Neler Yeni

Yardım R5 5600H RTX 3050 Ti Mavi Ekran Hatası

tartare

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Efe
Sadece oyundayken bu hatayı alıyorum. Mavi ekran vermeden önce bilgisayardan o esnada çıkan ses takılı kalıyor. Açıldığında ise harici ekran kartını, bilgisayar tekrar başlatılıncaya kadar görmüyor. Hatayı forumlarda biraz araştırdım ve genelde ekran kartı sürücülerindeki problemlerden kaynaklandığı sonucuna vardım. DDU ile NVIDIA'nın ekran kartı sürücülerini temizleyip, kendi sitesinde bulunan en güncel sürücüyü kurdum ama sorun ne yazık ki hala devam etmekte. Ayrıca Olay Görüntüleyici'ye baktığımda kaynak kısmında "Kernel Power 41 63" yazdığını gördüm. Dump dosyasını anlamadığımdan sorunun kaynağını tespit edemiyorum.

Windows 10 64 Bit
AMD Ryzen 5 5600H 3.3 GHz
NVIDIA RTX 3050 Ti 4 GB
2x4 DDR4 3200 MHz RAM
512 GB m2 NVMe SSD

dmp dosyası

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Sadece oyundayken bu hatayı alıyorum. Mavi ekran vermeden önce bilgisayardan o esnada çıkan ses takılı kalıyor. Açıldığında ise harici ekran kartını, bilgisayar tekrar başlatılıncaya kadar görmüyor. Hatayı forumlarda biraz araştırdım ve genelde ekran kartı sürücülerindeki problemlerden kaynaklandığı sonucuna vardım. DDU ile NVIDIA'nın ekran kartı sürücülerini temizleyip, kendi sitesinde bulunan en güncel sürücüyü kurdum ama sorun ne yazık ki hala devam etmekte. Ayrıca Olay Görüntüleyici'ye baktığımda kaynak kısmında "Kernel Power 41 63" yazdığını gördüm. Dump dosyasını anlamadığımdan sorunun kaynağını tespit edemiyorum.

Windows 10 64 Bit
AMD Ryzen 5 5600H 3.3 GHz
NVIDIA RTX 3050 Ti 4 GB
2x4 DDR4 3200 MHz RAM
512 GB m2 NVMe SSD

dmp dosyası
Evet sorun ekran kartı sürücüsünde olduğunu gösteriyor. Laptobu yeni mi aldın?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Aşağı yukarı 1.5 yıl önce aldım.
Bu sorun yeni mi olmaya başladı. Eğer öyleyse DDU ile kaldırıp en son sürümden önceki NVIDIA sürücüsün kur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aşağı yukarı 1.5 yıl önce aldım.
Bu arada BIOS sürümün 2021 Ağustos F.09 sürümünden kalma güncellemeni kesinlikle tavsiye ederim. Şuan çıkan en son sürüm F.15 sürümü.

Top Bottom