Neler Yeni

r5 5600x ısı limitini geçiyor ve kapanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
semih baysal
r5 5600x islemcim sıcaklık limiti koymama rağmen limiti aşıp artmaya devam ediyor,bir süre sonra 110 dereceye kadar çıkıyor ve sistem kapanıyor. sıcaklığın bu limitin üstüne cıkmamasını nasıl sağlarım
Ekran Görüntüsü (354).png

overclock yaptığında ve sistem kendini soğutamadığında kapanır
işlemcini stok soğutucu ile mi soğutuyorsun

Bünyamina

80+ Platinum
Üstünde fan öylesine mi duruyor ? Tam montajlanmadı mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
semih baysal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
overclock yaptığında ve sistem kendini soğutamadığında kapanır
işlemcini stok soğutucu ile mi soğutuyorsun
evet stock sogutucu takılı bir kac gun once bios pilini cıkarıp takmıstım ondan once sıcaklıgı 75 dereceye sabitleyebilmistim ustune cıkmıyordu simdi nasıl yaptıgımı hatırlayamadıgım icin tekrar yapamıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üstünde fan öylesine mi duruyor ? Tam montajlanmadı mı ?
biostan fan hızını fulledim ona rağmen böyle sistem neredeyse 1 senedir elimde daha once sıcaklıgı sabitleyebilmistim 2 3 gun once bios pilini cıkarıp takmıstım ondan beri boyle

Bünyamina

80+ Platinum
evet stock sogutucu takılı bir kac gun once bios pilini cıkarıp takmıstım ondan once sıcaklıgı 75 dereceye sabitleyebilmistim ustune cıkmıyordu simdi nasıl yaptıgımı hatırlayamadıgım icin tekrar yapamıyorum

biostan fan hızını fulledim ona rağmen böyle sistem neredeyse 1 senedir elimde daha once sıcaklıgı sabitleyebilmistim 2 3 gun once bios pilini cıkarıp takmıstım ondan beri boyle
O uygulamayı sil. Oc yi kaldır. Bios pilini çıkar tak. Psu şalterini önce kapa tabi ki. Her şey sıfırlansın stok şekilde kullan.
Oc yapmana gerek yok stok fan ile. Bir şeyler denemek istiyorsan 1-2k sağlam soğutuculardan al öyle denersin.

zalfo430

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Arda Yılmaz
Bios pilini çıkardığınızda bios ayarları normal hale dönüyor ondandır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
semih baysal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O uygulamayı sil. Oc yi kaldır. Bios pilini çıkar tak. Psu şalterini önce kapa tabi ki. Her şey sıfırlansın stok şekilde kullan.
Oc yapmana gerek yok stok fan ile. Bir şeyler denemek istiyorsan 1-2k sağlam soğutuculardan al öyle denersin.
Bios pilini çıkardığınızda bios ayarları normal hale dönüyor ondandır.
hocam ben oc yapmaya calısmıyorum bir kac ay once sıcaklıgı 75 dereceye sabitlemistim nasıl yaptıgımı hatırlamıyorum simdide tekrar sabitlemeye calısınca boyle oldu

bios pilini cıkarıp taktıktan sonra fark ettim islemci sabit 4.2ghz calısıyor hic degismiyor bile ve aynı sekilde ısınmaya devam ediyor

bios pilini cıkarıp taktıktan sonra fark ettim islemci sabit 4.2ghz calısıyor hic degismiyor bile ve aynı sekilde ısınmaya devam ediyor

mert1337

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Mert Çiçek
ppt tdc edc değerlerin uçuk, bios'da pbo advanced yapıp pbo limits değerlerini ppt 60w (durum iyiyse bunu sonra 90 civarına yükseltmelisin) tdc 62 edc 92 sabitle, sonra curve optimizer all core -30 vermeyi dene yemezse -25 -20 diye git. kısacası undervolt yapman gerekiyor youtube'da videoları mevcut

ama attığın ss'de sistem boştayken kullanım öyleyse çok büyük sıkıntı var demektir, görev yöneticisini kontrol et bir şeyler CPU'yu sömürüyor olmalı ya da işlemci fanı yanlış montajlanmış işlemciye tam olarak temas etmiyor.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
semih baysal
ppt tdc edc değerlerin uçuk, bios'da pbo advanced yapıp pbo limits değerlerini ppt 60w (durum iyiyse bunu sonra 90 civarına yükseltmelisin) tdc 62 edc 92 sabitle, sonra curve optimizer all core -30 vermeyi dene yemezse -25 -20 diye git. kısacası undervolt yapman gerekiyor youtube'da videoları mevcut

ama attığın ss'de sistem boştayken kullanım öyleyse çok büyük sıkıntı var demektir, görev yöneticisini kontrol et bir şeyler CPU'yu sömürüyor olmalı ya da işlemci fanı yanlış montajlanmış işlemciye tam olarak temas etmiyor.
biosu kurcalarken kendim bozmusum hocam biosu sıfırladıktan sonra hersey duzeldi yinede yardımınız icin tesekkurler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,437
Üyeler
157,953
Son üye
n0th1ng244
Top Bottom