Neler Yeni

Çözüldü✓ Ram Uyumluluğu Hakkında Yardım

Darchess

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Efe Balaban
Merhabalar , uzun süredir 8GB Ram kullanıyorum. Çoğu şeyde yetersi kaldığını fark ettiğim için bir 8lik daha alıp 16'ya yükseltmek istiyordum. Uyuşmazlık olaylarına çok hakim olmadığım için biraz araştırmama rağmen tam olarak kavrayamadım. Araştırmalarım sonucunda anakartın 64 gb desteklediğini ve RAM modelimi öğrendim. Almak istediğim ram ile uyuşması adına aynı MHz'e sahip olması gerektiğini duydum fakat CPU-Z'de yazan 1067 MHz internette hiçbir şekilde yok. Yine de 2 adet benim RAM'e çok benzeyen 2 RAM buldum. Alıp almama konusunda kararsız kaldığımdan bu konuyu açmak istedim. Tam olarak nasıl bir ram almam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Bulduğum 2 RAM
2666MhZ bulduğum ilk RAM - 2400MHz bulduğum ikinci RAM
-RAM Modeli-
1616938939816.png

altin cocuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,077
İsim
neu

Darchess

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Efe Balaban
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ramin 1067 mhz değil 2 ile çarpman lazım 2133 mhz ram ve modeli şu;
Merhaba teşekkür ederim bilginiz için. Peki neden bunu iki ile çarpmamız gerekiyor acaba ?

altin cocuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,077
İsim
neu
Merhaba teşekkür ederim bilginiz için. Peki neden bunu iki ile çarpmamız gerekiyor acaba ?
CPU-Z 'de öyle nedenini bilmiyorum. MHz ve Cl değerleri aynı olmazsa uyumluluk sorunu çıkabilir. Mümkün olduğunca aynı modeli almaya çalışın fakat şu anda satışta yok. İkinci el bakabilirsin.

Darchess

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Efe Balaban
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
CPU-Z 'de öyle nedenini bilmiyorum. MHz ve Cl değerleri aynı olmazsa uyumluluk sorunu çıkabilir. Mümkün olduğunca aynı modeli almaya çalışın fakat şu anda satışta yok. İkinci el bakabilirsin.
Tekrardan teşekkürler , Konu kilit :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
973,914
Üyeler
153,962
Son üye