Neler Yeni

Ram yükseltme sonucu bilgisayarımın açılış süresi uzadı.

Wrobleski

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metehan KESKİN
Merhaba, İ3 5010u ve 830M ekran kartlı bilgisayarımın, 4+4 8gb ram belleklerinden biri bozuldu ve yerine 8gb Hyperx İmpact Black 1600mhz değerinde ki rami taktım. Ancak ilk taktığım zaman sistemin sadece 8gb ram belleğimi gördü. Daha sonra yer değiştirdim ve tekrar açtım sistemim 12gb ram belleğimi gördü. Fakat sistemim (Samsung 860 Evo var sistemimde) power tuşuna bastığımda 10 saniye civarı siyah ekranda kalmakta ardından Windows'u başlatmaktadır. Bu sorun neden kaynaklanabilir?

Kemal Salih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Kemal Salih
Merhaba, İ3 5010u ve 830M ekran kartlı bilgisayarımın, 4+4 8gb ram belleklerinden biri bozuldu ve yerine 8gb Hyperx İmpact Black 1600mhz değerinde ki rami taktım. Ancak ilk taktığım zaman sistemin sadece 8gb ram belleğimi gördü. Daha sonra yer değiştirdim ve tekrar açtım sistemim 12gb ram belleğimi gördü. Fakat sistemim (Samsung 860 Evo var sistemimde) power tuşuna bastığımda 10 saniye civarı siyah ekranda kalmakta ardından Windows'u başlatmaktadır. Bu sorun neden kaynaklanabilir?
anakartın max kaç gb ram destekliyor

Wrobleski

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metehan KESKİN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartım max 16 gb ram desteklemektedir.

Wrobleski

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metehan KESKİN

Hira

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Hira
"4gb rami çıkarttım, sadece 8gb ram kaldı ancak bu işe girişmeden önce 10sn açılan bilgisayar şimdi eski ram (4gb) ile de denedim yeni ram (8gb) ile de denedim"

Şu yazınızdan hiç bir şey anlamadım.

Eski rami yada ramleri takıp tekrar deneyin eskiye dönecek mi bakın.. Dönüyor ise başka bir 8gb. ram ile (tek olarak) tekrar deneyin. Bu arada aldığınız ramin cl değeri nedir?

Wrobleski

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metehan KESKİN
"4gb rami çıkarttım, sadece 8gb ram kaldı ancak bu işe girişmeden önce 10sn açılan bilgisayar şimdi eski ram (4gb) ile de denedim yeni ram (8gb) ile de denedim"

Şu yazınızdan hiç bir şey anlamadım.

Eski rami yada ramleri takıp tekrar deneyin eskiye dönecek mi bakın.. Dönüyor ise başka bir 8gb. ram ile (tek olarak) tekrar deneyin. Bu arada aldığınız ramin cl değeri nedir?
Aldığım ram cl 9 değerinde. Diğer ram'a nazaran daha düşük gecikmeye sahip. Malesef elimde çıkardığım 4gb harici başka bir ram bulunmamakta onu da daha sonra tek olarak denediğimde sonuç değişmedi.

Hira

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Hira
Önceden sanıyorum ki dual çalışıyordu ramler şimdi bir farklı diğeri farklı olduğu için dual çalışmıyor doğal olarak. Emin değilim ama belki bununla alakalı bir durumdur benim aklıma başka bir şey gelmiyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,860
Üyeler
156,986
Son üye
GokturkTalha
Top Bottom