitaplar
M2 ssdyi İncehesap indirimlerinden aldım. hazır sistem alsam da kendim tek tek parça toplasam da SSD her türlü eklenir diye o yüzden onun geri dönüşü yok benim için.
Sitedeki Hazır sistemler üzerinden edit yaptığım için başka bir sistem üzerinde özelleştirme yapıp PSU değiştirilebilir. PSU'suz kasa olan sistem editleyip 700 veya 750w PSU düşünüyorum.
Abi çok uykum geldi vallahi kusura bakma cidden
Sabah yardımcı olabilirim istersen yarın 9da dershaneye gideceğim 😅
Mesaj otomatik birleştirildi:

M2 ssdyi İncehesap indirimlerinden aldım. hazır sistem alsam da kendim tek tek parça toplasam da SSD her türlü eklenir diye o yüzden onun geri dönüşü yok benim için.
Sitedeki Hazır sistemler üzerinden edit yaptığım için başka bir sistem üzerinde özelleştirme yapıp PSU değiştirilebilir. PSU'suz kasa olan sistem editleyip 700 veya 750w PSU düşünüyorum.
ssd imkan varsa Xpg ile değiştirilebilir ama anakartınızdaki m2 yuvasının sayısına bakmanız lazım 1 tane varsa 2.yi takacak yer yok

Absolut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Enes Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Abi çok uykum geldi vallahi kusura bakma cidden
Sabah yardımcı olabilirim istersen yarın 9da dershaneye gideceğim 😅
Sıkıntı yok dostum zaten benim bu sistemi toplamama en az 1 ay daha var ne zaman müsait olursan fikirlerini yazabilirsin :D anlayanlardan fikir almak için konu açayım dedim

SSD imkan varsa Xpg ile değiştirilebilir ama anakartınızdaki m2 yuvasının sayısına bakmanız lazım 1 tane varsa 2.yi takacak yer yok
2 tane M2 slotu var. Ssd Ram o kadar çok takmıyorum onlar kolay güncellenebilen değişebilen parçalar.
Ama gpu cpu ana kart bir kere alınca geri dönüşü yok o yüzden ileriye dönük de seçmen gerekiyor ki ileride bir şeyleri güncellerken sıkıntı çıkarmasın önceliğim bunlar

Top Bottom