Neler Yeni

R5 5600 için RAM önerisi

oraltay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Mustafa

oraltay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Mustafa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İstersen 4000 mhz yine çalıştırır ama 3200/3600 mhz yeterlidir. Performans olarak neredeyse hiç farketmez.
RGB olmasa da olur dersen bu attığımdan 2 tane al geç. En kaliteli ramlerden biridir.
Neo Forza 3600mhz 2x8 ram almıştım normalde sistem 2 haftadır açılmıyordu meğerse sorun ramlerin uyumsuzluk sorunuymuş, beni uğraştırmayacak kaliteli uyumlu ram arıyorum şuan RGB olursa benim için daha iyi olur ama kaliteli diyorsanız da fark etmez en önemli unsur şuan kalitesi :D

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Neo Forza 3600mhz 2x8 ram almıştım normalde sistem 2 haftadır açılmıyordu meğerse sorun ramlerin uyumsuzluk sorunuymuş, beni uğraştırmayacak kaliteli uyumlu ram arıyorum şuan RGB olursa benim için daha iyi olur ama kaliteli diyorsanız da fark etmez en önemli unsur şuan kalitesi :D
Uyumsuzluk sorunu olmaması lazım o ramlerde eğer ikisini beraber aldıysan aynı kutu içinde çıktıysa. Anakartında sorun olmasın? Overclock vs uğraşmayacaksan çok farketmez aslında hangi rami aldığın hepsi neredeyse aynı performansı gösterir.

Eğer RGB olsun dersen 1400 TL Silicon power ramleri alıp geç derim. +1500TL'ye çıkmaya gerek yok bence.

oraltay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Mustafa
Uyumsuzluk sorunu olmaması lazım o ramlerde eğer ikisini beraber aldıysan aynı kutu içinde çıktıysa. Anakartında sorun olmasın? Overclock vs uğraşmayacaksan çok farketmez aslında hangi rami aldığın hepsi neredeyse aynı performansı gösterir.

Eğer RGB olsun dersen 1400 TL Silicon power ramleri alıp geç derim. +1500TL'ye çıkmaya gerek yok bence.
Kit şeklinde almıştım normalde sistemi ilk topladığımda çalışıyordu fakat sürekli oyunlarda takılmalar falan oluyordu aradan 15 20 gün kadar geçti şuan ramleri benim sisteme takınca cpu led sabit yanıyor sistem tepki vermiyor başka sisteme takınca çalıştı fakat benim sistemde asla cevap vermiyordu anakartı falan garantiye yolladım sorun yok dediler bugün başka bir ram bulup denedim sistem çalıştı anakartın servisi de anakartın desteklediği ram modellerine bakmamı söyledi

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
anakartın servisi de anakartın desteklediği ram modellerine bakmamı söyledi
Anakartın desteklediği ram modelleri listesi çok bir şey ifade etmiyor aslında. O sadece o anakartla denenmiş olan Ramlerin listesi. Yani o listede olmayan tüm ramler çalışmayacak ya da garanti kapsamında olmayacak diye bir şey yok. Ramler elindeyse kesinlikle bir Memtest86 testi yapmanı öneririm. İade ettiysen de dert etme yeni ram alınca belli olur. Silicon power olanı tavsiye ederim. Eğer onda da sorun çıkarsa format atıp sıfırdan windows kurmayı dene yine geçmezse anakarta tekrar baktırmak isteyebilirsin. Tabi sorun eski ramlerde de olabilir ve umarım öyledir.

oraltay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Mustafa
Anakartın desteklediği ram modelleri listesi çok bir şey ifade etmiyor aslında. O sadece o anakartla denenmiş olan Ramlerin listesi. Yani o listede olmayan tüm ramler çalışmayacak ya da garanti kapsamında olmayacak diye bir şey yok. Ramler elindeyse kesinlikle bir Memtest86 testi yapmanı öneririm. İade ettiysen de dert etme yeni ram alınca belli olur. Silicon power olanı tavsiye ederim. Eğer onda da sorun çıkarsa format atıp sıfırdan windows kurmayı dene yine geçmezse anakarta tekrar baktırmak isteyebilirsin. Tabi sorun eski ramlerde de olabilir ve umarım öyledir.
Ramler elimde fakat kendi sistemimle biosa bile ulaşamıyorum şuanda geçici bir corsair 2400mhz ram buldum onunla görüntü alabildim şuan tek çarem yeni ram gibi duruyor. Model listesine takılı kalmamın sebebi ise bunlarla yaşadığım sorunu tekrar yaşamak istemiyorum

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bios sıfırlayıp neoforza ramlerin 1 tanesini 2. slota takarak açmayı dene derim bir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,154
Üyeler
153,672
Son üye
mert060615
Top Bottom