Neler Yeni

Razer Basilisk X Hyperspeed vs Logitech G305 Lightspeed

Hangisi Kazanır

• Razer Basilisk X Hyperspeed

Oylar: 13 68.4%
  • Logitech G305 Lightspeed

Oylar: 6 31.6%

• Oy kullanan toplam üye
    19

PenguReis

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
PenguLand Reisi
Bütçe
500
Hangisi Alır Arkadaşlar Size Göre Ve Neden ?

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Hyperspeed kullanıcısıyım ben de bu ikilemde kalmıştım tutuş ve büyüklük bakımında HyperSpeed bana daha uygun olduğu için tercih ettim.
Herhangi bir sorunu olmayan çok stabil çalışan bir mouse.
Kullanım ömrü pilli olmasına rağmen gayet uzun.Yaklaşık 450 saat ömrü var ve hem bluetooth hem dongle üzerinden bağlantı sağlayabiliyorsun.
Pili bittiğinde malesef diğer mouselar gibi şarj olurken kullanılamıyor çünkü bir şarj girişi yok ürün pilli :D .
Bunun dışında RGB özelliğinin olmaması ve pilli olması dışında bir eksisi yok.

PenguReis

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
PenguLand Reisi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
elinizin boyutu ve tutuş şekliniz nedir
Orta Büyük Mousem Pek İzin Vermediği İçin Pençe Şeklinde Tutuyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hyperspeed kullanıcısıyım ben de bu ikilemde kalmıştım tutuş ve büyüklük bakımında HyperSpeed bana daha uygun olduğu için tercih ettim.
Herhangi bir sorunu olmayan çok stabil çalışan bir mouse.
Kullanım ömrü pilli olmasına rağmen gayet uzun.Yaklaşık 450 saat ömrü var ve hem bluetooth hem dongle üzerinden bağlantı sağlayabiliyorsun.
Pili bittiğinde malesef diğer mouselar gibi şarj olurken kullanılamıyor çünkü bir şarj girişi yok ürün pilli :D .
Bunun dışında RGB özelliğinin olmaması ve pilli olması dışında bir eksisi yok.
Hocam Bana Göre RGB Olmaması Beni Bu Ürüne Çekti Bir Sorayim Dedim Ve Şansımı Razer Tarafında Kullanacağım Ama Genede Bazılarının Görüşlerini Almak İstiyorum Teşekkürler.

AdnanM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Adnan
balistik x razer 5g sensör g 305 de hero 12k zaten sensörler arasında ki tek fark kalkış mesafesi g305 de kalkış mesafesi 12mm , balistik x de kalkış mesafesi 24mm ben fareyi çok fazla kaldırarak kullandığım için g305 benim için daha iyi olurdu onun haricinde switch olarak balistik daha iyi ama balistik yoğun kullanıımda çift tıklama yapıyor ve son olarak g305 e kalem pil takarrsanız ve boşlukları aliminyum folya ile kaplarsanız (yapması zaten kolay) fare 80 grama kadar düşüyor balistik galiba 100gram üstüydü

PenguReis

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
PenguLand Reisi
balistik x razer 5g sensör g 305 de hero 12k zaten sensörler arasında ki tek fark kalkış mesafesi g305 de kalkış mesafesi 12mm , balistik x de kalkış mesafesi 24mm ben fareyi çok fazla kaldırarak kullandığım için g305 benim için daha iyi olurdu onun haricinde switch olarak balistik daha iyi ama balistik yoğun kullanıımda çift tıklama yapıyor ve son olarak g305 e kalem pil takarrsanız ve boşlukları aliminyum folya ile kaplarsanız (yapması zaten kolay) fare 80 grama kadar düşüyor balistik galiba 100gram üstüydü
Hocam Ben Ağır Mouse Kullanmaya Alışkınım Özellikle Kablosuzlarda Şuandaki KAblolu Mousem Biraz Kötü Olduğu İçin 40gramdan Daha Hafif O Yüzden Ağırlık Benim İçin Sorun Değil Yoğun Kullanımda Razer Çift Tıklama Yapıyor Demişsiniz Benim Şuanki Mousemde Yapıyor Çok Sıkıntısını Çektim Ama Söz Ettiğiniz Ağır Kullanım Nasıl Bir Ağır Kullanım ?

AdnanM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Adnan
Hocam Ben Ağır Mouse Kullanmaya Alışkınım Özellikle Kablosuzlarda Şuandaki KAblolu Mousem Biraz Kötü Olduğu İçin 40gramdan Daha Hafif O Yüzden Ağırlık Benim İçin Sorun Değil Yoğun Kullanımda Razer Çift Tıklama Yapıyor Demişsiniz Benim Şuanki Mousemde Yapıyor Çok Sıkıntısını Çektim Ama Söz Ettiğiniz Ağır Kullanım Nasıl Bir Ağır Kullanım ?
farenin ağır olması elinizi çabuk yorar öylede olunca fareyi kontrolsüz çevirmeye başlarsınız ya çok fazla yada çok az döndürürsünüz fare hafif olunca kolunuzu yormaz ama eğer ille de ağır diyorsanız razer seçin

ağır derken gram kg falan

PenguReis

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
PenguLand Reisi
farenin ağır olması elinizi çabuk yorar öylede olunca fareyi kontrolsüz çevirmeye başlarsınız ya çok fazla yada çok az döndürürsünüz fare hafif olunca kolunuzu yormaz ama eğer ille de ağır diyorsanız razer seçin

ağır derken gram kg falan
o dediğiniz gibi kalem pil koyup folyo ile arasını doldursam ?

AdnanM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Adnan
o dediğiniz gibi kalem pil koyup folyo ile arasını doldursam ?
öyle yapıyor herkes fare 80 gram oluyor hatta o farenin arka kapağı çıkarılıp açılabiliyor o kapağa delik açıyorlar veya 3 d yazıcıdan delikli kapak çıkartıyorlar öylede ağırlığı düşürenler var

80 gram tam ideal ağırlık

PenguReis

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
PenguLand Reisi
öyle yapıyor herkes fare 80 gram oluyor hatta o farenin arka kapağı çıkarılıp açılabiliyor o kapağa delik açıyorlar veya 3 d yazıcıdan delikli kapak çıkartıyorlar öylede ağırlığı düşürenler var

80 gram tam ideal ağırlık
Hm Teşekkür Ederim Sanırım Moderatör Banxtre'nin Önerisinide Dikkate Alarak Razer Tercih Edeceğim Sizinde Düşüncenize Önem Verip Kalem Pil Koyup Arasına Folyo Sıkıştıracağım Teşekkürler İyi Günler Dilerim.

AdnanM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Adnan
Hm Teşekkür Ederim Sanırım Moderatör Banxtre'nin Önerisinide Dikkate Alarak Razer Tercih Edeceğim Sizinde Düşüncenize Önem Verip Kalem Pil Koyup Arasına Folyo Sıkıştıracağım Teşekkürler İyi Günler Dilerim.
hocam geliba beni yanlış anladınız veya ben yanlış anlattım g305 kalem pil koyup aliminyum folya koyabiliyorsunuz

razerda öyle bir olay oluyor mu bilmem

PenguReis

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
PenguLand Reisi
hocam geliba beni yanlış anladınız veya ben yanlış anlattım g305 kalem pil koyup aliminyum folya koyabiliyorsunuz

razerda öyle bir olay oluyor mu bilmem
oluyorsa yaparım hocam olmazsa sıkıntı olmaz

Top Bottom