Neler Yeni

ram hızım maksimim değerde mi çalışıyor ?

eko teko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
yiğit darılmaz
sistemimi ilk defa kullanıyorum ramim 3200 mhz bu değerde çalıştığını nerden görebilirim eğer bu değerde çalışmıyorsa nerden değiştirebilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Burak Pirin
sistemimi ilk defa kullanıyorum ramim 3200 mhz bu değerde çalıştığını nerden görebilirim eğer bu değerde çalışmıyorsa nerden değiştirebilirim
Bios ayarlarında memory yazar orada kaç mhz yazdığına bakın

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,669
İsim
Emre Zengin
CPU-Z adlı programın Memory sekmesinde yazan değeri x2 ile çarpıp öğrenebilirsin ya da direk görev yöneticisine girip performans sekmesine tıklayıp oradan da bellek yazana girip RAM'in kaç MHz de çalıştığını görebilirsin. Eğer değer 2133 MHz ya da 2400 MHz olarak görünüyorsa:
- Gigabyte anakart kullanıyorsan delete tuşu ile BIOS'a girip Tweaker yazan sekmeye tıklayıp XMP'yi Profile 1 olarak aktif edeceksin.
- Asus anakart kullanıyorsan delete tuşu ile BIOS'a girip Ez Mode aktifken sol alt taraftan AMD kullanıyorsan D.O.C.P'yi Profile 1 olarak aktif edeceksin. Intel kullanıyorsan X.M.P'yi Profile 1 olarak aktif edeceksin.
- MSI anakart kullanıyorsan üst sol taraftan A-XMP ya da XMP yazanı Profile 1 olarak aktif et.

Top Bottom