Neler Yeni

RAM i kendim mi takayım bilgisayarcıya mı taktırayım ?

Jaja50

80+ Silver
youtube da videosu varsa link atabilir misin ?
Hocam hiç gerek yok. O kadar basit ki anlatamam.
Slotta bir kısa bir de uzun yer var, ramde de aynı şekilde.
O kısa yer kısa yere, uzun yer uzun yere gelecek şekilde rami oturtup üstten hafif sertçe bastır oturur.

Lolcü Buse

80+ Bronze
Hocam hiç gerek yok. O kadar basit ki anlatamam.
Slotta bir kısa bir de uzun yer var, ramde de aynı şekilde.
O kısa yer kısa yere, uzun yer uzun yere gelecek şekilde rami oturtup üstten hafif sertçe bastır oturur.
o çok kolay biliyorum biostan 800 mhz çekmenin linkini istemiştim takmak çok zor gözükmüyor ama büyük de konuşmamak lazım

Jaja50

80+ Silver
o çok kolay biliyorum biostan 800 mhz çekmenin linkini istemiştim takmak çok zor gözükmüyor ama büyük de konuşmamak lazım
Sen biosa gel ben anlatırım.
Farklı anakarta geçtim onun biosunda bile 30 saniyede bulup yaptım :D

Lolcü Buse

80+ Bronze
Sen biosa gel ben anlatırım.
Farklı anakarta geçtim onun biosunda bile 30 saniyede bulup yaptım :D
bios ne demek ?
nerden girilir ?
ne işe yarar ?
(ilk defa duydum bios kelimesini maalesef kb )

Jaja50

80+ Silver
bios ne demek ?
nerden girilir ?
ne işe yarar ?
(ilk defa duydum bios kelimesini maalesef kb )
Bilgisayarın ayarlarını bilgilerini gördüğün yer diyebilirim. Biraz yanlış bir tanım ama anlaman için.
Bilgisayarın güç düğmesine bastıktan sonra ard arda delete tuşuna basarak girebilirsin. Örneğin işlemci overclock yaptığımız yer biostan olur.
Boot menusunu oradan değiştiririz, ramlerin mhzsini değiştirebiliriz, işlemci voltajı gibi gibi. En basit böyle anlatırım sanırım.

Lolcü Buse

80+ Bronze
Bilgisayarın ayarlarını bilgilerini gördüğün yer diyebilirim. Biraz yanlış bir tanım ama anlaman için.
Bilgisayarın güç düğmesine bastıktan sonra ard arda delete tuşuna basarak girebilirsin. Örneğin işlemci overclock yaptığımız yer biostan olur.
Boot menusunu oradan değiştiririz, ramlerin mhzsini değiştirebiliriz, işlemci voltajı gibi gibi. En basit böyle anlatırım sanırım.
eyvallah

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Atakan Yıldırım

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
RAM takmak oldukça basit, bilgisayarcıya götürsen bir güzel paranı alır, arkandan da küfür eder. Sadece RAM'in ortasındaki boşluk ile anakarttaki RAM slotunun boşlukları birbirine gelecek, ve RAM'in iki ucundan da hafif baskı uygulayacaksın. Çıt sesi geldiyse RAM yuvaya oturmuş demektir.

Top Bottom