Neler Yeni

Ram CPU düşmanı olmayan Tarayıcı Önerisi

MüslümGürses

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Bilgisayara temiz bir kurulum yaptım Google Chrome indirmek içimden gelmiyor tarayıcı öneriniz var mıdır

knozhupgrade

80+ Bronze
Bakayım hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış anlamayın sadece artı yönlerini merak ediyorum neden memnunsunuz
Google ile çok benziyor ve daha az enerji tüketiyor. Optimize edilmiş google gibi denilebilir.
Ancak hangi tarayıcıyı kullanırsanız kullanın sekme açtıkça ram ve cpu ya yine yüklenecektir.

MüslümGürses

80+ Silver
En İyi Cevap
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Google ile çok benziyor ve daha az enerji tüketiyor. Optimize edilmiş google gibi denilebilir.
Ancak hangi tarayıcıyı kullanırsanız kullanın sekme açtıkça ram ve cpu ya yine yüklenecektir.
Laptop da sadece Chrome açıkken yüzde 99 kullanıyor CPU yu masaüstün de de bu sanal makina ayriyeten sekmeler açıkken vs zorluyor cihazı

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,859
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Ungoogled Chromium.

knozhupgrade

80+ Bronze
Laptop da sadece Chrome açıkken yüzde 99 kullanıyor CPU yu masaüstün de de bu sanal makina ayriyeten sekmeler açıkken vs zorluyor cihazı
O %99 olayı tam olarak doğruyu yansıtmıyor. Rahat bir sanal makine ve google kullanımı için en az 8GB belleğe sahip bir cihazla çalışmalısınız.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Brave'den çok memnunum.
Ben de kullanmaya başladım ama Tiwtch'den yayın izlerken bazen ekranın bir kısmı saliselik kararıp geri geliyordu (OperGX'te bu olmuyor). Bununla ilgili bir çözümünüz var mı?

MR EE

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,198
İsim
Emre
Ben de kullanmaya başladım ama Tiwtch'den yayın izlerken bazen ekranın bir kısmı saliselik kararıp geri geliyordu (OperGX'te bu olmuyor). Bununla ilgili bir çözümünüz var mı?
Yok. Hiç yaşamadım.

BeKo'O

80+ Silver
2 çekirdek işlemci ve 8'Den az (hatta 8'de dahil) raminiz var ise bunun önüne geçemezsiniz. 4 çekirdek ise Opera GX veya kısıtlayıcı 3. parti eklentiler kullanabilirsiniz. 6 veya daha fazla çekirdekli işlemci ve 16gb ram kullanıyor iseniz zaten çok kullanım olmayacaktır ama Chrome yerine Microsoft Edge Opera veya Brave kullanabilirsiniz.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
2 çekirdek işlemci ve 8'Den az (hatta 8'de dahil) raminiz var ise bunun önüne geçemezsiniz. 4 çekirdek ise Opera GX veya kısıtlayıcı 3. parti eklentiler kullanabilirsiniz. 6 veya daha fazla çekirdekli işlemci ve 16gb ram kullanıyor iseniz zaten çok kullanım olmayacaktır ama Chrome yerine Microsoft Edge Opera veya Brave kullanabilirsiniz.
Bende 2/4 yapıda bir işlemci var baya zorlanıyor cidden, ama RAM olarak 8GB fazla fazla yetiyor bana en fazla 5GB gördüm ben onda da baya şey açıktı arkada.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,639
İsim
Eren Yeager
Brave öneririrm

Top Bottom