Neler Yeni

Ram Değiştirdim mhz yükseltme

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Yavuz Güneş
Öncelikle anakart sadece 6400 MHz'ye kadar desteklemiyor. 6400 MHz+ yazıyor. Yani 6400 MHz ve üstüne de çıkabiliyorsun. Kendini yeniden başlatması RAM'lerden kaynaklı bir problem olabilir. Google Chrome da falan bu çökmeler RAM'den kaynaklı olduğunu gösterir genellikle. RAM'leri A2 ve B2 olarak takılıya onları A2 ve B2 üstünden birbirleriyle yer değiştir bakalım. A1 ve B1'e takma.
değiştirdim henüz chrome da bi hata gelmedi fakat cs açılmıyor bir hata veriyor fakat hata ekranına alt tab yaparak geçemiyorum kapanıyor oyun masaüstüne atıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

değiştirdim henüz chrome da bi hata gelmedi fakat cs açılmıyor bir hata veriyor fakat hata ekranına alt tab yaparak geçemiyorum kapanıyor oyun masaüstüne atıyor.
chrome da aynı hatayı tekrar verdi.

ryzen 5 7600x 6600 mhz desteklemiyor olabilir mi acaba

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
19
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,663
İsim
Emre Zengin

chrome da aynı hatayı tekrar verdi.

ryzen 5 7600x 6600 mhz desteklemiyor olabilir mi acaba
BIOS'tan Advanced Mod aktifken Ai Tweaker sekmesine girer misin? Orada Ai Overclock Tuner olacak. DOCP/EXPO açıkken Orada yazan Memory Frequencyi 6533 MHz gibi bir değer varsa yapıp kaydedip çıkar mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Yavuz Güneş
BIOS'tan Advanced Mod aktifken Ai Tweaker sekmesine girer misin? Orada Ai Overclock Tuner olacak. DOCP/EXPO açıkken Orada yazan Memory Frequencyi 6533 MHz gibi bir değer varsa yapıp kaydedip çıkar mısın?
bios ekranına giremiyorum ama direkt açılıyor pc

hocam sana görüntülü ulaşabileceğim bir yer varmı discord vs. durumu kamera açarak göstereyim

biosa girmek için yeniden başlattım önce siyah da kaldı kasadan tekrar yeniden başlattım yine giremedim biosa pc açıldı bu hatayı verdi

Ekler

• IMG_20231125_165900-min.jpg
    IMG_20231125_165900-min.jpg
    2.1 MB · Hit: 24
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
19
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,663
İsim
Emre Zengin
bios ekranına giremiyorum ama direkt açılıyor pc

hocam sana görüntülü ulaşabileceğim bir yer varmı discord vs. durumu kamera açarak göstereyim

biosa girmek için yeniden başlattım önce siyah da kaldı kasadan tekrar yeniden başlattım yine giremedim biosa pc açıldı bu hatayı verdi
BIOS post ekranı gelmeden direkt Windows mu açılıyor? Eğer öyleyse HDMI ile bağlıysan DP, DP ile bağlıysan HDMI kablosu takabilir misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Yavuz Güneş
BIOS post ekranı gelmeden direkt Windows mu açılıyor? Eğer öyleyse HDMI ile bağlıysan DP, DP ile bağlıysan HDMI kablosu takabilir misin?
takıp deniyorum birazdan hocam 5dkya burdayım sabahtan beri uğraşıyoruz 2 ram için şaka gibi ya

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
19
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,663
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Yavuz Güneş
hdmi ı takarken kasa arkasındaki bios flashback e bastım sorun olurmu mavi ekran geldi sonrasında açıldı pc yeniden başlattım biosa girdim discord dan kamera açabilirim şuan
Tamamdır bekliyorum kusura bakma işlerim çıkmıştı dönüşlerim geç oldu.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
19
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,663
İsim
Emre Zengin
hdmi ı takarken kasa arkasındaki bios flashback e bastım sorun olurmu mavi ekran geldi sonrasında açıldı pc yeniden başlattım biosa girdim discord dan kamera açabilirim şuan
Bir sorun olmaz tuşa basman. Şimdi şu dediğimi bir yapıp sorunun devam edip etmeyeceğini kontrol et. BIOS'tan Advanced Mod aktifken Ai Tweaker sekmesine girer misin? Orada Ai Overclock Tuner olacak. DOCP/EXPO açıkken Orada yazan Memory Frequencyi 6533 MHz gibi bir değer varsa yapıp kaydedip çıkar mısın? Eğer gene çökme ya da restart gibi işlemler yaparsa bu sefer 6400 MHz'ye çekip dene bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Yavuz Güneş
Bir sorun olmaz tuşa basman. Şimdi şu dediğimi bir yapıp sorunun devam edip etmeyeceğini kontrol et. BIOS'tan Advanced Mod aktifken Ai Tweaker sekmesine girer misin? Orada Ai Overclock Tuner olacak. DOCP/EXPO açıkken Orada yazan Memory Frequencyi 6533 MHz gibi bir değer varsa yapıp kaydedip çıkar mısın? Eğer gene çökme ya da restart gibi işlemler yaparsa bu sefer 6400 MHz'ye çekip dene bakalım.
farenin olduğu yer 6600 dü 6400 seçtim

Ekler

• IMG_20231125_182315.jpg
    IMG_20231125_182315.jpg
    3.1 MB · Hit: 20

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
19
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,663
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
19
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,663
İsim
Emre Zengin
şuan kapanmadı 5dk cs de ölüm maçı attım tekrar dan display kabloya dönücem yapmam gereken başka bir şey varmıdır hocam eline sağlık uğraştın bütün gün benimle
Şuanlık başka bir şey yokta eğer seçenek olarak çıkıyorsa 6533 MHz'yi de dene hocam.

Top Bottom