Neler Yeni

RAM MHz AYARLAYAMIYORUM YARDIM

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yunus Emre Saydam
Sistemi bugün itopya dan satın aldım sistemi kurdum ram hızları 2133 MHz ' de ama benim ramlarım 3200 MHz neyse baktım araştırdım bios girmem gerekiyormuş hiç bir şekilde giremiyorum del basıyorum olmuyor f2 basıyorum olmuyor bios ayarlara girmeden bu işi çözebilir miyim lütfen yardım edin arkadaşlar hiç bir şekilde yapamıyorum arkadaşlarım da beni korkuyor bozuk anakart pili değişecek şöyle böyle anakart modeli aşağıda yazdım:

ASUS PRIME H610M-K D4 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI D-Sub mATX Anakart​

syee

80+
Sistemi bugün itopya dan satın aldım sistemi kurdum ram hızları 2133 MHz ' de ama benim ramlarım 3200 MHz neyse baktım araştırdım bios girmem gerekiyormuş hiç bir şekilde giremiyorum del basıyorum olmuyor f2 basıyorum olmuyor bios ayarlara girmeden bu işi çözebilir miyim lütfen yardım edin arkadaşlar hiç bir şekilde yapamıyorum arkadaşlarım da beni korkuyor bozuk anakart pili değişecek şöyle böyle anakart modeli aşağıda yazdım:

windowstan biosa girin youtubta videolar mevcut yeniden başlata shift tuşuunu basarak tıklanıyordu sanırsam sistemi bu gün aldıysanız biosunuzuda güncelleyiin güncelledikten sonra resize barı akitif edip xmp dohc iksinden biri yazar profile 1 i seçin

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yunus Emre Saydam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
windowstan biosa girin youtubta videolar mevcut yeniden başlata shift tuşuunu basarak tıklanıyordu sanırsam sistemi bu gün aldıysanız biosunuzuda güncelleyiin güncelledikten sonra resize barı akitif edip xmp dohc iksinden biri yazar profile 1 i seçin
hocam dediğinizi yaptım UEFI falan girdim yine girmiyor anakartım ön izleme logosu bile çıkmıyor siyah ekran dan direk beni masaüstüne atiyor olmuyor foruma baktım çoğu kişide aynı anakart modelimde bu sorun var

syee

80+

anakart arızalı olsa pc açılmaz genellikle pille alakalı bir durum değil bios tuşu değişkenlik gösteriyor bazen end bazen del bazen f12 f9 büyü ihitimalle delddir asuslarda

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yunus Emre Saydam
hocam bios güncelemeyi bilmiyorum yapmayı sizce yapsam daha da sorun çıkarmaz mı daha 1 günlük sistem itopya götüresim var ama biraz uzak bilgisayarı da zarar vermek istemiyorum taşırken
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakart arızalı olsa pc açılmaz genellikle pille alakalı bir durum değil bios tuşu değişkenlik gösteriyor bazen end bazen del bazen f12 f9 büyü ihitimalle delddir asuslarda
hepsini valla dediniz gibi denedim yok hocam tık yok karta yemin ederim anakart yüzünden sistem den soğudum açmak bile istemiyorum ya

Launcher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Launcher
hocam bios güncelemeyi bilmiyorum yapmayı sizce yapsam daha da sorun çıkarmaz mı daha 1 günlük sistem itopya götüresim var ama biraz uzak bilgisayarı da zarar vermek istemiyorum taşırken

hepsini valla dediniz gibi denedim yok hocam tık yok karta yemin ederim anakart yüzünden sistem den soğudum açmak bile istemiyorum ya
F2 ile denedinizmi bios girmeyi

F2 ile denedinizmi bios girmeyi

Ekler

• Screenshot_20240123_002818_YouTube.jpg
    Screenshot_20240123_002818_YouTube.jpg
    165.9 KB · Hit: 15
  • Screenshot_20240123_003030_YouTube.jpg
    Screenshot_20240123_003030_YouTube.jpg
    224.6 KB · Hit: 22
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yunus Emre Saydam

Launcher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Launcher
hocam ben f2 ile de denedim girmiyor hiç bir şekilde

bios güncelesem sorun olur mu
Sistemi kapatın , anakart pilini çıkarın kasanın power tuşuna birkaç saniye basın , pili tekrar yerine takın sistemi açın tekrar biosa girmeyi deneyin

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yunus Emre Saydam
Sistemi kapatın , anakart pilini çıkarın kasanın power tuşuna birkaç saniye basın , pili tekrar yerine takın sistemi açın tekrar biosa girmeyi deneyin
arkadaşım dedi yapma ilk defa yapiyorsan zarar verebilirsin sizce deneyim mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yunus Emre Saydam
hocam zarar vermem dimi

kgyR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan Gökberk Yiğit
Sorunu çözebildiniz mi? Aynı sorun bende de var.

Top Bottom