Neler Yeni

R7 240 4 gb için işlemci önerisi

Ucdanas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Saatci
Arkadaşlar öncelikle selamın aleyküm ben bu forumda yeniyim şimdi soruma geleyim.
Benim elime bir kasa geçti bu internette şişirilerek i5 i7 diye satılan ama sadece ekran kartına abanılıp eski nesil işlemci takılan bilgisayarlardan elimde r7 240 4gb var 6 gb DDR 3 ram var 8 yapmayı düşünüyorum ve üstünde i5 650 var bu işlemci darboğaz yapıyor ekran kartım çok da iyi değil ama lol valo cs gibi oyunları rahat oynamama yeter de artar lolde yine drop yiyorum nadiren ama valorant 1024 768 çözünürlük en düşük ayarlar bench göstergesinde ekran kartı %45 kullanımdayken işlemci 90 100 ve sürekli drop yiyorum bu ekran kartını destekleyebilecek en minimum ve orta düzey işlemciler neler önerirsiniz bütçem sıkıntılı ama bildiklerinizi atarsanız değerlendirebilirim ikinci el ya da sıfır hiç farketmez

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,634
İsim
Yok
Arkadaşlar öncelikle selamın aleyküm ben bu forumda yeniyim şimdi soruma geleyim.
Benim elime bir kasa geçti bu internette şişirilerek i5 i7 diye satılan ama sadece ekran kartına abanılıp eski nesil işlemci takılan bilgisayarlardan elimde r7 240 4gb var 6 gb DDR 3 ram var 8 yapmayı düşünüyorum ve üstünde i5 650 var bu işlemci darboğaz yapıyor ekran kartım çok da iyi değil ama lol valo cs gibi oyunları rahat oynamama yeter de artar lolde yine drop yiyorum nadiren ama valorant 1024 768 çözünürlük en düşük ayarlar bench göstergesinde ekran kartı %45 kullanımdayken işlemci 90 100 ve sürekli drop yiyorum bu ekran kartını destekleyebilecek en minimum ve orta düzey işlemciler neler önerirsiniz bütçem sıkıntılı ama bildiklerinizi atarsanız değerlendirebilirim ikinci el ya da sıfır hiç farketmez
Elindeki anakarta X3440 tak ve biraz da OC yap. (çok iyi OC oluyor o model)

İşlemciyi 200TL bandına bulursun ikinci el olarak, sıfırı yoktur.

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,458
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama
Pardon yanlış olmuş arkadaşların dediği gibi x3440 alıp yanına idarelik bir soğutucu alsan yeter istersen oc yapıp daha iyi ekran kartlarıda kullanabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemciyi 100TL bandına bulursun ikinci el olarak, sıfırı yoktur.
Mantıklı birde idare edicek bir soğutma alsa yeter

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,634
İsim
Yok
O işlemci darboğaz yapmaz normalde ama siz çok düşük ayarlarda oynuyorsunuz gibi geldi gt 730 gddr3 2 gb r7 240 dan daha kötü o bile rahat rahat low da da olsa 720 p üstü akıcı oynatır lol valorant dan da hafif ztn çözünürlük veya ayar yükseltmeye çalış ha olmuyorsa birinci nesil i7 bakabilirsin ama pahalı ise alma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mantıklı birde idare edicek bir soğutma alsa yeter ama anlamadığım şey i5 650 dar boğaz yapmaz bu karta
Yapabilir. Oyunu 720P Low oynuyordur büyük ihtimalle, zaten daha üstünde ekran kartı zorlanır 😀

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,458
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama
Yapabilir. Oyunu 720P Low oynuyordur büyük ihtimalle, zaten daha üstünde ekran kartı zorlanır 😀
Pardon yanlış olmuş hocam birde valo yu 1024 768 yerine 720 veya 1080p de denese darboğaz azalır ama fps çok düşer mi bilmiyorum

Ucdanas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Saatci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

İşlemciyi 200TL bandına bulursun ikinci el olarak, sıfırı yoktur.
Bu işlemci uygun mudur emin misiniz uygunsa yapışmayı düşünüyorum aliexpressde dediğiniz fiyatta satılıyor sizce sıkıntılımıdır alınır mı ayrıca overclock işlemini nereden yapabilirim ayrıca biraz daha iyisini 100 150 tl fazla fiyata önerirseniz onlara da bakabilirim bana hangi işlemcide nasıl performans alırım detaylı anlatabilirseniz sevinirim
İsterseniz video atabilirim eve geçince çünkü yapıyor çok zayıf kalıyor işlemci

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,634
İsim
Yok
Bu işlemci uygun mudur emin misiniz uygunsa yapışmayı düşünüyorum aliexpressde dediğiniz fiyatta satılıyor sizce sıkıntılımıdır alınır mı ayrıca overclock işlemini nereden yapabilirim

İsterseniz video atabilirim eve geçince çünkü yapıyor çok zayıf kalıyor işlemci
Elinizdeki işlemci 2 çekirdekli bir model önerdiğim model ise 4 çekirdekli yani performans farkını bariz şekilde hissedersiniz.

OC işlemini BIOS üzerinden yapabilirsiniz. O işlemci OC ile çok rahat 3.4GHz bandına çıkıyor. Zorlanırsa 4GHz bile görüyor hatta 😀

Ek olarak stok soğutucu varsa iyi bir soğutucu da alın. O işlemciyi stok soğutucu pek iyi soğutmaz, üstüne OC de yapınca iyice ısınır.

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,210
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
x3440 alabilirsin , kuzenimde var o.c yapılmamış hali ile valorant da ranked da 70-160 arası fps alıyor o.c yaparsan çok daha güzel fps alacaktır.

Ucdanas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Saatci
Elinizdeki işlemci 2 çekirdekli bir model önerdiğim model ise 4 çekirdekli yani performans farkını bariz şekilde hissedersiniz.

OC işlemini BIOS üzerinden yapabilirsiniz. O işlemci OC ile çok rahat 3.4GHz bandına çıkıyor. Zorlanırsa 4GHz bile görüyor hatta 😀

Ek olarak stok soğutucu varsa iyi bir soğutucu da alın. O işlemciyi stok soğutucu pek iyi soğutmaz, üstüne OC de yapınca iyice ısınır.

x3440 alabilirsin , kuzenimde var o.c yapılmamış hali ile valorant da ranked da 70-160 arası fps alıyor o.c yaparsan çok daha güzel fps alacaktır.
Soğutucu olarak sıfır almam gerek sanırım nasıl bir şey önerirsiniz

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,634
İsim
Yok
Soğutucu olarak sıfır almam gerek sanırım nasıl bir şey önerirsiniz
F/P olarak bu uygundur.

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,210
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess

Ucdanas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Saatci
F/P olarak bu uygundur.

Kuzenimdr 80 TL lik m200 sogutucu var işlemci 50-55 derecede çalışıyor

anladım dostlar ilginiz alakanız için teşekkürler en kısa sürede bu donanımları alıp deneyeceğim
bu arada anakartım bu dediğiniz işlemciyi destekler mi
Adsız.png

Son düzenleme:
Top Bottom