Neler Yeni

Yardım RAM AMD stok fanı yüzünden takılamayabilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
bliss
Merhaba yeni RAM alacağım şu an ince (eski tip) RAM kullanıyorum ve şu an bile AMD stok fan ve RAM arasında tırnak kadar bir boşluk kalıyor AMD simgesi sol tarafa bakıyor yeni RAM alacağım buraya sığar mı sığmaz mı endişelerim var yardımcı olacak varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Bahsettiğim RAM'ler:

https://www.trendyol.com/corsair/8g...16-p-41049096?boutiqueId=61&merchantId=965381

Ekler

• WhatsApp Image 2024-07-10 at 00.45.14.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-10 at 00.45.14.jpeg
    233.3 KB · Hit: 44
  • WhatsApp Image 2024-07-09 at 23.31.52 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-09 at 23.31.52 (1).jpeg
    298.2 KB · Hit: 42
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
bliss
stok soğutucularda evet ucuz anakart modellerinde böyle bir durum geçmişte yaşanmıştı a320'de özellikle. daha sonrasında ufak ufak çaktırmadan kaydırmaya başladılar. stok soğutucunun plastiğin ucundan azıcık konduruyor ram'e :D problem nadiren yaratıyor ama
hocam bu rami almayı düşünüyorum sizce bir sıkıntı yaratır mı peki ? değmesi sıkıntı değil fan kısmına, yeter ki sığsın ve zorlamasın yardımcı olursanız çok sevinirim bu konuda.
+ olarak soruda attığım fotoğraflara da bakabilirsiniz çok küçük bir boşluk var eski tip ram kullanmama rağmen. sonuçta sanıyorum ki bu attığım model daha kalın. https://ty.gl/0mf23e6bxr

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,397
İsim
Yusuf
hocam bu rami almayı düşünüyorum sizce bir sıkıntı yaratır mı peki ? değmesi sıkıntı değil fan kısmına, yeter ki sığsın ve zorlamasın yardımcı olursanız çok sevinirim bu konuda.
+ olarak soruda attığım fotoğraflara da bakabilirsiniz çok küçük bir boşluk var eski tip ram kullanmama rağmen. sonuçta sanıyorum ki bu attığım model daha kalın. https://ty.gl/0mf23e6bxr
soğutucu hertürlü ufaktan sıkıştıracak kanka yapısı böyle ram soğutucu en fazla 1mm kalınlışır soğutucuda 1mm daaha fazlla iter. yani olur olmaz gibi bir durum yok. a320ler malesef böyleydi ve insanlar ikinci elde satarak kurtulmaya çalışıyorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
bliss
soğutucu hertürlü ufaktan sıkıştıracak kanka yapısı böyle ram soğutucu en fazla 1mm kalınlışır soğutucuda 1mm daaha fazlla iter. yani olur olmaz gibi bir durum yok. a320ler malesef böyleydi ve insanlar ikinci elde satarak kurtulmaya çalışıyorlar
peki bu benim şu anki kullandığım model gibi eski tip 2x8 3200 mhz ram alsam kingstonun vs o attığım yeni tip ramlerden bi farkı olur mu? sadece tipi mi öyledir yoksa

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,397
İsim
Yusuf
peki bu benim şu anki kullandığım model gibi eski tip 2x8 3200 mhz ram alsam kingstonun vs o attığım yeni tip ramlerden bi farkı olur mu? sadece tipi mi öyledir yoksa
kanka en incesini alsan dahi soğtucu bindirecek, en kalını dediğimizde en incesinden max 1mm kalındır. sen olabilecek en idealini al zaten o anakartı yakın zamanda artık ikinci elde satıp güncel bişeye geçsem mi diyeceksin. sakın bu tip eski anakartlara göre gelecekte bile kullanacağınız ürünleri almayın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
bliss
kanka en incesini alsan dahi soğtucu bindirecek, en kalını dediğimizde en incesinden max 1mm kalındır. sen olabilecek en idealini al zaten o anakartı yakın zamanda artık ikinci elde satıp güncel bişeye geçsem mi diyeceksin. sakın bu tip eski anakartlara göre gelecekte bile kullanacağınız ürünleri almayın.
en idealinden kastınız nedir?

MehmetV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,124
İsim
Mehmet emre börekçi
Yaratmaz aynı problemi 2. rami takarken bende farkettim uzunca süredir kullanıyorum bir sorun yaşamadım

Top Bottom